Tegenvaller voor Mazzu: viertal afwezig tegen KVO

door
Tegenvaller voor Mazzu: viertal afwezig tegen KVO

RSC Anderlecht maakt zich op voor een belangrijk eerste luik van het seizoen. De Brusselaars willen zich in de komende weken verzekeren van de Europese poules en hopen daarnaast een goede start te maken in de Jupiler Pro League. Te beginnen aanstaande zondag in de competitieopener tegen KV Oostende.


Voor Paars-Wit gaat dan officieel een nieuw sportief hoofdstuk van start. Eind vorig seizoen werd immers afscheid genomen van clubboegbeeld Vincent Kompany als hoofdcoach. Om hem te vervanger koos het bestuur voor Felice Mazzu, die wil zijn succesparcours van bij Union SG nu ook in een ander gedeelte van Brussel gaan herhalen. En de resultaten in de voorbereiding waren alvast veelbelovend.

Maar toen ging het natuurlijk om oefenwedstrijden waarin constant gewisseld werd. Het blijft dus nog wat afwachten naar hoe het met de fysiek van zijn ploeg gesteld is. "Die vraag zal ik pas na enkele wedstrijden kunnen beantwoorden. Het was een zware voorbereiding, de spelers hebben af en toe afgezien. Ik ben tevreden over de voorbereiding, maar de context van de competitie is altijd anders", zei Mazzu hierover op de clubwebstek.

4 AFWEZIGEN
Tegen KVO zal hij in ieder geval niet kunnen rekenen op zijn volledige selectie. Michael Murillo bijvoorbeeld, is in de eerste drie competitieduels nog geschorst. Voor Sergio Gomez, die wegens pubalgie een hele voorbereiding lang niet in actie kwam, is er uiteraard ook nog niet bij. Daarnaast zijn Killian Sardella en Marco Kana eveneens afwezig. Die eerste heeft last aan de spieren, die laatste zou fysiek gezien niet klaar zijn volgens zijn trainer.

LEES OOK: Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

Anderlecht kan Kana beter een jaartje verhuren ...

Meest recent

'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

38
38
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

18
18
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

56
56
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

37
37
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

108
108
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

551
551
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

146
146
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

417
417
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

288
288
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

113
113
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

225
225
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

150
150
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

467
467
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

335
335
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

858
858
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

277
277
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

493
493
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

351
351
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

247
247
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

943
943
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

196
196

Meer sportnieuws