Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

47
Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

OH Leuven heeft vrij wisselvallig seizoen achter de rug, waarin het nipt naast een plekje in de rechterkolom greep. In de komende jaargang willen de Vlaams-Brabanders beter doen en indien mogelijk zelfs strijden voor een plekje in één van de Play-Offs. Dat zullen ze doen met een nieuwe aanvoerder in de rangen.


De Leuvenaars toonden zich al behoorlijk actief op de zomerse mercato. Zo werden Joren Dom en Raphael Holzhauser weggeplukt bij Beerschot VA. Daarnaast werd met Nordin Jackers een meer dan degelijke doelman weggeplukt bij Waasland-Beveren, terwijl verdediger Ewoud Pletinckx overkwam van Zulte Waregem. Met Jón Dagur Thorsteinsson, Hamza Mendyl, João Gamboa, Valentin Cojocaru en Santi Ramos Mingo werd ook gretig in het buitenland geshopt.

Daar tegenover verloor OHL wel Xavier Mercier, die zich aan een Hongaars avontuur waagde. Sportief gezien is dat natuurlijk een aderlating, maar ook binnen de kleedkamer verloren de Vlaams-Brabanders een leidersfiguur. De Franse spelmaker droeg immers niet voor niets de aanvoerdersband. Maar inmiddels heeft coach Marc Brys een nieuwe kapitein aangeduid: Mathieu Maertens.

RUSTIG PERSOON
De middenvelder is dan ook een vaste waarde bij OHL en zit aan bijna 150 wedstrijden namens de club. Hij is dan ook in zijn nopjes met deze onderscheiding. "Het is mooi dat de trainer mij verkiest als kapitein. Het is goed voor mijn vertrouwen en geeft me toch een boost. Wat voor soort kapitein ik wil zijn? Ik ben over het algemeen een rustig persoon, maar op het veld wat minder. Ik probeer mijn ploeggenoten te sturen, scherp te houden en vertrouwen te geven. En als het wat minder gaat, ook te steunen", klinkt het op de clubwebstek.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

OHL kan volgend seizoen wel eens de revelatie worden ...

Meest recent

Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

9
9
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

47
47
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

159
159
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

307
307
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

199
199
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

219
219
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

51
51
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

267
267
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

113
113
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

40
40
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

39
39
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

35
35
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

111
111
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

56
56
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

130
130
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

56
56
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

285
285
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

217
217

Meer sportnieuws