Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

door
Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

OH Leuven heeft vrij wisselvallig seizoen achter de rug, waarin het nipt naast een plekje in de rechterkolom greep. In de komende jaargang willen de Vlaams-Brabanders beter doen en indien mogelijk zelfs strijden voor een plekje in één van de Play-Offs. Dat zullen ze doen met een nieuwe aanvoerder in de rangen.


De Leuvenaars toonden zich al behoorlijk actief op de zomerse mercato. Zo werden Joren Dom en Raphael Holzhauser weggeplukt bij Beerschot VA. Daarnaast werd met Nordin Jackers een meer dan degelijke doelman weggeplukt bij Waasland-Beveren, terwijl verdediger Ewoud Pletinckx overkwam van Zulte Waregem. Met Jón Dagur Thorsteinsson, Hamza Mendyl, João Gamboa, Valentin Cojocaru en Santi Ramos Mingo werd ook gretig in het buitenland geshopt.

Daar tegenover verloor OHL wel Xavier Mercier, die zich aan een Hongaars avontuur waagde. Sportief gezien is dat natuurlijk een aderlating, maar ook binnen de kleedkamer verloren de Vlaams-Brabanders een leidersfiguur. De Franse spelmaker droeg immers niet voor niets de aanvoerdersband. Maar inmiddels heeft coach Marc Brys een nieuwe kapitein aangeduid: Mathieu Maertens.

RUSTIG PERSOON
De middenvelder is dan ook een vaste waarde bij OHL en zit aan bijna 150 wedstrijden namens de club. Hij is dan ook in zijn nopjes met deze onderscheiding. "Het is mooi dat de trainer mij verkiest als kapitein. Het is goed voor mijn vertrouwen en geeft me toch een boost. Wat voor soort kapitein ik wil zijn? Ik ben over het algemeen een rustig persoon, maar op het veld wat minder. Ik probeer mijn ploeggenoten te sturen, scherp te houden en vertrouwen te geven. En als het wat minder gaat, ook te steunen", klinkt het op de clubwebstek.

LEES OOK: Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OHL kan volgend seizoen wel eens de revelatie worden ...

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

36
36
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

35
35
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

21
21
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

29
29
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

14
14
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

88
88
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

70
70
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

42
42
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

81
81
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

330
330
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

123
123
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

495
495
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

546
546
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

81
81
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

363
363
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

235
235
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

301
301
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

100
100
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

70
70
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

580
580
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

192
192
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

329
329
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

323
323
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

135
135

Meer sportnieuws