Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

47 stemmen
Opvolger Mercier: OHL maakt nieuwe kapitein bekend

OH Leuven heeft vrij wisselvallig seizoen achter de rug, waarin het nipt naast een plekje in de rechterkolom greep. In de komende jaargang willen de Vlaams-Brabanders beter doen en indien mogelijk zelfs strijden voor een plekje in één van de Play-Offs. Dat zullen ze doen met een nieuwe aanvoerder in de rangen.


De Leuvenaars toonden zich al behoorlijk actief op de zomerse mercato. Zo werden Joren Dom en Raphael Holzhauser weggeplukt bij Beerschot VA. Daarnaast werd met Nordin Jackers een meer dan degelijke doelman weggeplukt bij Waasland-Beveren, terwijl verdediger Ewoud Pletinckx overkwam van Zulte Waregem. Met Jón Dagur Thorsteinsson, Hamza Mendyl, João Gamboa, Valentin Cojocaru en Santi Ramos Mingo werd ook gretig in het buitenland geshopt.

Daar tegenover verloor OHL wel Xavier Mercier, die zich aan een Hongaars avontuur waagde. Sportief gezien is dat natuurlijk een aderlating, maar ook binnen de kleedkamer verloren de Vlaams-Brabanders een leidersfiguur. De Franse spelmaker droeg immers niet voor niets de aanvoerdersband. Maar inmiddels heeft coach Marc Brys een nieuwe kapitein aangeduid: Mathieu Maertens.

RUSTIG PERSOON
De middenvelder is dan ook een vaste waarde bij OHL en zit aan bijna 150 wedstrijden namens de club. Hij is dan ook in zijn nopjes met deze onderscheiding. "Het is mooi dat de trainer mij verkiest als kapitein. Het is goed voor mijn vertrouwen en geeft me toch een boost. Wat voor soort kapitein ik wil zijn? Ik ben over het algemeen een rustig persoon, maar op het veld wat minder. Ik probeer mijn ploeggenoten te sturen, scherp te houden en vertrouwen te geven. En als het wat minder gaat, ook te steunen", klinkt het op de clubwebstek.

LEES OOK: OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

OHL kan volgend seizoen wel eens de revelatie worden ...

Meest recent

Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

5
5
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

10
10
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

87
87
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

67
67
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

63
63
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

211
211
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

233
233
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

56
56
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

42
42
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

137
137
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

134
134
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

50
50
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

376
376
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

68
68
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

284
284
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

355
355
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

108
108
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

64
64
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

417
417
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

263
263
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

504
504
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

145
145

Meer sportnieuws