"Barça is enige ter wereld die zonder geld alle spelers koopt"

257

FC Barcelona bleef na een bijzonder tegenvallend seizoen achter zonder grote prijs en dus besloot de clubleiding om bij te sturen. Zo toonden de Catalanen zich al bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Al doet dat wel de nodige wenkbrauwen fronsen gezien de financiële status van de club.


Barça kon zich verzekeren van de diensten van Franck Kessié en Andreas Christensen, die transfervrij werden weggeplukt bij AC Milan en Chelsea FC. Daarnaast werden de nodige miljoenen neergeteld om Raphinha los te wringen bij Leeds United, terwijl ook het contract van Ousmane Dembélé werd opengebroken. En begin deze week rondden de Catalanen dan weer de komst van Robert Lewandowski af. De Poolse goalgetter tekende voor vier seizoenen.

Met die laatste pakt Barça nog eens uit met een ronkende naam binnen het Europese topvoetbal. Voor preses Joan Laporta is dit dan ook een soort van prestigetransfer. "Dit zorgt voor een wereldwijde impact. We zetten Barcelona weer op de kaart en werken eraan om de club weer daar te krijgen waar het thuishoort", zei Laporta tijdens de presentatie van zijn nieuwe spits. De Catalanen zouden zo'n 45 miljoen euro betaald hebben om zijn laatste contractjaar bij Bayern München over te kopen. Een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen.

SCHULDENBERG
In totaal spendeerde Barça dus al meer dan 100 miljoen euro, salaris en premies niet meegerekend. Opvallend gezien de financiële situatie. De club verkocht weliswaar een deel van haar televisierechten en haalde via andere sponsordeals, zoals die met Spotify, nog meer vers kapitaal binnen. Maar dat lijkt lang niet voldoende om de enorme schuldenberg te compenseren. Ook Bayern-coach Julian Nagelsmann heeft dus zijn bedenkingen. "Het is de enige club ter wereld die zonder geld alle spelers koopt die ze willen hebben. Ik weet niet hoe ze het doen. Het is vreemd, een beetje gek", verklaarde de Duitse coach op zijn persbabbel.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De uitgaven van Barça moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

44
44
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

34
34
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

121
121
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

61
61
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

43
43
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

275
275
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

22
22
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

407
407
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

46
46
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

639
639
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

62
62
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

541
541
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

213
213
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1039
1039
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

161
161
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

99
99
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

327
327
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

253
253
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

305
305
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130

Meer sportnieuws