"Barça is enige ter wereld die zonder geld alle spelers koopt"

257

FC Barcelona bleef na een bijzonder tegenvallend seizoen achter zonder grote prijs en dus besloot de clubleiding om bij te sturen. Zo toonden de Catalanen zich al bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Al doet dat wel de nodige wenkbrauwen fronsen gezien de financiële status van de club.


Barça kon zich verzekeren van de diensten van Franck Kessié en Andreas Christensen, die transfervrij werden weggeplukt bij AC Milan en Chelsea FC. Daarnaast werden de nodige miljoenen neergeteld om Raphinha los te wringen bij Leeds United, terwijl ook het contract van Ousmane Dembélé werd opengebroken. En begin deze week rondden de Catalanen dan weer de komst van Robert Lewandowski af. De Poolse goalgetter tekende voor vier seizoenen.

Met die laatste pakt Barça nog eens uit met een ronkende naam binnen het Europese topvoetbal. Voor preses Joan Laporta is dit dan ook een soort van prestigetransfer. "Dit zorgt voor een wereldwijde impact. We zetten Barcelona weer op de kaart en werken eraan om de club weer daar te krijgen waar het thuishoort", zei Laporta tijdens de presentatie van zijn nieuwe spits. De Catalanen zouden zo'n 45 miljoen euro betaald hebben om zijn laatste contractjaar bij Bayern München over te kopen. Een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen.

SCHULDENBERG
In totaal spendeerde Barça dus al meer dan 100 miljoen euro, salaris en premies niet meegerekend. Opvallend gezien de financiële situatie. De club verkocht weliswaar een deel van haar televisierechten en haalde via andere sponsordeals, zoals die met Spotify, nog meer vers kapitaal binnen. Maar dat lijkt lang niet voldoende om de enorme schuldenberg te compenseren. Ook Bayern-coach Julian Nagelsmann heeft dus zijn bedenkingen. "Het is de enige club ter wereld die zonder geld alle spelers koopt die ze willen hebben. Ik weet niet hoe ze het doen. Het is vreemd, een beetje gek", verklaarde de Duitse coach op zijn persbabbel.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De uitgaven van Barça moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

10
10
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

105
105
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

96
96
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

120
120
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

623
623
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

77
77
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

343
343
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

245
245
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

591
591
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws