"Barça is enige ter wereld die zonder geld alle spelers koopt"

257 stemmen

FC Barcelona bleef na een bijzonder tegenvallend seizoen achter zonder grote prijs en dus besloot de clubleiding om bij te sturen. Zo toonden de Catalanen zich al bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Al doet dat wel de nodige wenkbrauwen fronsen gezien de financiële status van de club.


Barça kon zich verzekeren van de diensten van Franck Kessié en Andreas Christensen, die transfervrij werden weggeplukt bij AC Milan en Chelsea FC. Daarnaast werden de nodige miljoenen neergeteld om Raphinha los te wringen bij Leeds United, terwijl ook het contract van Ousmane Dembélé werd opengebroken. En begin deze week rondden de Catalanen dan weer de komst van Robert Lewandowski af. De Poolse goalgetter tekende voor vier seizoenen.

Met die laatste pakt Barça nog eens uit met een ronkende naam binnen het Europese topvoetbal. Voor preses Joan Laporta is dit dan ook een soort van prestigetransfer. "Dit zorgt voor een wereldwijde impact. We zetten Barcelona weer op de kaart en werken eraan om de club weer daar te krijgen waar het thuishoort", zei Laporta tijdens de presentatie van zijn nieuwe spits. De Catalanen zouden zo'n 45 miljoen euro betaald hebben om zijn laatste contractjaar bij Bayern München over te kopen. Een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen.

SCHULDENBERG
In totaal spendeerde Barça dus al meer dan 100 miljoen euro, salaris en premies niet meegerekend. Opvallend gezien de financiële situatie. De club verkocht weliswaar een deel van haar televisierechten en haalde via andere sponsordeals, zoals die met Spotify, nog meer vers kapitaal binnen. Maar dat lijkt lang niet voldoende om de enorme schuldenberg te compenseren. Ook Bayern-coach Julian Nagelsmann heeft dus zijn bedenkingen. "Het is de enige club ter wereld die zonder geld alle spelers koopt die ze willen hebben. Ik weet niet hoe ze het doen. Het is vreemd, een beetje gek", verklaarde de Duitse coach op zijn persbabbel.

LEES OOK: 'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

🚀

De uitgaven van Barça moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

10
10
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

86
86
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

248
248
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

136
136
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

222
222
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

168
168
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1006
1006
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

77
77
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

410
410
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

233
233
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

628
628
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

725
725
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

161
161
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

793
793
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

71
71
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

69
69
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100

Meer sportnieuws