"Barça is enige ter wereld die zonder geld alle spelers koopt"

door

FC Barcelona bleef na een bijzonder tegenvallend seizoen achter zonder grote prijs en dus besloot de clubleiding om bij te sturen. Zo toonden de Catalanen zich al bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Al doet dat wel de nodige wenkbrauwen fronsen gezien de financiële status van de club.


Barça kon zich verzekeren van de diensten van Franck Kessié en Andreas Christensen, die transfervrij werden weggeplukt bij AC Milan en Chelsea FC. Daarnaast werden de nodige miljoenen neergeteld om Raphinha los te wringen bij Leeds United, terwijl ook het contract van Ousmane Dembélé werd opengebroken. En begin deze week rondden de Catalanen dan weer de komst van Robert Lewandowski af. De Poolse goalgetter tekende voor vier seizoenen.

Met die laatste pakt Barça nog eens uit met een ronkende naam binnen het Europese topvoetbal. Voor preses Joan Laporta is dit dan ook een soort van prestigetransfer. "Dit zorgt voor een wereldwijde impact. We zetten Barcelona weer op de kaart en werken eraan om de club weer daar te krijgen waar het thuishoort", zei Laporta tijdens de presentatie van zijn nieuwe spits. De Catalanen zouden zo'n 45 miljoen euro betaald hebben om zijn laatste contractjaar bij Bayern München over te kopen. Een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen.

SCHULDENBERG
In totaal spendeerde Barça dus al meer dan 100 miljoen euro, salaris en premies niet meegerekend. Opvallend gezien de financiële situatie. De club verkocht weliswaar een deel van haar televisierechten en haalde via andere sponsordeals, zoals die met Spotify, nog meer vers kapitaal binnen. Maar dat lijkt lang niet voldoende om de enorme schuldenberg te compenseren. Ook Bayern-coach Julian Nagelsmann heeft dus zijn bedenkingen. "Het is de enige club ter wereld die zonder geld alle spelers koopt die ze willen hebben. Ik weet niet hoe ze het doen. Het is vreemd, een beetje gek", verklaarde de Duitse coach op zijn persbabbel.

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

De uitgaven van Barça moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

18
18
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

29
29
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

77
77
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

78
78
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

57
57
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

28
28
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

159
159
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

255
255
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

425
425
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

321
321
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

333
333
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

354
354
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

362
362
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

614
614
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

578
578
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

137
137
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

222
222
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

124
124
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

213
213
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

561
561
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

306
306
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

165
165
Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Victor Osimhen speelde in het verleden bij Sporting Charleroi, maar de aanvaller is uitgegroeid tot ...

135
135
Hasi jubelt: dubbele meevaller op stage Anderlecht

De Belgische clubs zijn aan hun winterstage bezig. Anderlecht is op stage in Jerez de la Frontera. ...

235
235
HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia zal al ...

279
279

Meer sportnieuws