"Barça is enige ter wereld die zonder geld alle spelers koopt"

door

FC Barcelona bleef na een bijzonder tegenvallend seizoen achter zonder grote prijs en dus besloot de clubleiding om bij te sturen. Zo toonden de Catalanen zich al bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Al doet dat wel de nodige wenkbrauwen fronsen gezien de financiële status van de club.


Barça kon zich verzekeren van de diensten van Franck Kessié en Andreas Christensen, die transfervrij werden weggeplukt bij AC Milan en Chelsea FC. Daarnaast werden de nodige miljoenen neergeteld om Raphinha los te wringen bij Leeds United, terwijl ook het contract van Ousmane Dembélé werd opengebroken. En begin deze week rondden de Catalanen dan weer de komst van Robert Lewandowski af. De Poolse goalgetter tekende voor vier seizoenen.

Met die laatste pakt Barça nog eens uit met een ronkende naam binnen het Europese topvoetbal. Voor preses Joan Laporta is dit dan ook een soort van prestigetransfer. "Dit zorgt voor een wereldwijde impact. We zetten Barcelona weer op de kaart en werken eraan om de club weer daar te krijgen waar het thuishoort", zei Laporta tijdens de presentatie van zijn nieuwe spits. De Catalanen zouden zo'n 45 miljoen euro betaald hebben om zijn laatste contractjaar bij Bayern München over te kopen. Een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen.

SCHULDENBERG
In totaal spendeerde Barça dus al meer dan 100 miljoen euro, salaris en premies niet meegerekend. Opvallend gezien de financiële situatie. De club verkocht weliswaar een deel van haar televisierechten en haalde via andere sponsordeals, zoals die met Spotify, nog meer vers kapitaal binnen. Maar dat lijkt lang niet voldoende om de enorme schuldenberg te compenseren. Ook Bayern-coach Julian Nagelsmann heeft dus zijn bedenkingen. "Het is de enige club ter wereld die zonder geld alle spelers koopt die ze willen hebben. Ik weet niet hoe ze het doen. Het is vreemd, een beetje gek", verklaarde de Duitse coach op zijn persbabbel.

LEES OOK: Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De uitgaven van Barça moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

9
9
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

12
12
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

31
31
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

260
260
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

29
29
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

256
256
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

149
149
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

236
236
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

203
203
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

334
334
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

344
344
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

282
282
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

225
225
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

103
103
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

160
160
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

238
238
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

125
125
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1080
1080
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

82
82
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

100
100
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

538
538
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

133
133
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

454
454

Meer sportnieuws