Torunarigha verklaart keuze voor Gent: "Híj gaf de doorslag"

door
Torunarigha verklaart keuze voor Gent:

AA Gent wil zich dit jaar opnieuw bij de top scharen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen moesten de Buffalo's vrede nemen met de Europe Play-offs, die ze wisten te winnen. De Croky Cup was wel een prachtige troostprijs. Ook Jordan Torunarigha mocht delen in de bekervreugde.


De Duitse verdediger met Nigeriaanse roots kwam in januari op huurbasis over van Hertha Berlijn, maar komt nu definitief naar Gent. Hij tekent een contract tot 2025 in de Arteveldestad. Daarmee slaat Gent een reuzeslag op de transfermarkt. Volgens Sky Germany tellen de Buffalo's 4,5 miljoen plus bonussen neer om de speler binnen te halen. Ze troeven naar verluidt onder meer West Ham United af.

Torunarigha verklaart bij Het Nieuwsblad zijn keuze voor Gent. Hij bekent dat heel wat mensen hem probeerden te overhalen. Uiteindelijk was het één iemand die hem kon overtuigen. "De voorbije weken sprak ik nog regelmatig met Tarik (Tissoudali) en Nurio (Fortuna). Zij vroegen ook vaak om terug te komen maar het was uiteindelijk vooral Mike Ngadeu die de doorslag gaf", aldus Torunarigha. "Tijdens ons eerste oefenkamp in Berlijn, belde Mike me op en vroeg hij me om voor Gent te kiezen. En nu tijdens ons tweede oefenkamp in Engeland, belde hij me opnieuw op. Toen besliste ik om terug te komen. (lacht)"

CUYPERS

Torunarigha is de tweede zomeraanwinst voor Gent. Eerder haalden de Oost-Vlamingen ook al Hugo Cuypers binnen. De Belgische aanvaller maakte de oversteek van KV Mechelen. Daar was hij het afgelopen seizoen goed voor 13 goals en 10 assists. Met Torunarigha heeft Gent nu ook een versterking beet voor het verdedigende compartiment.

LEES OOK: Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

Wat wordt het voor Gent komend seizoen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

24
24
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

26
26
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

75
75
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

181
181
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

193
193
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

125
125
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

94
94
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

257
257
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

77
77
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

85
85
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

199
199
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

106
106
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

63
63
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

81
81
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

170
170
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

170
170
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

157
157
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

254
254
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

75
75
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

345
345
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

228
228
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

195
195

Meer sportnieuws