Torunarigha verklaart keuze voor Gent: "Híj gaf de doorslag"

251 stemmen
Torunarigha verklaart keuze voor Gent:

AA Gent wil zich dit jaar opnieuw bij de top scharen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen moesten de Buffalo's vrede nemen met de Europe Play-offs, die ze wisten te winnen. De Croky Cup was wel een prachtige troostprijs. Ook Jordan Torunarigha mocht delen in de bekervreugde.


De Duitse verdediger met Nigeriaanse roots kwam in januari op huurbasis over van Hertha Berlijn, maar komt nu definitief naar Gent. Hij tekent een contract tot 2025 in de Arteveldestad. Daarmee slaat Gent een reuzeslag op de transfermarkt. Volgens Sky Germany tellen de Buffalo's 4,5 miljoen plus bonussen neer om de speler binnen te halen. Ze troeven naar verluidt onder meer West Ham United af.

Torunarigha verklaart bij Het Nieuwsblad zijn keuze voor Gent. Hij bekent dat heel wat mensen hem probeerden te overhalen. Uiteindelijk was het één iemand die hem kon overtuigen. "De voorbije weken sprak ik nog regelmatig met Tarik (Tissoudali) en Nurio (Fortuna). Zij vroegen ook vaak om terug te komen maar het was uiteindelijk vooral Mike Ngadeu die de doorslag gaf", aldus Torunarigha. "Tijdens ons eerste oefenkamp in Berlijn, belde Mike me op en vroeg hij me om voor Gent te kiezen. En nu tijdens ons tweede oefenkamp in Engeland, belde hij me opnieuw op. Toen besliste ik om terug te komen. (lacht)"

CUYPERS

Torunarigha is de tweede zomeraanwinst voor Gent. Eerder haalden de Oost-Vlamingen ook al Hugo Cuypers binnen. De Belgische aanvaller maakte de oversteek van KV Mechelen. Daar was hij het afgelopen seizoen goed voor 13 goals en 10 assists. Met Torunarigha heeft Gent nu ook een versterking beet voor het verdedigende compartiment.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Wat wordt het voor Gent komend seizoen?

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

70
70
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

15
15
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

14
14
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

74
74
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

164
164
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

160
160
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

595
595
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

466
466
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

344
344
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

207
207
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

93
93
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

61
61
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

226
226
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

90
90
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

73
73
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

409
409
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

208
208
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

241
241
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

482
482
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

118
118
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

265
265
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

452
452

Meer sportnieuws