Torunarigha verklaart keuze voor Gent: "Híj gaf de doorslag"

251 stemmen
Torunarigha verklaart keuze voor Gent:

AA Gent wil zich dit jaar opnieuw bij de top scharen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen moesten de Buffalo's vrede nemen met de Europe Play-offs, die ze wisten te winnen. De Croky Cup was wel een prachtige troostprijs. Ook Jordan Torunarigha mocht delen in de bekervreugde.


De Duitse verdediger met Nigeriaanse roots kwam in januari op huurbasis over van Hertha Berlijn, maar komt nu definitief naar Gent. Hij tekent een contract tot 2025 in de Arteveldestad. Daarmee slaat Gent een reuzeslag op de transfermarkt. Volgens Sky Germany tellen de Buffalo's 4,5 miljoen plus bonussen neer om de speler binnen te halen. Ze troeven naar verluidt onder meer West Ham United af.

Torunarigha verklaart bij Het Nieuwsblad zijn keuze voor Gent. Hij bekent dat heel wat mensen hem probeerden te overhalen. Uiteindelijk was het één iemand die hem kon overtuigen. "De voorbije weken sprak ik nog regelmatig met Tarik (Tissoudali) en Nurio (Fortuna). Zij vroegen ook vaak om terug te komen maar het was uiteindelijk vooral Mike Ngadeu die de doorslag gaf", aldus Torunarigha. "Tijdens ons eerste oefenkamp in Berlijn, belde Mike me op en vroeg hij me om voor Gent te kiezen. En nu tijdens ons tweede oefenkamp in Engeland, belde hij me opnieuw op. Toen besliste ik om terug te komen. (lacht)"

CUYPERS

Torunarigha is de tweede zomeraanwinst voor Gent. Eerder haalden de Oost-Vlamingen ook al Hugo Cuypers binnen. De Belgische aanvaller maakte de oversteek van KV Mechelen. Daar was hij het afgelopen seizoen goed voor 13 goals en 10 assists. Met Torunarigha heeft Gent nu ook een versterking beet voor het verdedigende compartiment.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

🚀

Wat wordt het voor Gent komend seizoen?

Meest recent

'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

1
1
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

37
37
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

81
81
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

47
47
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

19
19
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

176
176
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

110
110
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

45
45
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

19
19
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

35
35
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

33
33
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

72
72
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

272
272
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

222
222
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

106
106
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

676
676
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

329
329
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

685
685
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

406
406
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

175
175
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

109
109
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

629
629
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

92
92

Meer sportnieuws