Gent haalt uit: droomdoelwit tekent contract

door
Gent haalt uit: droomdoelwit tekent contract

AA Gent won afgelopen seizoen de beker van België. Het voorbije weekend kwam daar geen prijs bovenop, want Club Brugge was met het kleinste verschil te sterk in de Supercup. Dinsdag hebben de Gent-fans wél reden tot vieren. De Oost-Vlaamse club komt namelijk naar buiten met heuglijk transfernieuws.


Gent maakt bekend dat Jordan Torunarigha (24) dan toch overkomt van Hertha Berlijn. De Duitser met Nigeriaanse roots versterkte in januari de Gentse rangen op huurbasis en die transfer bleek een schot in de roos. Torunarigha toonde zich een onverzettelijke kracht in de verdediging. Gent wilde de speler dan ook graag definitief binnenhalen, maar Hertha speelde het spelletje hard. Volgens Sky Germany kon Gent de club uit Berlijn uiteindelijk dan toch overtuigen met een bod van 4,5 miljoen (plus bonussen).

Torunarigha tekent tot 2025 in de Ghelamco Arena. Tot grote tevredenheid van de Buffalo's, waaronder hoofdscout Samuel Cárdenas. "Iedereen bij KAA Gent is dolblij met de komst van Jordan", vertelt Cardenas op de clubwebstek. "Zijn kwaliteiten werden al snel duidelijk. Vanaf de eerste wedstrijd voldeed hij meteen aan onze verwachtingen. Jordan heeft laten zien hoe goed hij in dit team past, zowel op als naast het veld. Na een aantal mooie momenten met hem vorig seizoen kijken we uit naar nog veel meer!"

ENGELAND

Even leek Gent achter het net te vissen. Torunarigha werd gelinkt aan West Ham United en de Engelsen zouden ook een officieel bod gedaan hebben op de hoog opgeschoten verdediger. Gent bleef echter niet bij de pakken zitten en trok de portefeuille daarop nog wat meer open. Met succes, zo blijkt nu.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Toptransfer?

Meest recent

Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

21
21
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

13
13
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

333
333
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

17
17
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

25
25
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

174
174
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

77
77
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

122
122
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

178
178
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

42
42
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

185
185
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

318
318
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

753
753
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

141
141
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

393
393
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

572
572
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

621
621
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

436
436
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1107
1107
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

329
329
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

454
454
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

88
88

Meer sportnieuws