Geraerts duidelijk: "Daar droomt iedereen van bij Union"

door
Geraerts duidelijk:

Union SG staat voor een belangrijk seizoen. Als promovendus beleefden de Brusselaars een sprookje door bij hun terugkeer op het hoogste niveau meteen tweede te eindigen. Dat succes kwam met een keerzijde, want verschillende sterkhouders zochten anderen oorden op. Casper Nielsen vertrok naar Club Brugge, Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion. Ook Felice Mazzu begon aan een nieuwe uitdaging, bij RSC Anderlecht.


De fakkel in het Dudenpark wordt overgenomen door Karel Geraerts. De ex-middenvelder was vorig seizoen nog de assistent van Mazzu, maar treedt nu dus uit de schaduw. Hij krijgt de moeilijke opdracht om te bevestigen met Union SG. Op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League trekt hij met zijn ploeg naar STVV. Een goede start is belangrijk om de trein meteen op de rails te zetten.

Geraerts en co mogen als beloning voor hun droomseizoen ook aan de bak in de de derde voorronde van de Champions League. Daarin werden ze uitgeloot tegen het Schotse Rangers, een zware tegenstander. De heenwedstrijd staat op 2 of 3 augustus gepland. De terugwedstrijd in Glasgow zal op 9 augustus afgewerkt worden. Union zal op zijn best moeten zijn om Rangers te kloppen, want de Schotten haalden vorig seizoen nog de finale van de Europa League. Die verloren ze na strafschoppen tegen Eintracht Frankfurt. Als Union Rangers uitschakelt, mag het naar de play-offs.

DROOM

Europees voetbal heeft Union als tweede al binnen, maar toch dromen ze in Brussel van meer. "De Europa League hebben we al op zak, dat is heel belangrijk", vertelt Geraerts aan RTBF. "En nu we de kans hebben om play-off wedstrijden te spelen voor de Champions League, is het een geweldige ervaring voor de hele club, voor de spelers en voor mij als coach. Iedereen droomt van de Champions League. We spelen om het zo goed mogelijk te doen, en we zien wel waar we eindigen", aldus de trainer van Union.

LEES OOK: De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

Zal Union doorstoten?

Meest recent

Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

88
88
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

179
179
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

45
45
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

214
214
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

45
45
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

95
95
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

95
95
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

194
194
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

117
117
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

124
124
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

47
47
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

177
177
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

559
559
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

468
468
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

94
94
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

356
356
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1599
1599
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

190
190
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

297
297
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

812
812
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

406
406
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

94
94
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

112
112

Meer sportnieuws