Geraerts duidelijk: "Daar droomt iedereen van bij Union"

door
Geraerts duidelijk:

Union SG staat voor een belangrijk seizoen. Als promovendus beleefden de Brusselaars een sprookje door bij hun terugkeer op het hoogste niveau meteen tweede te eindigen. Dat succes kwam met een keerzijde, want verschillende sterkhouders zochten anderen oorden op. Casper Nielsen vertrok naar Club Brugge, Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion. Ook Felice Mazzu begon aan een nieuwe uitdaging, bij RSC Anderlecht.


De fakkel in het Dudenpark wordt overgenomen door Karel Geraerts. De ex-middenvelder was vorig seizoen nog de assistent van Mazzu, maar treedt nu dus uit de schaduw. Hij krijgt de moeilijke opdracht om te bevestigen met Union SG. Op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League trekt hij met zijn ploeg naar STVV. Een goede start is belangrijk om de trein meteen op de rails te zetten.

Geraerts en co mogen als beloning voor hun droomseizoen ook aan de bak in de de derde voorronde van de Champions League. Daarin werden ze uitgeloot tegen het Schotse Rangers, een zware tegenstander. De heenwedstrijd staat op 2 of 3 augustus gepland. De terugwedstrijd in Glasgow zal op 9 augustus afgewerkt worden. Union zal op zijn best moeten zijn om Rangers te kloppen, want de Schotten haalden vorig seizoen nog de finale van de Europa League. Die verloren ze na strafschoppen tegen Eintracht Frankfurt. Als Union Rangers uitschakelt, mag het naar de play-offs.

DROOM

Europees voetbal heeft Union als tweede al binnen, maar toch dromen ze in Brussel van meer. "De Europa League hebben we al op zak, dat is heel belangrijk", vertelt Geraerts aan RTBF. "En nu we de kans hebben om play-off wedstrijden te spelen voor de Champions League, is het een geweldige ervaring voor de hele club, voor de spelers en voor mij als coach. Iedereen droomt van de Champions League. We spelen om het zo goed mogelijk te doen, en we zien wel waar we eindigen", aldus de trainer van Union.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Zal Union doorstoten?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

37
37
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

20
20
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

40
40
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

51
51
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

45
45
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

83
83
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

93
93
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

266
266
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

106
106
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

282
282
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

401
401
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

139
139
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

415
415
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

123
123

Meer sportnieuws