Geraerts duidelijk: "Daar droomt iedereen van bij Union"

78 stemmen
Geraerts duidelijk:

Union SG staat voor een belangrijk seizoen. Als promovendus beleefden de Brusselaars een sprookje door bij hun terugkeer op het hoogste niveau meteen tweede te eindigen. Dat succes kwam met een keerzijde, want verschillende sterkhouders zochten anderen oorden op. Casper Nielsen vertrok naar Club Brugge, Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion. Ook Felice Mazzu begon aan een nieuwe uitdaging, bij RSC Anderlecht.


De fakkel in het Dudenpark wordt overgenomen door Karel Geraerts. De ex-middenvelder was vorig seizoen nog de assistent van Mazzu, maar treedt nu dus uit de schaduw. Hij krijgt de moeilijke opdracht om te bevestigen met Union SG. Op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League trekt hij met zijn ploeg naar STVV. Een goede start is belangrijk om de trein meteen op de rails te zetten.

Geraerts en co mogen als beloning voor hun droomseizoen ook aan de bak in de de derde voorronde van de Champions League. Daarin werden ze uitgeloot tegen het Schotse Rangers, een zware tegenstander. De heenwedstrijd staat op 2 of 3 augustus gepland. De terugwedstrijd in Glasgow zal op 9 augustus afgewerkt worden. Union zal op zijn best moeten zijn om Rangers te kloppen, want de Schotten haalden vorig seizoen nog de finale van de Europa League. Die verloren ze na strafschoppen tegen Eintracht Frankfurt. Als Union Rangers uitschakelt, mag het naar de play-offs.

DROOM

Europees voetbal heeft Union als tweede al binnen, maar toch dromen ze in Brussel van meer. "De Europa League hebben we al op zak, dat is heel belangrijk", vertelt Geraerts aan RTBF. "En nu we de kans hebben om play-off wedstrijden te spelen voor de Champions League, is het een geweldige ervaring voor de hele club, voor de spelers en voor mij als coach. Iedereen droomt van de Champions League. We spelen om het zo goed mogelijk te doen, en we zien wel waar we eindigen", aldus de trainer van Union.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Zal Union doorstoten?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

93
93
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

80
80
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

167
167
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

163
163
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

324
324
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

319
319
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

69
69
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

915
915
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws