Geraerts duidelijk: "Daar droomt iedereen van bij Union"

78 stemmen
Geraerts duidelijk:

Union SG staat voor een belangrijk seizoen. Als promovendus beleefden de Brusselaars een sprookje door bij hun terugkeer op het hoogste niveau meteen tweede te eindigen. Dat succes kwam met een keerzijde, want verschillende sterkhouders zochten anderen oorden op. Casper Nielsen vertrok naar Club Brugge, Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion. Ook Felice Mazzu begon aan een nieuwe uitdaging, bij RSC Anderlecht.


De fakkel in het Dudenpark wordt overgenomen door Karel Geraerts. De ex-middenvelder was vorig seizoen nog de assistent van Mazzu, maar treedt nu dus uit de schaduw. Hij krijgt de moeilijke opdracht om te bevestigen met Union SG. Op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League trekt hij met zijn ploeg naar STVV. Een goede start is belangrijk om de trein meteen op de rails te zetten.

Geraerts en co mogen als beloning voor hun droomseizoen ook aan de bak in de de derde voorronde van de Champions League. Daarin werden ze uitgeloot tegen het Schotse Rangers, een zware tegenstander. De heenwedstrijd staat op 2 of 3 augustus gepland. De terugwedstrijd in Glasgow zal op 9 augustus afgewerkt worden. Union zal op zijn best moeten zijn om Rangers te kloppen, want de Schotten haalden vorig seizoen nog de finale van de Europa League. Die verloren ze na strafschoppen tegen Eintracht Frankfurt. Als Union Rangers uitschakelt, mag het naar de play-offs.

DROOM

Europees voetbal heeft Union als tweede al binnen, maar toch dromen ze in Brussel van meer. "De Europa League hebben we al op zak, dat is heel belangrijk", vertelt Geraerts aan RTBF. "En nu we de kans hebben om play-off wedstrijden te spelen voor de Champions League, is het een geweldige ervaring voor de hele club, voor de spelers en voor mij als coach. Iedereen droomt van de Champions League. We spelen om het zo goed mogelijk te doen, en we zien wel waar we eindigen", aldus de trainer van Union.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Zal Union doorstoten?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

109
109
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

106
106
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

141
141
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

163
163
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws