Beerschot pakt uit met Salzburg-product

door
Beerschot pakt uit met Salzburg-product

Beerschot VA heeft een historisch zwak seizoen achter de rug waarin het degradatie uit de Jupiler Pro League niet kon vermijden. De Antwerpenaren willen dan ook een doorstart nemen in de Challenger Pro League. En dus wordt de selectie ook van de nodige versterking voorzien.


Na de degradatie zag Beerschot verschillende sterkhouders vertrekken. Maar inmiddels haalden de Mannekes ook een heuse lijst aan versterkingen in huis. En die lijst werd dinsdag nog wat langer gemaakt. Zo werd de komst van Luca Meisl aangekondigd. Beerschot kon de Oostenrijkse verdediger op transfervrije basis binnenhalen. De 23-jarige tekende een contract tot medio 2024, met optie tot nog een extra seizoen.

Meisl heeft inmiddels al meer dan 100 wedstrijden in de Oostenrijkse competitie op de teller staan. Die ervaring zal goed van pas komen in de komende promotiestrijd. "Ik was meteen gecharmeerd door de interesse die Beerschot in mij toonde”, verklaart hij zijn keuze op de clubwebstek. "Vanaf het begin was het duidelijk dat ze mij er graag bij wilden. Ik weet dat Beerschot een traditieclub is, met geweldige fans. Ook dat trok mij aan. Dat ik de coach en de speelstijl al kende, maakte de keuze nog wat makkelijker."

SALZBURG-OPLEIDING
Overigens staat de komst van Meisl los van coach en landgenoot Andreas Wieland. De verdediger stond blijkbaar al langer op de radar. "Hij was bij ons al gekend voor we kozen voor Wieland. Na zijn aanstelling was de coach ook snel akkoord om Luca aan te trekken. Luca is opgegroeid met de speelstijl waar onze nieuwe coach voor staat. Hij heeft zijn jeugdopleiding genoten bij Red Bull Salzburg dat voor hetzelfde soort voetbal staat.", aldus technisch manager Sander Van Praet.

LEES OOK: 'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Beerschot gaat volgend seizoen meteen meedoen voor promotie ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

45
45
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

21
21
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

56
56
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

18
18
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

119
119
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

105
105
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

125
125
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

41
41
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

581
581
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

303
303
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

546
546
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

302
302
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

366
366
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

291
291
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

359
359
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

125
125
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

209
209
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

651
651
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

183
183

Meer sportnieuws