Antwerp dankt komst Alderweireld aan topduo

205 stemmen
Antwerp dankt komst Alderweireld aan topduo

Ook voor Antwerp FC komt de start van het nieuwe seizoen bijzonder dicht. Aanstaande donderdag begint de Great Old eraan in de voorrondes van de Conference League. Het Kossovaarse FC Drita vormt dan de tegenstander van dienst, het wordt daarbij uitkijken naar welke basiself coach Mark van Bommel dan tussen de lijnen zal brengen.


Tegen Drita zal de Nederlandse trainer het grotendeels met de spelers van vorig seizoen doen. Van de aanwinsten lijkt enkel Vincent Janssen zeker van een basisstek. Christopher Scott moet allicht vrede nemen met een invallersrol. En daarnaast is het niet duidelijk of Toby Alderweireld ook in actie zal komen. De topaankoop traint inmiddels al mee met de rest van de groep, maar hij miste natuurlijk nagenoeg de volledige voorbereiding.

Toch maakte Alderweireld op zijn persvoorstelling van maandag duidelijk dat de fysieke achterstand miniem is. "Het is voor mij ook afwachten", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Maar mijn eerste training bij Antwerp verliep alvast prima. Dat geeft me vertrouwen en doet me vermoeden dat ik vrij snel klaar zal zijn voor het grote werk. Ik heb in het tussenseizoen individueel hard getraind en voel dat ik er vrij goed voor staat."

MARK EN MARC
In ieder geval is Alderweireld op papier een geweldige aanwinst voor de Great Old. Een fraaie zet dus van preses Paul Gheysens, al speelden vooral twee andere personen een hoofdrol in de afronding van zijn transfer. "Van Bommel stuurde me geregeld een sms'je om te laten blijken dat hij me graag wou. En Overmars wilde me eerder ook al terug naar Ajax halen, dus dit kwam mooi uit", verklaarde de Rode Duivel bij VI.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Wie is volgens u de grootste aanwinst?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

57
57
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

20
20
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

39
39
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

63
63
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

37
37
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

201
201
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

280
280
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

23
23
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

60
60
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

152
152
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

116
116
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

86
86
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

451
451
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

203
203
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

254
254
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

298
298
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

174
174
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

576
576
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

129
129
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

118
118
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

464
464
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

145
145

Meer sportnieuws