'Komst Nielsen eist twee 'slachtoffers' bij Club Brugge'

door
'Komst Nielsen eist twee 'slachtoffers' bij Club Brugge'

Club Brugge heeft een bijzonder mooi weekend achter de rug. De landskampioen kon zijn eerste officiële wedstrijd van het seizoen al winnend afsluiten en pakte de Supercup ten koste van AA Gent. Daarnaast sloeg Blauw-Zwart ook op de mercato toe met de komst van Casper Nielsen.


Club toonde natuurlijk al langer interesse in de Deen, die vorig seizoen één van de grote smaakmakers was bij het verrassend sterke Union SG. Maar het kostte heel wat voeten in de aarde om tot een doorbraak te komen. Het eerste Brugse bod was immers ver ontoereikend voor Union. En toen de Unionisten vervolgens een mandaat gaven aan de notoire Mogi Bayat om de transfer te regelen, trokken de Bruggelingen zich zelfs eventjes terug. AA Gent zag daarop zijn kans schoon en vond zelf een akkoord met Union, maar Nielsen weigerde zelf een transfer naar de bekerwinnaar.

Afgelopen week meldde Club zich echter terug aan het front en werd uiteindelijk een principe-akkoord gevonden. De details werden niet gecommuniceerd. Maar naar verluidt zou Blauw-Zwart zo'n 5.5 miljoen euro neertellen voor de middenvelder. Dat bedrag kan via bonussen en variabelen oplopen tot een kleine 7 miljoen euro. Voor Nielsen ligt dan weer een contract van 4 jaar klaar. Zijn komst heeft natuurlijk wel sportieve gevolgen.

TWEE 'SLACHTOFFERS'
De algemene verwachting is namelijk dat Nielsen al vaste basisspeler zal worden uitgespeeld. En hoewel hij in principe ook als controlerende middenvelder uit de voeten kan, krijgt hij allicht een soort van box-to-box-rol. Volgens La Dernière Heure betekent dat vooral slecht nieuws voor Ruud Vormer, wiens basisplaats weer in gevaar komt. Al kan de Nederlander ook een positie achteruit getrokken worden. Ook voor Mats Rits is de komst van Nielsen volgens LDH geen goede zaak. Na zijn revalidatie zal het voor hem niet evident worden om opnieuw een titularis te worden.

LEES OOK: 'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Wie vindt u momenteel de beste middenvelder?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

37
37
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

17
17
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

30
30
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

120
120
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

20
20
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

62
62
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

110
110
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

54
54
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

122
122
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

79
79
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

138
138
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

51
51
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

313
313
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

383
383
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

168
168
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

73
73
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

353
353
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

246
246
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

41
41
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

408
408
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

107
107
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

556
556
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

127
127
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

566
566

Meer sportnieuws