Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

door
Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

De voorbije jaren nam Anderlecht wel vaker een valse start in de Jupiler Pro League, maar deze keer lijkt Paars-Wit wel klaar te zullen zijn voor de strijd. Een week voor hun eerste competitiewedstrijd hebben ze alvast het nodige vertrouwen getankt met een klinkende zege in de galamatch tegen Lyon, dat een 3-0 om de oren kreeg. De mayonaise van Felice Mazzu lijkt voorlopig wel te pakken.


De nieuwe coach gooide deze zomer het tactische systeem helemaal om. De 4-4-2 van Vincent Kompany verdween meteen in de prullenmand en net als bij Union kiest hij voor een 3-5-2. Dat systeem lijkt voorlopig goed uit te pakken en een aantal spelers herleven zelfs volledig. Zo groeide Yari Verschaeren uit tot één van de revelaties van de voorbereiding.

Mazzu plaatste de jonge Rode Duivel weer in een centrale rol, nadat hij onder Kompany doorgaans op de flank uitgespeeld werd. "Het loopt lekker en we kijken uit naar de competitiestart. Ik voel me goed in dit nieuwe systeem. Ik krijg meer vrijheid en dat ligt me wel", toont Verschaeren zich zeer tevreden daarover in Het Laatste Nieuws.

AMBITIE
Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge ziet dat het goed loopt. "Het was wat aanpassen aan het nieuwe systeem, maar vandaag was een grote test en het heeft goed uitgepakt", besefte hij. "Omdat we nu in een 3-5-2 spelen, moet er meer gelopen worden. Deze overwinning doet enorm veel deugd. Maar het blijft een oefenmatch. De competitie is nog iets anders. We moeten onszelf niet te veel druk opleggen, maar we zijn ambitieus."

LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Zal dit het seizoen van Verschaeren worden?

Meest recent

Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

49
49
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

25
25
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

169
169
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

89
89
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

116
116
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

269
269
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

27
27
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

299
299
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

261
261
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

81
81
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

178
178
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

420
420
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

131
131
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

100
100
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

66
66
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

221
221
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

147
147
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

127
127
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

368
368
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

134
134
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

614
614
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

85
85
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

96
96

Meer sportnieuws