Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

551 stemmen
Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

De voorbije jaren nam Anderlecht wel vaker een valse start in de Jupiler Pro League, maar deze keer lijkt Paars-Wit wel klaar te zullen zijn voor de strijd. Een week voor hun eerste competitiewedstrijd hebben ze alvast het nodige vertrouwen getankt met een klinkende zege in de galamatch tegen Lyon, dat een 3-0 om de oren kreeg. De mayonaise van Felice Mazzu lijkt voorlopig wel te pakken.


De nieuwe coach gooide deze zomer het tactische systeem helemaal om. De 4-4-2 van Vincent Kompany verdween meteen in de prullenmand en net als bij Union kiest hij voor een 3-5-2. Dat systeem lijkt voorlopig goed uit te pakken en een aantal spelers herleven zelfs volledig. Zo groeide Yari Verschaeren uit tot één van de revelaties van de voorbereiding.

Mazzu plaatste de jonge Rode Duivel weer in een centrale rol, nadat hij onder Kompany doorgaans op de flank uitgespeeld werd. "Het loopt lekker en we kijken uit naar de competitiestart. Ik voel me goed in dit nieuwe systeem. Ik krijg meer vrijheid en dat ligt me wel", toont Verschaeren zich zeer tevreden daarover in Het Laatste Nieuws.

AMBITIE
Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge ziet dat het goed loopt. "Het was wat aanpassen aan het nieuwe systeem, maar vandaag was een grote test en het heeft goed uitgepakt", besefte hij. "Omdat we nu in een 3-5-2 spelen, moet er meer gelopen worden. Deze overwinning doet enorm veel deugd. Maar het blijft een oefenmatch. De competitie is nog iets anders. We moeten onszelf niet te veel druk opleggen, maar we zijn ambitieus."

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Zal dit het seizoen van Verschaeren worden?

Meest recent

'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

120
120
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

105
105
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

41
41
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

274
274
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

105
105
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

307
307
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

182
182
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

227
227
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

823
823
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

486
486
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

293
293
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

265
265
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

123
123
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

150
150
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

603
603
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

306
306
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

94
94
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

233
233
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

407
407
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

97
97
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

649
649
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

679
679

Meer sportnieuws