Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

551 stemmen
Anderlecht-spelers laaiend enthousiast over systeem Mazzu

De voorbije jaren nam Anderlecht wel vaker een valse start in de Jupiler Pro League, maar deze keer lijkt Paars-Wit wel klaar te zullen zijn voor de strijd. Een week voor hun eerste competitiewedstrijd hebben ze alvast het nodige vertrouwen getankt met een klinkende zege in de galamatch tegen Lyon, dat een 3-0 om de oren kreeg. De mayonaise van Felice Mazzu lijkt voorlopig wel te pakken.


De nieuwe coach gooide deze zomer het tactische systeem helemaal om. De 4-4-2 van Vincent Kompany verdween meteen in de prullenmand en net als bij Union kiest hij voor een 3-5-2. Dat systeem lijkt voorlopig goed uit te pakken en een aantal spelers herleven zelfs volledig. Zo groeide Yari Verschaeren uit tot één van de revelaties van de voorbereiding.

Mazzu plaatste de jonge Rode Duivel weer in een centrale rol, nadat hij onder Kompany doorgaans op de flank uitgespeeld werd. "Het loopt lekker en we kijken uit naar de competitiestart. Ik voel me goed in dit nieuwe systeem. Ik krijg meer vrijheid en dat ligt me wel", toont Verschaeren zich zeer tevreden daarover in Het Laatste Nieuws.

AMBITIE
Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge ziet dat het goed loopt. "Het was wat aanpassen aan het nieuwe systeem, maar vandaag was een grote test en het heeft goed uitgepakt", besefte hij. "Omdat we nu in een 3-5-2 spelen, moet er meer gelopen worden. Deze overwinning doet enorm veel deugd. Maar het blijft een oefenmatch. De competitie is nog iets anders. We moeten onszelf niet te veel druk opleggen, maar we zijn ambitieus."

LEES OOK: RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Zal dit het seizoen van Verschaeren worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

55
55
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

7
7
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

79
79
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

105
105
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

13
13
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

40
40
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

106
106
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

54
54
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

106
106
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

80
80
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

379
379
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

169
169
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

191
191
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

233
233
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

62
62
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

286
286
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

169
169
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

537
537
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

124
124
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

105
105
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

426
426
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

142
142
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

835
835
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

247
247
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

140
140

Meer sportnieuws