TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
SudPresse meldt dat Union SG en Club Brugge dan toch tot een akkoord zijn gekomen over Casper Nielsen. De landskampioen zou bereid zijn om zo'n 5 miljoen euro neer te tellen voor de middenvelder en daar zou de Brusselaars vrede mee nemen. Met Nielsen zelf zou al een overeenkomst zijn over de persoonlijke voorwaarden. Ook de 20-jarige linkervleugelback Anass Salah-Eddine (Ajax) blijft volgens De Telegraaf in beeld, daarnaast wordt Anass Zaroury (Charleroi) gevolgd.



RSC Anderlecht lijkt afscheid te nemen van Bart Verbruggen. De jonge doelman is goed op weg naar het Burnley FC van Vincent Kompany. Volgens het Engelse Burnley Express alsook La Dernière Heure staan beide clubs op punt om de deal te beklinken. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Ondertussen zou Olympiakos zich gemeld hebben voor Francis Amuzu.



Toby Alderweireld is nu ook officieel een speler van Royal Antwerp FC. De Great Old maakte vrijdagavond bekend dat de transfer van de Rode Duivel helemaal is afgerond. De verdediger tekende voor drie seizoenen. Daarnaast werd de selectie ook nog wat verder afgeslankt. Zo werd de overbodige Guy Mbenza definitief verpatst aan het Saudische Al-Tai.



Standard lijkt helemaal wakker geschud op de mercato. La Meuse bevestigt de Luikse interesse in Mitchell Dijks, maar meldt ook dat er nog Nederlandse geïnteresseerden op de loer liggen voor hem. Diezelfde krant weet ook dat de club momenteel onderhandelt met Faïz Selemani over een transfer. De aanvaller wil zelf vertrekken bij KV Kortrijk.



KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. "Zij kwamen met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus KVO-baas Gauthier Ganaye.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt weldra de komst van Robert Lewandowski aan te kondigen. Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat een akkoord is gevonden met Bayern München. Barça zou uiteindelijk zo'n 45 miljoen euro neertellen, dat bedrag kan via allerlei variabelen nog stijgen tot een slordige 50 miljoen. Lewandowski zou zelf dan weer tekenen voor 3 seizoenen.



Atlético Madrid zou de komst van een derde Rode Duivel overwegen. Zo meldt RTBF dat Timothy Castagne hoog op de verlanglijst staat. Al is zijn transfer niet evident. Atlético moet zich immers aan de Financial Fair Play-regels houden en kan pas toeslaan wanneer er eerst spelers verkocht worden. Daarnaast ligt Castagne nog tot medio 2025 onder contract bij Leicester City, dat dus behoorlijk kan doorvragen.



Aster Vranckx kan rekenen op interesse vanuit de Premier League, wat nu ook bevestigd wordt door BILD. Volgens het Duitse medium zijn er drie Engelse clubs die hem van nabij volgen: Nottingham Forrest, Everton FC en Brentford FC. Al is die belangstelling vooralsnog niet erg concreet. Zo zou Wolfsburg nog geen enkel bod hebben binnen gekregen.



Chancel Mbemba was sinds een tweetal weken een vrije speler nadat zijn contract bij FC Porto afliep. De Congolese verdediger/middenvelder heeft echter niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De voormalige speler van RSC Anderlecht gaat aan de slag in Frankrijk, meer bepaald bij Olympique Marseille.

Als transfervrije speler belandde Christian Eriksen afgelopen winter bij Brentford. Daar vond de Deense spelmaker na zijn hartperikelen zijn goede voeten weer terug en die wederopstanding wordt nu beloond met een transfer naar Manchester United. Eriksen tekende er een contract tot medio 2025.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Welke ploeg is tot dusver het meest versterkt?

Meest recent

'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

0
0
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

88
88
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

59
59
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

14
14
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

34
34
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

76
76
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

372
372
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

51
51
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

252
252
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

111
111
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

86
86
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

454
454
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

132
132
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

329
329
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

185
185
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

789
789
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

429
429
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

425
425
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

243
243
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

334
334
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

460
460
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

87
87
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

116
116
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

792
792

Meer sportnieuws