TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
SudPresse meldt dat Union SG en Club Brugge dan toch tot een akkoord zijn gekomen over Casper Nielsen. De landskampioen zou bereid zijn om zo'n 5 miljoen euro neer te tellen voor de middenvelder en daar zou de Brusselaars vrede mee nemen. Met Nielsen zelf zou al een overeenkomst zijn over de persoonlijke voorwaarden. Ook de 20-jarige linkervleugelback Anass Salah-Eddine (Ajax) blijft volgens De Telegraaf in beeld, daarnaast wordt Anass Zaroury (Charleroi) gevolgd.



RSC Anderlecht lijkt afscheid te nemen van Bart Verbruggen. De jonge doelman is goed op weg naar het Burnley FC van Vincent Kompany. Volgens het Engelse Burnley Express alsook La Dernière Heure staan beide clubs op punt om de deal te beklinken. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Ondertussen zou Olympiakos zich gemeld hebben voor Francis Amuzu.



Toby Alderweireld is nu ook officieel een speler van Royal Antwerp FC. De Great Old maakte vrijdagavond bekend dat de transfer van de Rode Duivel helemaal is afgerond. De verdediger tekende voor drie seizoenen. Daarnaast werd de selectie ook nog wat verder afgeslankt. Zo werd de overbodige Guy Mbenza definitief verpatst aan het Saudische Al-Tai.



Standard lijkt helemaal wakker geschud op de mercato. La Meuse bevestigt de Luikse interesse in Mitchell Dijks, maar meldt ook dat er nog Nederlandse geïnteresseerden op de loer liggen voor hem. Diezelfde krant weet ook dat de club momenteel onderhandelt met Faïz Selemani over een transfer. De aanvaller wil zelf vertrekken bij KV Kortrijk.



KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. "Zij kwamen met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus KVO-baas Gauthier Ganaye.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt weldra de komst van Robert Lewandowski aan te kondigen. Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat een akkoord is gevonden met Bayern München. Barça zou uiteindelijk zo'n 45 miljoen euro neertellen, dat bedrag kan via allerlei variabelen nog stijgen tot een slordige 50 miljoen. Lewandowski zou zelf dan weer tekenen voor 3 seizoenen.



Atlético Madrid zou de komst van een derde Rode Duivel overwegen. Zo meldt RTBF dat Timothy Castagne hoog op de verlanglijst staat. Al is zijn transfer niet evident. Atlético moet zich immers aan de Financial Fair Play-regels houden en kan pas toeslaan wanneer er eerst spelers verkocht worden. Daarnaast ligt Castagne nog tot medio 2025 onder contract bij Leicester City, dat dus behoorlijk kan doorvragen.



Aster Vranckx kan rekenen op interesse vanuit de Premier League, wat nu ook bevestigd wordt door BILD. Volgens het Duitse medium zijn er drie Engelse clubs die hem van nabij volgen: Nottingham Forrest, Everton FC en Brentford FC. Al is die belangstelling vooralsnog niet erg concreet. Zo zou Wolfsburg nog geen enkel bod hebben binnen gekregen.



Chancel Mbemba was sinds een tweetal weken een vrije speler nadat zijn contract bij FC Porto afliep. De Congolese verdediger/middenvelder heeft echter niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De voormalige speler van RSC Anderlecht gaat aan de slag in Frankrijk, meer bepaald bij Olympique Marseille.

Als transfervrije speler belandde Christian Eriksen afgelopen winter bij Brentford. Daar vond de Deense spelmaker na zijn hartperikelen zijn goede voeten weer terug en die wederopstanding wordt nu beloond met een transfer naar Manchester United. Eriksen tekende er een contract tot medio 2025.

LEES OOK: 'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Welke ploeg is tot dusver het meest versterkt?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

47
47
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

10
10
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

79
79
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

76
76
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

195
195
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

86
86
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

458
458
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

384
384
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

425
425
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

112
112
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

577
577
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

198
198
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

316
316
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

131
131
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

228
228
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

195
195
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

82
82
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

102
102
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

312
312
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

301
301
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

267
267

Meer sportnieuws