TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
SudPresse meldt dat Union SG en Club Brugge dan toch tot een akkoord zijn gekomen over Casper Nielsen. De landskampioen zou bereid zijn om zo'n 5 miljoen euro neer te tellen voor de middenvelder en daar zou de Brusselaars vrede mee nemen. Met Nielsen zelf zou al een overeenkomst zijn over de persoonlijke voorwaarden. Ook de 20-jarige linkervleugelback Anass Salah-Eddine (Ajax) blijft volgens De Telegraaf in beeld, daarnaast wordt Anass Zaroury (Charleroi) gevolgd.



RSC Anderlecht lijkt afscheid te nemen van Bart Verbruggen. De jonge doelman is goed op weg naar het Burnley FC van Vincent Kompany. Volgens het Engelse Burnley Express alsook La Dernière Heure staan beide clubs op punt om de deal te beklinken. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Ondertussen zou Olympiakos zich gemeld hebben voor Francis Amuzu.



Toby Alderweireld is nu ook officieel een speler van Royal Antwerp FC. De Great Old maakte vrijdagavond bekend dat de transfer van de Rode Duivel helemaal is afgerond. De verdediger tekende voor drie seizoenen. Daarnaast werd de selectie ook nog wat verder afgeslankt. Zo werd de overbodige Guy Mbenza definitief verpatst aan het Saudische Al-Tai.



Standard lijkt helemaal wakker geschud op de mercato. La Meuse bevestigt de Luikse interesse in Mitchell Dijks, maar meldt ook dat er nog Nederlandse geïnteresseerden op de loer liggen voor hem. Diezelfde krant weet ook dat de club momenteel onderhandelt met Faïz Selemani over een transfer. De aanvaller wil zelf vertrekken bij KV Kortrijk.



KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. "Zij kwamen met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus KVO-baas Gauthier Ganaye.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt weldra de komst van Robert Lewandowski aan te kondigen. Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat een akkoord is gevonden met Bayern München. Barça zou uiteindelijk zo'n 45 miljoen euro neertellen, dat bedrag kan via allerlei variabelen nog stijgen tot een slordige 50 miljoen. Lewandowski zou zelf dan weer tekenen voor 3 seizoenen.



Atlético Madrid zou de komst van een derde Rode Duivel overwegen. Zo meldt RTBF dat Timothy Castagne hoog op de verlanglijst staat. Al is zijn transfer niet evident. Atlético moet zich immers aan de Financial Fair Play-regels houden en kan pas toeslaan wanneer er eerst spelers verkocht worden. Daarnaast ligt Castagne nog tot medio 2025 onder contract bij Leicester City, dat dus behoorlijk kan doorvragen.



Aster Vranckx kan rekenen op interesse vanuit de Premier League, wat nu ook bevestigd wordt door BILD. Volgens het Duitse medium zijn er drie Engelse clubs die hem van nabij volgen: Nottingham Forrest, Everton FC en Brentford FC. Al is die belangstelling vooralsnog niet erg concreet. Zo zou Wolfsburg nog geen enkel bod hebben binnen gekregen.



Chancel Mbemba was sinds een tweetal weken een vrije speler nadat zijn contract bij FC Porto afliep. De Congolese verdediger/middenvelder heeft echter niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De voormalige speler van RSC Anderlecht gaat aan de slag in Frankrijk, meer bepaald bij Olympique Marseille.

Als transfervrije speler belandde Christian Eriksen afgelopen winter bij Brentford. Daar vond de Deense spelmaker na zijn hartperikelen zijn goede voeten weer terug en die wederopstanding wordt nu beloond met een transfer naar Manchester United. Eriksen tekende er een contract tot medio 2025.

LEES OOK: Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

Welke ploeg is tot dusver het meest versterkt?

Meest recent

Enorme euforie bij Gent: De Mil geeft fraaie beloning

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

3
3
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

133
133
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

77
77
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

82
82
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

37
37
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

81
81
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

295
295
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

351
351
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

222
222
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

241
241
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

270
270
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

514
514
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

106
106
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

163
163
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

221
221
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

123
123
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

65
65
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

93
93
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

173
173
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

28
28
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

82
82
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

85
85
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

237
237
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61

Meer sportnieuws