TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

569 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
SudPresse meldt dat Union SG en Club Brugge dan toch tot een akkoord zijn gekomen over Casper Nielsen. De landskampioen zou bereid zijn om zo'n 5 miljoen euro neer te tellen voor de middenvelder en daar zou de Brusselaars vrede mee nemen. Met Nielsen zelf zou al een overeenkomst zijn over de persoonlijke voorwaarden. Ook de 20-jarige linkervleugelback Anass Salah-Eddine (Ajax) blijft volgens De Telegraaf in beeld, daarnaast wordt Anass Zaroury (Charleroi) gevolgd.



RSC Anderlecht lijkt afscheid te nemen van Bart Verbruggen. De jonge doelman is goed op weg naar het Burnley FC van Vincent Kompany. Volgens het Engelse Burnley Express alsook La Dernière Heure staan beide clubs op punt om de deal te beklinken. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Ondertussen zou Olympiakos zich gemeld hebben voor Francis Amuzu.



Toby Alderweireld is nu ook officieel een speler van Royal Antwerp FC. De Great Old maakte vrijdagavond bekend dat de transfer van de Rode Duivel helemaal is afgerond. De verdediger tekende voor drie seizoenen. Daarnaast werd de selectie ook nog wat verder afgeslankt. Zo werd de overbodige Guy Mbenza definitief verpatst aan het Saudische Al-Tai.



Standard lijkt helemaal wakker geschud op de mercato. La Meuse bevestigt de Luikse interesse in Mitchell Dijks, maar meldt ook dat er nog Nederlandse geïnteresseerden op de loer liggen voor hem. Diezelfde krant weet ook dat de club momenteel onderhandelt met Faïz Selemani over een transfer. De aanvaller wil zelf vertrekken bij KV Kortrijk.



KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. "Zij kwamen met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus KVO-baas Gauthier Ganaye.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt weldra de komst van Robert Lewandowski aan te kondigen. Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat een akkoord is gevonden met Bayern München. Barça zou uiteindelijk zo'n 45 miljoen euro neertellen, dat bedrag kan via allerlei variabelen nog stijgen tot een slordige 50 miljoen. Lewandowski zou zelf dan weer tekenen voor 3 seizoenen.



Atlético Madrid zou de komst van een derde Rode Duivel overwegen. Zo meldt RTBF dat Timothy Castagne hoog op de verlanglijst staat. Al is zijn transfer niet evident. Atlético moet zich immers aan de Financial Fair Play-regels houden en kan pas toeslaan wanneer er eerst spelers verkocht worden. Daarnaast ligt Castagne nog tot medio 2025 onder contract bij Leicester City, dat dus behoorlijk kan doorvragen.



Aster Vranckx kan rekenen op interesse vanuit de Premier League, wat nu ook bevestigd wordt door BILD. Volgens het Duitse medium zijn er drie Engelse clubs die hem van nabij volgen: Nottingham Forrest, Everton FC en Brentford FC. Al is die belangstelling vooralsnog niet erg concreet. Zo zou Wolfsburg nog geen enkel bod hebben binnen gekregen.



Chancel Mbemba was sinds een tweetal weken een vrije speler nadat zijn contract bij FC Porto afliep. De Congolese verdediger/middenvelder heeft echter niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De voormalige speler van RSC Anderlecht gaat aan de slag in Frankrijk, meer bepaald bij Olympique Marseille.

Als transfervrije speler belandde Christian Eriksen afgelopen winter bij Brentford. Daar vond de Deense spelmaker na zijn hartperikelen zijn goede voeten weer terug en die wederopstanding wordt nu beloond met een transfer naar Manchester United. Eriksen tekende er een contract tot medio 2025.

LEES OOK: Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Welke ploeg is tot dusver het meest versterkt?

Meest recent

Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

19
19
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

7
7
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

61
61
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

253
253
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

87
87
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

39
39
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

214
214
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

160
160
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

95
95
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

143
143
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

386
386
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

56
56
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

427
427
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

110
110
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

307
307
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

177
177
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

437
437
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

483
483
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

474
474
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

108
108
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

586
586
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

209
209
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

60
60
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

689
689

Meer sportnieuws