TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

569 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt uit, einde Lewandowski-soap'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
SudPresse meldt dat Union SG en Club Brugge dan toch tot een akkoord zijn gekomen over Casper Nielsen. De landskampioen zou bereid zijn om zo'n 5 miljoen euro neer te tellen voor de middenvelder en daar zou de Brusselaars vrede mee nemen. Met Nielsen zelf zou al een overeenkomst zijn over de persoonlijke voorwaarden. Ook de 20-jarige linkervleugelback Anass Salah-Eddine (Ajax) blijft volgens De Telegraaf in beeld, daarnaast wordt Anass Zaroury (Charleroi) gevolgd.



RSC Anderlecht lijkt afscheid te nemen van Bart Verbruggen. De jonge doelman is goed op weg naar het Burnley FC van Vincent Kompany. Volgens het Engelse Burnley Express alsook La Dernière Heure staan beide clubs op punt om de deal te beklinken. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Ondertussen zou Olympiakos zich gemeld hebben voor Francis Amuzu.



Toby Alderweireld is nu ook officieel een speler van Royal Antwerp FC. De Great Old maakte vrijdagavond bekend dat de transfer van de Rode Duivel helemaal is afgerond. De verdediger tekende voor drie seizoenen. Daarnaast werd de selectie ook nog wat verder afgeslankt. Zo werd de overbodige Guy Mbenza definitief verpatst aan het Saudische Al-Tai.



Standard lijkt helemaal wakker geschud op de mercato. La Meuse bevestigt de Luikse interesse in Mitchell Dijks, maar meldt ook dat er nog Nederlandse geïnteresseerden op de loer liggen voor hem. Diezelfde krant weet ook dat de club momenteel onderhandelt met Faïz Selemani over een transfer. De aanvaller wil zelf vertrekken bij KV Kortrijk.



KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. "Zij kwamen met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus KVO-baas Gauthier Ganaye.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt weldra de komst van Robert Lewandowski aan te kondigen. Zo meldt transferautoriteit Fabrizio Romano dat een akkoord is gevonden met Bayern München. Barça zou uiteindelijk zo'n 45 miljoen euro neertellen, dat bedrag kan via allerlei variabelen nog stijgen tot een slordige 50 miljoen. Lewandowski zou zelf dan weer tekenen voor 3 seizoenen.



Atlético Madrid zou de komst van een derde Rode Duivel overwegen. Zo meldt RTBF dat Timothy Castagne hoog op de verlanglijst staat. Al is zijn transfer niet evident. Atlético moet zich immers aan de Financial Fair Play-regels houden en kan pas toeslaan wanneer er eerst spelers verkocht worden. Daarnaast ligt Castagne nog tot medio 2025 onder contract bij Leicester City, dat dus behoorlijk kan doorvragen.



Aster Vranckx kan rekenen op interesse vanuit de Premier League, wat nu ook bevestigd wordt door BILD. Volgens het Duitse medium zijn er drie Engelse clubs die hem van nabij volgen: Nottingham Forrest, Everton FC en Brentford FC. Al is die belangstelling vooralsnog niet erg concreet. Zo zou Wolfsburg nog geen enkel bod hebben binnen gekregen.



Chancel Mbemba was sinds een tweetal weken een vrije speler nadat zijn contract bij FC Porto afliep. De Congolese verdediger/middenvelder heeft echter niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De voormalige speler van RSC Anderlecht gaat aan de slag in Frankrijk, meer bepaald bij Olympique Marseille.

Als transfervrije speler belandde Christian Eriksen afgelopen winter bij Brentford. Daar vond de Deense spelmaker na zijn hartperikelen zijn goede voeten weer terug en die wederopstanding wordt nu beloond met een transfer naar Manchester United. Eriksen tekende er een contract tot medio 2025.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

Welke ploeg is tot dusver het meest versterkt?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

0
0
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

44
44
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

16
16
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

91
91
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

527
527
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

89
89
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

75
75
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

37
37
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

100
100
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

127
127
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

121
121
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

864
864
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

399
399
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

122
122
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

858
858
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

428
428
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

500
500
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

462
462
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

138
138
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

526
526
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

122
122
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

38
38
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

286
286
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

267
267
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

269
269

Meer sportnieuws