Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

door
Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

Binnen anderhalve week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Maar desondanks zijn de eersteklassers nog volop in de weer op de zomerse transfermarkt. Zo wist Antwerp FC nog een overbodige aanvaller te slijten, terwijl KV Oostende zaken deed met RWDM.


De Great Old liet vrijdagavond nog eens de spierballen rollen en maakte de komst van Toby Alderweireld officieel bekend. En de algemene verwachting is dat er in de komende weken en maanden nog meer versterking zal volgen. Maar dan moet de selectie ook verder afgeslankt worden. Coach Mark van Bommel gaf immers al aan dat hij voor volgend seizoen een kern wil van zo'n 24 veldspelers en 4 doelmannen.

Sportieve baas Marc Overmars weet dus wat hem te doen staat. Voor één overbodige pion werd alvast een oplossing gevonden. Zo trekt Guy Mbenza de deur van de Bosuil definitief achter zich dicht. De Congolese aanvaller werd in 2020 overgenomen van Cercle Brugge, maar kon zich nooit doorzetten. Na uitleenbeurten aan Stade Lausanne en Wydad AC, gaat hij nu in Saudi-Arabië aan de slag. Zo tekende Mbenza bij Al-Tai.

KVO-AANVALLER NAAR RWDM
Ook KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen die niet in de sportieve plannen voorkomt. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. De Franse spits werd vorig seizoen naar de kust gehaald, maar werd toen meteen weer verhuurd aan zusterclub AS Nancy. Tijdens de voorbereiding kreeg hij de voorbije week de kans om zich te tonen, maar nu gaat hij dus in Brussel voetballen. "RWDM kwam met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus CEO Gauthier Ganaye.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Antwerp wordt volgend seizoen de grootste uitdager van Club ...

Meest recent

Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

9
9
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

41
41
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

35
35
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

36
36
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

61
61
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

233
233
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

199
199
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

369
369
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

287
287
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

970
970
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

607
607
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

229
229
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

170
170
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

366
366
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

333
333
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

249
249
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

216
216
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

419
419
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

286
286
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

435
435
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

211
211
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

196
196

Meer sportnieuws