Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

186 stemmen
Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

Binnen anderhalve week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Maar desondanks zijn de eersteklassers nog volop in de weer op de zomerse transfermarkt. Zo wist Antwerp FC nog een overbodige aanvaller te slijten, terwijl KV Oostende zaken deed met RWDM.


De Great Old liet vrijdagavond nog eens de spierballen rollen en maakte de komst van Toby Alderweireld officieel bekend. En de algemene verwachting is dat er in de komende weken en maanden nog meer versterking zal volgen. Maar dan moet de selectie ook verder afgeslankt worden. Coach Mark van Bommel gaf immers al aan dat hij voor volgend seizoen een kern wil van zo'n 24 veldspelers en 4 doelmannen.

Sportieve baas Marc Overmars weet dus wat hem te doen staat. Voor één overbodige pion werd alvast een oplossing gevonden. Zo trekt Guy Mbenza de deur van de Bosuil definitief achter zich dicht. De Congolese aanvaller werd in 2020 overgenomen van Cercle Brugge, maar kon zich nooit doorzetten. Na uitleenbeurten aan Stade Lausanne en Wydad AC, gaat hij nu in Saudi-Arabië aan de slag. Zo tekende Mbenza bij Al-Tai.

KVO-AANVALLER NAAR RWDM
Ook KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen die niet in de sportieve plannen voorkomt. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. De Franse spits werd vorig seizoen naar de kust gehaald, maar werd toen meteen weer verhuurd aan zusterclub AS Nancy. Tijdens de voorbereiding kreeg hij de voorbije week de kans om zich te tonen, maar nu gaat hij dus in Brussel voetballen. "RWDM kwam met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus CEO Gauthier Ganaye.

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

Antwerp wordt volgend seizoen de grootste uitdager van Club ...

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

0
0
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

145
145
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

92
92
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

67
67
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

63
63
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

32
32
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

68
68
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

58
58
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

159
159
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

187
187
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

114
114
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

67
67
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

630
630
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

454
454
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

223
223
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

89
89
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

72
72
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

332
332
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

782
782
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

176
176
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

532
532
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

252
252

Meer sportnieuws