Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

186 stemmen
Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

Binnen anderhalve week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Maar desondanks zijn de eersteklassers nog volop in de weer op de zomerse transfermarkt. Zo wist Antwerp FC nog een overbodige aanvaller te slijten, terwijl KV Oostende zaken deed met RWDM.


De Great Old liet vrijdagavond nog eens de spierballen rollen en maakte de komst van Toby Alderweireld officieel bekend. En de algemene verwachting is dat er in de komende weken en maanden nog meer versterking zal volgen. Maar dan moet de selectie ook verder afgeslankt worden. Coach Mark van Bommel gaf immers al aan dat hij voor volgend seizoen een kern wil van zo'n 24 veldspelers en 4 doelmannen.

Sportieve baas Marc Overmars weet dus wat hem te doen staat. Voor één overbodige pion werd alvast een oplossing gevonden. Zo trekt Guy Mbenza de deur van de Bosuil definitief achter zich dicht. De Congolese aanvaller werd in 2020 overgenomen van Cercle Brugge, maar kon zich nooit doorzetten. Na uitleenbeurten aan Stade Lausanne en Wydad AC, gaat hij nu in Saudi-Arabië aan de slag. Zo tekende Mbenza bij Al-Tai.

KVO-AANVALLER NAAR RWDM
Ook KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen die niet in de sportieve plannen voorkomt. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. De Franse spits werd vorig seizoen naar de kust gehaald, maar werd toen meteen weer verhuurd aan zusterclub AS Nancy. Tijdens de voorbereiding kreeg hij de voorbije week de kans om zich te tonen, maar nu gaat hij dus in Brussel voetballen. "RWDM kwam met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus CEO Gauthier Ganaye.

🚀

Antwerp wordt volgend seizoen de grootste uitdager van Club ...

Meest recent

Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

31
31
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

134
134
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

62
62
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

137
137
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

184
184
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

361
361
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

73
73
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

96
96
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

271
271
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

227
227
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

161
161
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

870
870
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

64
64
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

323
323
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

256
256
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

154
154
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

76
76
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

461
461
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

862
862
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

413
413
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

267
267
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

192
192
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

883
883
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

807
807
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

123
123

Meer sportnieuws