Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

186
Antwerp laat aanvaller gaan, KVO doet zaken in 1B

Binnen anderhalve week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Maar desondanks zijn de eersteklassers nog volop in de weer op de zomerse transfermarkt. Zo wist Antwerp FC nog een overbodige aanvaller te slijten, terwijl KV Oostende zaken deed met RWDM.


De Great Old liet vrijdagavond nog eens de spierballen rollen en maakte de komst van Toby Alderweireld officieel bekend. En de algemene verwachting is dat er in de komende weken en maanden nog meer versterking zal volgen. Maar dan moet de selectie ook verder afgeslankt worden. Coach Mark van Bommel gaf immers al aan dat hij voor volgend seizoen een kern wil van zo'n 24 veldspelers en 4 doelmannen.

Sportieve baas Marc Overmars weet dus wat hem te doen staat. Voor één overbodige pion werd alvast een oplossing gevonden. Zo trekt Guy Mbenza de deur van de Bosuil definitief achter zich dicht. De Congolese aanvaller werd in 2020 overgenomen van Cercle Brugge, maar kon zich nooit doorzetten. Na uitleenbeurten aan Stade Lausanne en Wydad AC, gaat hij nu in Saudi-Arabië aan de slag. Zo tekende Mbenza bij Al-Tai.

KVO-AANVALLER NAAR RWDM
Ook KV Oostende wist nog een speler van de hand te doen die niet in de sportieve plannen voorkomt. Zo gaat Mickaël Biron in de Challenger Pro League aan de slag bij RWDM. De Franse spits werd vorig seizoen naar de kust gehaald, maar werd toen meteen weer verhuurd aan zusterclub AS Nancy. Tijdens de voorbereiding kreeg hij de voorbije week de kans om zich te tonen, maar nu gaat hij dus in Brussel voetballen. "RWDM kwam met een bod op de proppen dat wij niet konden weigeren en zo troefden ze ook andere geïnteresseerde clubs af", aldus CEO Gauthier Ganaye.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Antwerp wordt volgend seizoen de grootste uitdager van Club ...

Meest recent

Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

0
0
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

5
5
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

3
3
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

75
75
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

69
69
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

129
129
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

155
155
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

342
342
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

307
307
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

298
298
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

42
42
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

306
306
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

76
76
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

154
154
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

82
82
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

376
376
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55

Meer sportnieuws