Hein ziet Gent benadeeld worden: "Brugse Metten"

389 stemmen
Hein ziet Gent benadeeld worden:

Naar jaarlijkse gewoonte wordt het Belgische voetbalseizoen op gang getrapt met de Supercup. Dit jaar levert de clash tussen de landskampioen en de bekerwinnaar een mooi duel op tussen rivalen Club Brugge en AA Gent. Maar volgens Hein Vanhaezebrouck wordt de partij niet naar waarde geschat.


Voor beide clubs is de Supercup een ideale gelegenheid om het nieuwe seizoen op gang te trappen met het behalen van een trofee. Bovendien maakt de affiche tussen Club en Gent ook één en ander los bij de supporters. Maar volgens Vanhaezebrouck wordt de Supercup 'niet serieus' genomen door de voetbalinstanties. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat zijn club benadeeld wordt omdat de match doorgaat op het veld van de kampioen.

Spelen op neutraal terrein zou volgens Vanhaezebrouck veel meer prestige geven aan deze trofee. "Je kunt ermee lachen, maar het zijn een beetje de Brugse Metten", werd hij geciteerd bij Sporza. "De Supercup wordt in België niet serieus genomen, daar zijn verschillende bewijzen voor. Dat we spelen op niet-neutraal terrein, zorgt ervoor dat het geen écht officieel duel is."

PRIJS OPWAARDEREN
Vanhaezebrouck vindt zelfs dat het geen 'echte trofee' is omdat er niet op een neutraal veld wordt gespeeld. "De prijs staat wel op mijn palmares, maar ik heb er niet om gevraagd. Het zou vooral een prestatie zijn van de bezoekende ploeg, die in moeilijke omstandigheden speelt. Voor de thuisploeg is dat net iets minder. Men zou de trofee opnieuw kunnen opwaarderen, maar daar is blijkbaar geen nood aan of geen neutraal veld voor."

LEES OOK: Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

De Supercup zou op neutraal terrein gespeeld moeten worden ...

Meest recent

Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

14
14
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

14
14
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

17
17
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

269
269
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

100
100
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

71
71
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

131
131
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

58
58
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

768
768
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

173
173
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

101
101
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

66
66
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

32
32
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

270
270
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

88
88
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

215
215
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

320
320
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

97
97
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

190
190
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

43
43
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

274
274
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

78
78
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

45
45
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

640
640

Meer sportnieuws