Hein ziet Gent benadeeld worden: "Brugse Metten"

door
Hein ziet Gent benadeeld worden:

Naar jaarlijkse gewoonte wordt het Belgische voetbalseizoen op gang getrapt met de Supercup. Dit jaar levert de clash tussen de landskampioen en de bekerwinnaar een mooi duel op tussen rivalen Club Brugge en AA Gent. Maar volgens Hein Vanhaezebrouck wordt de partij niet naar waarde geschat.


Voor beide clubs is de Supercup een ideale gelegenheid om het nieuwe seizoen op gang te trappen met het behalen van een trofee. Bovendien maakt de affiche tussen Club en Gent ook één en ander los bij de supporters. Maar volgens Vanhaezebrouck wordt de Supercup 'niet serieus' genomen door de voetbalinstanties. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat zijn club benadeeld wordt omdat de match doorgaat op het veld van de kampioen.

Spelen op neutraal terrein zou volgens Vanhaezebrouck veel meer prestige geven aan deze trofee. "Je kunt ermee lachen, maar het zijn een beetje de Brugse Metten", werd hij geciteerd bij Sporza. "De Supercup wordt in België niet serieus genomen, daar zijn verschillende bewijzen voor. Dat we spelen op niet-neutraal terrein, zorgt ervoor dat het geen écht officieel duel is."

PRIJS OPWAARDEREN
Vanhaezebrouck vindt zelfs dat het geen 'echte trofee' is omdat er niet op een neutraal veld wordt gespeeld. "De prijs staat wel op mijn palmares, maar ik heb er niet om gevraagd. Het zou vooral een prestatie zijn van de bezoekende ploeg, die in moeilijke omstandigheden speelt. Voor de thuisploeg is dat net iets minder. Men zou de trofee opnieuw kunnen opwaarderen, maar daar is blijkbaar geen nood aan of geen neutraal veld voor."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

De Supercup zou op neutraal terrein gespeeld moeten worden ...

Meest recent

‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

2
2
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

38
38
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

13
13
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

17
17
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

51
51
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

185
185
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

239
239
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

144
144
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

110
110
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

36
36
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

177
177
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

64
64
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

44
44
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

72
72
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

111
111
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

85
85
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

71
71
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

585
585
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

58
58
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

169
169

Meer sportnieuws