'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

409 stemmen
'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor zijn laatste grote test richting de start van het nieuwe seizoen. De Brusselaars werken op eigen veld dan een galawedstrijd af tegen Olympique Lyon. Het wordt dus uitkijken naar welke namen coach Felice Mazzu dan tussen de lijnen zal brengen, ondertussen wordt er echter nog volop aan zijn selectie gesleuteld.


Het merendeel van de basisspelers lijkt vast te staan binnen de 3-5-2-formatie van Mazzu, maar achter een aantal posities staat nog een vraagteken. Op de linkerflank bijvoorbeeld. Normaal gezien is die bestemd voor Sergio Gomez. Maar de Spanjaard sukkelt al enkele weken met pubalgie. Hierdoor speelde hij nog geen minuut in de voorbereiding en ook de competitiestart lijkt te vroeg te komen voor de smaakmaker van vorig seizoen.

Omdat de alternatieven voor Gomez beperkt zijn, experimenteerde Mazzu meermaals met Francis Amuzu als linkerwinger. Die wisselde goede met minder goede prestaties af. Toch zou hij wel eens als titularis aan de competitie kunnen beginnen. Op voorwaarde dat hij dan nog bij Anderlecht speelt tenminste. Zo zou de 22-jarige deze zomer wel eens kunnen vertrekken. Aan interesse alvast geen gebrek.

GRIEKSE INTERESSE
In de voorbije dagen werd Amuzu bijvoorbeeld aan Troyes gelinkt, maar de Fransen konden niet aan zijn salariseisen voldoen. Volgens journalist Sacha Tavolieri, die goed op de hoogte lijkt van het dossier, zou nu echter ook Olympiacos zich aan het front hebben gemeld. En de Grieken zouden wel in staat zijn de loonverwachtingen te evenaren. De interesse van Olympiacos is ook behoorlijk concreet, al zou de transfersom wel eens een struikelblok kunnen vormen. Zo zou men 'slechts' 3 miljoen euro budget hebben voor explosieve flankaanvaller en dat lijkt vooralsnog te weinig voor RSCA.

LEES OOK: Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

52
52
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

65
65
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

385
385
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

219
219
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

378
378
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

766
766
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

389
389
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

356
356
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

582
582
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1027
1027
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws