'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

door
'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor zijn laatste grote test richting de start van het nieuwe seizoen. De Brusselaars werken op eigen veld dan een galawedstrijd af tegen Olympique Lyon. Het wordt dus uitkijken naar welke namen coach Felice Mazzu dan tussen de lijnen zal brengen, ondertussen wordt er echter nog volop aan zijn selectie gesleuteld.


Het merendeel van de basisspelers lijkt vast te staan binnen de 3-5-2-formatie van Mazzu, maar achter een aantal posities staat nog een vraagteken. Op de linkerflank bijvoorbeeld. Normaal gezien is die bestemd voor Sergio Gomez. Maar de Spanjaard sukkelt al enkele weken met pubalgie. Hierdoor speelde hij nog geen minuut in de voorbereiding en ook de competitiestart lijkt te vroeg te komen voor de smaakmaker van vorig seizoen.

Omdat de alternatieven voor Gomez beperkt zijn, experimenteerde Mazzu meermaals met Francis Amuzu als linkerwinger. Die wisselde goede met minder goede prestaties af. Toch zou hij wel eens als titularis aan de competitie kunnen beginnen. Op voorwaarde dat hij dan nog bij Anderlecht speelt tenminste. Zo zou de 22-jarige deze zomer wel eens kunnen vertrekken. Aan interesse alvast geen gebrek.

GRIEKSE INTERESSE
In de voorbije dagen werd Amuzu bijvoorbeeld aan Troyes gelinkt, maar de Fransen konden niet aan zijn salariseisen voldoen. Volgens journalist Sacha Tavolieri, die goed op de hoogte lijkt van het dossier, zou nu echter ook Olympiacos zich aan het front hebben gemeld. En de Grieken zouden wel in staat zijn de loonverwachtingen te evenaren. De interesse van Olympiacos is ook behoorlijk concreet, al zou de transfersom wel eens een struikelblok kunnen vormen. Zo zou men 'slechts' 3 miljoen euro budget hebben voor explosieve flankaanvaller en dat lijkt vooralsnog te weinig voor RSCA.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

18
18
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

98
98
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

168
168
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

219
219
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

225
225
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

212
212
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

82
82
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

116
116
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

205
205
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

926
926
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

64
64
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

90
90
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

125
125
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

431
431
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

156
156
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

210
210
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

333
333
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

185
185
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

42
42

Meer sportnieuws