'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

door
'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor zijn laatste grote test richting de start van het nieuwe seizoen. De Brusselaars werken op eigen veld dan een galawedstrijd af tegen Olympique Lyon. Het wordt dus uitkijken naar welke namen coach Felice Mazzu dan tussen de lijnen zal brengen, ondertussen wordt er echter nog volop aan zijn selectie gesleuteld.


Het merendeel van de basisspelers lijkt vast te staan binnen de 3-5-2-formatie van Mazzu, maar achter een aantal posities staat nog een vraagteken. Op de linkerflank bijvoorbeeld. Normaal gezien is die bestemd voor Sergio Gomez. Maar de Spanjaard sukkelt al enkele weken met pubalgie. Hierdoor speelde hij nog geen minuut in de voorbereiding en ook de competitiestart lijkt te vroeg te komen voor de smaakmaker van vorig seizoen.

Omdat de alternatieven voor Gomez beperkt zijn, experimenteerde Mazzu meermaals met Francis Amuzu als linkerwinger. Die wisselde goede met minder goede prestaties af. Toch zou hij wel eens als titularis aan de competitie kunnen beginnen. Op voorwaarde dat hij dan nog bij Anderlecht speelt tenminste. Zo zou de 22-jarige deze zomer wel eens kunnen vertrekken. Aan interesse alvast geen gebrek.

GRIEKSE INTERESSE
In de voorbije dagen werd Amuzu bijvoorbeeld aan Troyes gelinkt, maar de Fransen konden niet aan zijn salariseisen voldoen. Volgens journalist Sacha Tavolieri, die goed op de hoogte lijkt van het dossier, zou nu echter ook Olympiacos zich aan het front hebben gemeld. En de Grieken zouden wel in staat zijn de loonverwachtingen te evenaren. De interesse van Olympiacos is ook behoorlijk concreet, al zou de transfersom wel eens een struikelblok kunnen vormen. Zo zou men 'slechts' 3 miljoen euro budget hebben voor explosieve flankaanvaller en dat lijkt vooralsnog te weinig voor RSCA.

LEES OOK: 'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

1
1
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

58
58
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

21
21
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

49
49
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

137
137
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

134
134
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

567
567
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

81
81
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

204
204
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

397
397
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

440
440
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

547
547
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

228
228
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

563
563
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

394
394
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

60
60
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

231
231
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

141
141
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

209
209
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

222
222
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

197
197
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

103
103
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

193
193

Meer sportnieuws