'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

door
'Gegeerde Amuzu stap dichter bij Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor zijn laatste grote test richting de start van het nieuwe seizoen. De Brusselaars werken op eigen veld dan een galawedstrijd af tegen Olympique Lyon. Het wordt dus uitkijken naar welke namen coach Felice Mazzu dan tussen de lijnen zal brengen, ondertussen wordt er echter nog volop aan zijn selectie gesleuteld.


Het merendeel van de basisspelers lijkt vast te staan binnen de 3-5-2-formatie van Mazzu, maar achter een aantal posities staat nog een vraagteken. Op de linkerflank bijvoorbeeld. Normaal gezien is die bestemd voor Sergio Gomez. Maar de Spanjaard sukkelt al enkele weken met pubalgie. Hierdoor speelde hij nog geen minuut in de voorbereiding en ook de competitiestart lijkt te vroeg te komen voor de smaakmaker van vorig seizoen.

Omdat de alternatieven voor Gomez beperkt zijn, experimenteerde Mazzu meermaals met Francis Amuzu als linkerwinger. Die wisselde goede met minder goede prestaties af. Toch zou hij wel eens als titularis aan de competitie kunnen beginnen. Op voorwaarde dat hij dan nog bij Anderlecht speelt tenminste. Zo zou de 22-jarige deze zomer wel eens kunnen vertrekken. Aan interesse alvast geen gebrek.

GRIEKSE INTERESSE
In de voorbije dagen werd Amuzu bijvoorbeeld aan Troyes gelinkt, maar de Fransen konden niet aan zijn salariseisen voldoen. Volgens journalist Sacha Tavolieri, die goed op de hoogte lijkt van het dossier, zou nu echter ook Olympiacos zich aan het front hebben gemeld. En de Grieken zouden wel in staat zijn de loonverwachtingen te evenaren. De interesse van Olympiacos is ook behoorlijk concreet, al zou de transfersom wel eens een struikelblok kunnen vormen. Zo zou men 'slechts' 3 miljoen euro budget hebben voor explosieve flankaanvaller en dat lijkt vooralsnog te weinig voor RSCA.

LEES OOK: 'Transfergekte bij RSCA: drie spelers richting exit'

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

287
287
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

101
101
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

342
342
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

140
140
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

1124
1124
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

182
182
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

92
92
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

921
921
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

214
214
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1696
1696
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

524
524
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

130
130
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

580
580
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

307
307
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

377
377
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

459
459
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

249
249
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

247
247
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

515
515
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

541
541
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

105
105
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

562
562
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

62
62
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

409
409
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

804
804

Meer sportnieuws