Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

door
Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

Cercle Brugge was één van de meest opmerkelijke teams van vorig seizoen, met een rampzalige mars en daarna een straffe reeks om alsnog in de middenmoot af te sluiten. Het wordt uitkijken wat de Vereniging komend seizoen vermag na het vertrek van smaakmaker Matondo. Er loopt in Brugge alvast een interessante mix rond van spelers die gehaald werden uit Monaco of met de hulp van de moederclub, maar ook eigen jeugd.


Zo braken de voorbije seizoenen Robbe Decostere, Charles Vanhoutte, Thibo Somers en Olivier Deman vanuit de opleiding helemaal door in de A-kern. Vorig seizoen kregen bovendien ook nog eens Arne Cassaert, Aske Sampers en Wolf Ackx met mondjesmaat speelkansen. Er staat bovendien al een volgende generatie klaar. Nadat vorige winter al Xander Martlé en Christiaan Ravych een profcontract kregen, legt Cercle nu alweer vier talenten vast.

"Bas Langenbick, Soren Coens, Ono Vanackere en Jonas Lietaert hebben elk een semi-profcontract ondertekend tot juni 2023 bij Cercle, met de optie op een bijkomend seizoen", laat Cercle immers vol trots weten. Van het kwartet lijkt Langenbick, een 19-jarige doelman, het dichtst bij de A-kern te staan. Hij mocht vorig seizoen al eens op de bank plaatsnemen en deed ook de voorbereiding met de grote jongens mee.

LANGERE WEG
Voor de drie anderen is de weg nog langer. Coens en Vanackere zijn 19-jarige middenvelders, terwijl Lietaert een 17-jarige verdediger is. Zij zullen de komende maanden wellicht op training al regelmatig eens van de A-kern mogen proeven en kunnen zich daarnaast ook in wedstrijden bewijzen bij de volwassenen. De U23 van Cercle komen straks immers uit in tweede nationale.


LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Zullen ze ook doorbreken bij Cercle?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

3
3
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

7
7
BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

13
13
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

26
26
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

24
24
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

164
164
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

239
239
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

143
143
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

39
39
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

47
47
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

44
44
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

219
219
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

370
370
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

148
148
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

94
94
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

224
224
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

493
493
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

380
380
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

391
391
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

452
452
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

123
123
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

93
93
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

88
88

Meer sportnieuws