Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

door
Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

Cercle Brugge was één van de meest opmerkelijke teams van vorig seizoen, met een rampzalige mars en daarna een straffe reeks om alsnog in de middenmoot af te sluiten. Het wordt uitkijken wat de Vereniging komend seizoen vermag na het vertrek van smaakmaker Matondo. Er loopt in Brugge alvast een interessante mix rond van spelers die gehaald werden uit Monaco of met de hulp van de moederclub, maar ook eigen jeugd.


Zo braken de voorbije seizoenen Robbe Decostere, Charles Vanhoutte, Thibo Somers en Olivier Deman vanuit de opleiding helemaal door in de A-kern. Vorig seizoen kregen bovendien ook nog eens Arne Cassaert, Aske Sampers en Wolf Ackx met mondjesmaat speelkansen. Er staat bovendien al een volgende generatie klaar. Nadat vorige winter al Xander Martlé en Christiaan Ravych een profcontract kregen, legt Cercle nu alweer vier talenten vast.

"Bas Langenbick, Soren Coens, Ono Vanackere en Jonas Lietaert hebben elk een semi-profcontract ondertekend tot juni 2023 bij Cercle, met de optie op een bijkomend seizoen", laat Cercle immers vol trots weten. Van het kwartet lijkt Langenbick, een 19-jarige doelman, het dichtst bij de A-kern te staan. Hij mocht vorig seizoen al eens op de bank plaatsnemen en deed ook de voorbereiding met de grote jongens mee.

LANGERE WEG
Voor de drie anderen is de weg nog langer. Coens en Vanackere zijn 19-jarige middenvelders, terwijl Lietaert een 17-jarige verdediger is. Zij zullen de komende maanden wellicht op training al regelmatig eens van de A-kern mogen proeven en kunnen zich daarnaast ook in wedstrijden bewijzen bij de volwassenen. De U23 van Cercle komen straks immers uit in tweede nationale.


LEES OOK: Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Zullen ze ook doorbreken bij Cercle?

Meest recent

'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

5
5
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

36
36
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

226
226
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

186
186
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

123
123
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

37
37
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

23
23
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

204
204
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

75
75
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

439
439
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

167
167
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

170
170
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

389
389
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

382
382
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

299
299
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

132
132
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

219
219
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

562
562
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

148
148
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

118
118
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

77
77
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

268
268
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

163
163
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130

Meer sportnieuws