Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

51 stemmen
Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

Cercle Brugge was één van de meest opmerkelijke teams van vorig seizoen, met een rampzalige mars en daarna een straffe reeks om alsnog in de middenmoot af te sluiten. Het wordt uitkijken wat de Vereniging komend seizoen vermag na het vertrek van smaakmaker Matondo. Er loopt in Brugge alvast een interessante mix rond van spelers die gehaald werden uit Monaco of met de hulp van de moederclub, maar ook eigen jeugd.


Zo braken de voorbije seizoenen Robbe Decostere, Charles Vanhoutte, Thibo Somers en Olivier Deman vanuit de opleiding helemaal door in de A-kern. Vorig seizoen kregen bovendien ook nog eens Arne Cassaert, Aske Sampers en Wolf Ackx met mondjesmaat speelkansen. Er staat bovendien al een volgende generatie klaar. Nadat vorige winter al Xander Martlé en Christiaan Ravych een profcontract kregen, legt Cercle nu alweer vier talenten vast.

"Bas Langenbick, Soren Coens, Ono Vanackere en Jonas Lietaert hebben elk een semi-profcontract ondertekend tot juni 2023 bij Cercle, met de optie op een bijkomend seizoen", laat Cercle immers vol trots weten. Van het kwartet lijkt Langenbick, een 19-jarige doelman, het dichtst bij de A-kern te staan. Hij mocht vorig seizoen al eens op de bank plaatsnemen en deed ook de voorbereiding met de grote jongens mee.

LANGERE WEG
Voor de drie anderen is de weg nog langer. Coens en Vanackere zijn 19-jarige middenvelders, terwijl Lietaert een 17-jarige verdediger is. Zij zullen de komende maanden wellicht op training al regelmatig eens van de A-kern mogen proeven en kunnen zich daarnaast ook in wedstrijden bewijzen bij de volwassenen. De U23 van Cercle komen straks immers uit in tweede nationale.


LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Zullen ze ook doorbreken bij Cercle?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

101
101
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

100
100
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

115
115
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

617
617
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

306
306
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

143
143
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

141
141
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

201
201
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

182
182
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

523
523
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

619
619
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

312
312
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

576
576
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

465
465
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

653
653
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

292
292
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

95
95
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

322
322
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

414
414
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

705
705

Meer sportnieuws