Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

door
Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

Cercle Brugge was één van de meest opmerkelijke teams van vorig seizoen, met een rampzalige mars en daarna een straffe reeks om alsnog in de middenmoot af te sluiten. Het wordt uitkijken wat de Vereniging komend seizoen vermag na het vertrek van smaakmaker Matondo. Er loopt in Brugge alvast een interessante mix rond van spelers die gehaald werden uit Monaco of met de hulp van de moederclub, maar ook eigen jeugd.


Zo braken de voorbije seizoenen Robbe Decostere, Charles Vanhoutte, Thibo Somers en Olivier Deman vanuit de opleiding helemaal door in de A-kern. Vorig seizoen kregen bovendien ook nog eens Arne Cassaert, Aske Sampers en Wolf Ackx met mondjesmaat speelkansen. Er staat bovendien al een volgende generatie klaar. Nadat vorige winter al Xander Martlé en Christiaan Ravych een profcontract kregen, legt Cercle nu alweer vier talenten vast.

"Bas Langenbick, Soren Coens, Ono Vanackere en Jonas Lietaert hebben elk een semi-profcontract ondertekend tot juni 2023 bij Cercle, met de optie op een bijkomend seizoen", laat Cercle immers vol trots weten. Van het kwartet lijkt Langenbick, een 19-jarige doelman, het dichtst bij de A-kern te staan. Hij mocht vorig seizoen al eens op de bank plaatsnemen en deed ook de voorbereiding met de grote jongens mee.

LANGERE WEG
Voor de drie anderen is de weg nog langer. Coens en Vanackere zijn 19-jarige middenvelders, terwijl Lietaert een 17-jarige verdediger is. Zij zullen de komende maanden wellicht op training al regelmatig eens van de A-kern mogen proeven en kunnen zich daarnaast ook in wedstrijden bewijzen bij de volwassenen. De U23 van Cercle komen straks immers uit in tweede nationale.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

Zullen ze ook doorbreken bij Cercle?

Meest recent

Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

23
23
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

33
33
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

16
16
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

22
22
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

64
64
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

35
35
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

193
193
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

55
55
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

137
137
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

146
146
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

96
96
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

149
149
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

171
171
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

184
184
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

67
67
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

137
137
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

229
229
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

276
276
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

452
452
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

2
2
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

310
310
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

179
179
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

396
396
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

121
121

Meer sportnieuws