Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

door
Cercle geeft nieuwe generatie talenten een kans

Cercle Brugge was één van de meest opmerkelijke teams van vorig seizoen, met een rampzalige mars en daarna een straffe reeks om alsnog in de middenmoot af te sluiten. Het wordt uitkijken wat de Vereniging komend seizoen vermag na het vertrek van smaakmaker Matondo. Er loopt in Brugge alvast een interessante mix rond van spelers die gehaald werden uit Monaco of met de hulp van de moederclub, maar ook eigen jeugd.


Zo braken de voorbije seizoenen Robbe Decostere, Charles Vanhoutte, Thibo Somers en Olivier Deman vanuit de opleiding helemaal door in de A-kern. Vorig seizoen kregen bovendien ook nog eens Arne Cassaert, Aske Sampers en Wolf Ackx met mondjesmaat speelkansen. Er staat bovendien al een volgende generatie klaar. Nadat vorige winter al Xander Martlé en Christiaan Ravych een profcontract kregen, legt Cercle nu alweer vier talenten vast.

"Bas Langenbick, Soren Coens, Ono Vanackere en Jonas Lietaert hebben elk een semi-profcontract ondertekend tot juni 2023 bij Cercle, met de optie op een bijkomend seizoen", laat Cercle immers vol trots weten. Van het kwartet lijkt Langenbick, een 19-jarige doelman, het dichtst bij de A-kern te staan. Hij mocht vorig seizoen al eens op de bank plaatsnemen en deed ook de voorbereiding met de grote jongens mee.

LANGERE WEG
Voor de drie anderen is de weg nog langer. Coens en Vanackere zijn 19-jarige middenvelders, terwijl Lietaert een 17-jarige verdediger is. Zij zullen de komende maanden wellicht op training al regelmatig eens van de A-kern mogen proeven en kunnen zich daarnaast ook in wedstrijden bewijzen bij de volwassenen. De U23 van Cercle komen straks immers uit in tweede nationale.


LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Zullen ze ook doorbreken bij Cercle?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

15
15
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

24
24
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

110
110
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

273
273
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

331
331
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

64
64
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

234
234
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

276
276
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

347
347
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

234
234
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

279
279
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

394
394
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

149
149
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

281
281

Meer sportnieuws