'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

door
'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

Club Brugge lijkt helemaal klaar voor de Supercup van komend weekend tegen bekerwinnaar AA Gent. De ploeg van coach Carl Hoefkens trok woensdagnamiddag immers aan het langste einde in de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht: 4-2. Het wordt dus vooral uitkijken naar welke spelers tegen de Buffalo's in de basis zullen starten.


Voorin heeft Hoefkens alvast voldoende keuze. Zo lijkt hij dan toch beroep te kunnen doen op Charles De Ketelaere. Ondanks zijn transferperikelen maakte het goudhaantje woensdag zijn eerste minuten tegen Utrecht. Behoudens een snelle doorbraak in zijn transferdossier is hij er zondag ook bij. Hetzelfde geldt voor Noa Lang, die tegen zijn landgenoten zelfs de score opende. Al solliciteerde aanwinst Ferran Jutgla ook naar een basisplaats met 6 goals in 5 oefenduels.

In de aanvalslinie zal Hoefkens dus enkele moeilijke knopen moeten doorhakken. Op het middenveld zijn de opties iets beperkter. Owen Otasowie kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans, maar lijkt vrede te moeten nemen met een invallersrol. Hetzelfde geldt voor Eder Balanta. Hans Vanaken is dan weer wel een certitude, terwijl de jonge Noah Mbamba kan rekenen op veel vertrouwen van zijn coach. En ook Ruud Vormer was tijdens de voorbereiding helemaal terug op niveau. Die laatste drie startten tegen Utrecht ook in de basis en de kans is reeel dat dit zondag opnieuw het geval zal worden.

ODOI NAAST BASISELF
Ondertussen blijft Blauw-Zwart ook speuren naar versterking op het middenveld. Mats Rits staat immers nog enkele maanden aan de kant na zijn zware blessure. En volgens Het Laatste Nieuws rekent Hoefkens niet op Denis Odoi voor het middenveld. Hij zou in de winteraanwinst meer een verdediger zien. En dat is slecht nieuws voor de Ghanese international. Zo vreest HLN dat hij het seizoen allicht zal moeten aanvatten als wisselspeler.

LEES OOK: Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Odoi is op zijn best als ...

Meest recent

‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

29
29
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

47
47
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

31
31
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

128
128
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

141
141
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

130
130
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

52
52
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

291
291
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

156
156
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

513
513
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

189
189
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

252
252
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

489
489
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

723
723
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

334
334
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

746
746
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

392
392
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

619
619
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

552
552
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

462
462
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

594
594

Meer sportnieuws