'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

door
'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

Club Brugge lijkt helemaal klaar voor de Supercup van komend weekend tegen bekerwinnaar AA Gent. De ploeg van coach Carl Hoefkens trok woensdagnamiddag immers aan het langste einde in de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht: 4-2. Het wordt dus vooral uitkijken naar welke spelers tegen de Buffalo's in de basis zullen starten.


Voorin heeft Hoefkens alvast voldoende keuze. Zo lijkt hij dan toch beroep te kunnen doen op Charles De Ketelaere. Ondanks zijn transferperikelen maakte het goudhaantje woensdag zijn eerste minuten tegen Utrecht. Behoudens een snelle doorbraak in zijn transferdossier is hij er zondag ook bij. Hetzelfde geldt voor Noa Lang, die tegen zijn landgenoten zelfs de score opende. Al solliciteerde aanwinst Ferran Jutgla ook naar een basisplaats met 6 goals in 5 oefenduels.

In de aanvalslinie zal Hoefkens dus enkele moeilijke knopen moeten doorhakken. Op het middenveld zijn de opties iets beperkter. Owen Otasowie kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans, maar lijkt vrede te moeten nemen met een invallersrol. Hetzelfde geldt voor Eder Balanta. Hans Vanaken is dan weer wel een certitude, terwijl de jonge Noah Mbamba kan rekenen op veel vertrouwen van zijn coach. En ook Ruud Vormer was tijdens de voorbereiding helemaal terug op niveau. Die laatste drie startten tegen Utrecht ook in de basis en de kans is reeel dat dit zondag opnieuw het geval zal worden.

ODOI NAAST BASISELF
Ondertussen blijft Blauw-Zwart ook speuren naar versterking op het middenveld. Mats Rits staat immers nog enkele maanden aan de kant na zijn zware blessure. En volgens Het Laatste Nieuws rekent Hoefkens niet op Denis Odoi voor het middenveld. Hij zou in de winteraanwinst meer een verdediger zien. En dat is slecht nieuws voor de Ghanese international. Zo vreest HLN dat hij het seizoen allicht zal moeten aanvatten als wisselspeler.

LEES OOK: Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Odoi is op zijn best als ...

Meest recent

'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

87
87
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

302
302
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

80
80
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

187
187
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

310
310
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

443
443
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

235
235
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

163
163
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

519
519
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

335
335
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

191
191
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

318
318
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

105
105
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

119
119
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

295
295
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

276
276
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

102
102
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

662
662
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

269
269
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

122
122
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

232
232
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

283
283
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

441
441
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

653
653
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

299
299

Meer sportnieuws