'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

door
'Club-sterkhouder verliest basisplek onder Hoefkens'

Club Brugge lijkt helemaal klaar voor de Supercup van komend weekend tegen bekerwinnaar AA Gent. De ploeg van coach Carl Hoefkens trok woensdagnamiddag immers aan het langste einde in de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht: 4-2. Het wordt dus vooral uitkijken naar welke spelers tegen de Buffalo's in de basis zullen starten.


Voorin heeft Hoefkens alvast voldoende keuze. Zo lijkt hij dan toch beroep te kunnen doen op Charles De Ketelaere. Ondanks zijn transferperikelen maakte het goudhaantje woensdag zijn eerste minuten tegen Utrecht. Behoudens een snelle doorbraak in zijn transferdossier is hij er zondag ook bij. Hetzelfde geldt voor Noa Lang, die tegen zijn landgenoten zelfs de score opende. Al solliciteerde aanwinst Ferran Jutgla ook naar een basisplaats met 6 goals in 5 oefenduels.

In de aanvalslinie zal Hoefkens dus enkele moeilijke knopen moeten doorhakken. Op het middenveld zijn de opties iets beperkter. Owen Otasowie kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans, maar lijkt vrede te moeten nemen met een invallersrol. Hetzelfde geldt voor Eder Balanta. Hans Vanaken is dan weer wel een certitude, terwijl de jonge Noah Mbamba kan rekenen op veel vertrouwen van zijn coach. En ook Ruud Vormer was tijdens de voorbereiding helemaal terug op niveau. Die laatste drie startten tegen Utrecht ook in de basis en de kans is reeel dat dit zondag opnieuw het geval zal worden.

ODOI NAAST BASISELF
Ondertussen blijft Blauw-Zwart ook speuren naar versterking op het middenveld. Mats Rits staat immers nog enkele maanden aan de kant na zijn zware blessure. En volgens Het Laatste Nieuws rekent Hoefkens niet op Denis Odoi voor het middenveld. Hij zou in de winteraanwinst meer een verdediger zien. En dat is slecht nieuws voor de Ghanese international. Zo vreest HLN dat hij het seizoen allicht zal moeten aanvatten als wisselspeler.

LEES OOK: Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Odoi is op zijn best als ...

Meest recent

Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

219
219
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

21
21
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

39
39
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

98
98
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

42
42
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

124
124
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

369
369
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

65
65
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

30
30
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

24
24
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

162
162
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

235
235
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

444
444
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

178
178
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

159
159
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

87
87
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

371
371
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

60
60
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

174
174

Meer sportnieuws