Nieuwkomer maakt puike indruk bij Anderlecht

door
Nieuwkomer maakt puike indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. In het Nederlandse Horst maakte nieuwe coach Felice Mazzu van de gelegenheid gretig gebruik om zijn visie en speelwijze verder door te drammen op zijn spelersgroep. En ook de resultaten in de oefenduels mochten gezien worden.


Nadat RSCA afgelopen weekend tot twee keer toe de maat nam van FC Nordsjaelland, werd dinsdagmiddag ook Helmond Sport over de knie gelegd: 2-0. Wederom kon Paars-Wit dus de nul houden. Hoewel er zeker aan de hoge pressing nog wat werk is en er regelmatig nog wat onzorgvuldigen in het uitvoetballen kruipen, lijkt de defensie dus al behoorlijk op punt te staan. Met name de prestaties van jongelingen Zeno Debast en Noah Sadiki waren in de laatste oefenmatchen veelbelovend.

Een tweede conclusie die getrokken kan worden, is dat Adrien Trebel over goede papieren beschikt om het seizoen als titularis aan te vatten. De veelbesproken Fransman kreeg van Mazzu een nieuwe kans en die grijpt hij voorlopig met beide handen. Ook in de eerste helft tegen Helmond behoorde Trebel weer tot de uitblinkers. Momenteel lijkt hij de grootste kandidaat om het vrijgekomen plekje van Josh Cullen in te nemen. Al blijft de concurrentie op het middenveld erg scherp.

ANGULO GRIJPT KANS
Tot slot kon tegen Helmond ook een nieuwkomer indruk te maken. Op rechts kon Mazzu geen beroep doen op Michael Murillo. Die keerde vanwege familiale redenen, naar verluidt zou zijn vrouw op bevallen staan, tijdelijk terug naar Panama. In de eerste helft mocht Ishaq Abdulrazak zich daarom manifesteren op de rechterflank. Maar de Nigeriaan zal toch nog stappen moeten zetten. Na de pauze kreeg Nilson Angulo dan weer zijn kans. De Ecuadoraan stond niet op zijn vertrouwde positie, maar maakte wel een erg goede beurt. Vooral in aanvallend opzicht was hij één van de grote uitblinkers. Op zijn 19de beschikt Angulo over flink wat potentieel, aan Mazzu om dat ten volle tot ontwikkeling te laten komen.

LEES OOK: 'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Van welke aanwinst verwacht u komend seizoen het meest?

Meest recent

'Goto hakt toekomstknoop door: exit bij Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

4
4
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

11
11
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

100
100
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

283
283
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

129
129
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

123
123
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

182
182
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

313
313
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

55
55
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

185
185
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

169
169
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

204
204
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172

Meer sportnieuws