TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

door
TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AC Milan blijft doordrukken voor de komst van Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio ligt inmiddels een tweede bod op tafel. Dit zou zo'n 31 miljoen euro bedragen: 28 miljoen euro direct, met nog eens 3 miljoen euro aan variabelen. Dat lijkt nog steeds te weinig voor Club Brugge, maar is wel een aanzienlijke stap in de goede richting. Ondertussen zou Club zich bij FC Barcelona hebben gemeld voor de talentvolle verdediger Moussa N'Diaye.



KRC Genk heeft het vertrek van Kristian Thorstvedt aangekondigd. De Noorse international trekt zoals verwacht naar Sassuolo, waar hij een contract tot medio 2027 tekende. Hij zou de Limburgers zo'n 10 miljoen euro opleveren. Ondertussen lijkt zijn vervanger op komst. Volgens de bekende journalist César Luiz Merlo is een overeenkomst bereikt voor de komst van Nicolas Castro. De Limburgers zouden zo'n 3.5 miljoen euro betalen voor de spelmaker van Newell's Old Boys.



Na het aantrekken van Toby Alderweireld, gooit Antwerp FC het transferroer om. Volgens SudPresse is het nieuwe plan op korte termijn duidelijk: zo wordt vanaf nu de focus volledig op de uitgaande zijde gelegd. Het afslanken van de selectie wordt de kerntaak van sportieve baas Marc Overmars. Spelers als Dorian Dessoleil en Alexis De Sart zouden alvast mogen beschikken.



RSC Anderlecht krijgt mogelijk een oplossing aangereikt voor de overbodige Mohammed Dauda. Volgens La Verdad wil Cartagena hem dan toch langer/definitief aantrekken. Enkele weken geleden leek dat nochtans onmogelijk, maar Anderlecht zou zijn vraagprijs inmiddels hebben verlaagd en dus zien de Spanjaarden een opening. Voorzitter Paco Belmonte zou zijn zijn schouders persoonlijk onder het dossier hebben gezet.



Volgens journalist Sacha Tavolieri heeft KAA Gent een akkoord bereikt met STVV omtrent Gianni Bruno. De spits zou één seizoen gehuurd worden door de Kanaries. STVV legt naar verluidt een bedrag van 700.000 euro (dat kan oplopen tot één miljoen) op tafel voor de huurbeurt van Bruno. Als tegenprestatie betaalt Gent wel het volledige salaris van Bruno.

BUITENLAND
Amadou Onana dreigt naast zijn gedroomde transfer naar de Premier League te grijpen. West Ham United had nochtans vol zijn zinnen gezet op de komst van de 20-jarige Rode Duivel. Een week geleden zagen ze een eerste bod van 23 miljoen euro afgewezen worden en Sky Sports meldt dat ze nu een tweede aanbieding neergelegd hebben. Ze waren bereid om maar liefst 30 miljoen euro neer te tellen. Maar Lille OSC weigerde opnieuw en dus lijkt een transfer van de baan.



Bayern München blijft stevig doordrukken voor de komst van Matthijs de Ligt. Volgens BILD heeft de Duitse kampioen zo'n 60 miljoen euro, plus 10 miljoen euro aan bonussen geboden. Dat is nog niet voldoende, Juventus zou op minstens 80 miljoen euro vast rekenen. Maar het is wel een interessant startpunt voor de onderhandelingen.



Als het daadwerkelijk tot een vertrek van Sergio Busquets komt, lijkt FC Barcelona zijn zinnen gezet te hebben op N’Golo Kanté. De Fransman zou volgens Fichajes een haalbare kaart zijn voor de Catalanen. Zo zou Chelsea niet weigerachtig staan tegenover een mogelijke transfer. De Blues hangen wel een prijskaartje van 35 miljoen euro rond de nek van de middenvelder.



Aangezien het contract van Andreas Pereira in 2023 zou aflopen bij Manchester United, dienden de Mancunians een definitieve oplossing te vinden voor de middenvelder. En die hebben ze nu gevonden bij Fulham FC. De ex-Belgische jeugdinternational ondertekende een vierjarig contract bij de Londense promovendus. Fulham betaalt vijftien miljoen euro voor Pereira.



Michy Batshuayi moet weg bij Chelsea, waar hij nog één jaar contract heeft. Basaksehir zou volgens Turkse media wel graten zien in de komst van de aanvaller, wiens carrière de laatste jaren in een stevige neerwaartse spiraal zit. Vorig jaar speelde hij op huurbasis voor Besiktas, waar hij 14 keer scoorde in 33 matchen. En nu keert hij mogelijk dus terug naar de Süper Lig.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

De Ketelaere speelt volgend seizoen bij Milan ...

Meest recent

‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

9
9
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

7
7
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

32
32
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

264
264
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

43
43
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

415
415
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

272
272
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

19
19
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

59
59
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

133
133
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

357
357
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

179
179
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

599
599
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

484
484
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

229
229
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

60
60
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

290
290
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

842
842
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

193
193
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

313
313
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

391
391
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

99
99

Meer sportnieuws