TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

253
TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AC Milan blijft doordrukken voor de komst van Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio ligt inmiddels een tweede bod op tafel. Dit zou zo'n 31 miljoen euro bedragen: 28 miljoen euro direct, met nog eens 3 miljoen euro aan variabelen. Dat lijkt nog steeds te weinig voor Club Brugge, maar is wel een aanzienlijke stap in de goede richting. Ondertussen zou Club zich bij FC Barcelona hebben gemeld voor de talentvolle verdediger Moussa N'Diaye.



KRC Genk heeft het vertrek van Kristian Thorstvedt aangekondigd. De Noorse international trekt zoals verwacht naar Sassuolo, waar hij een contract tot medio 2027 tekende. Hij zou de Limburgers zo'n 10 miljoen euro opleveren. Ondertussen lijkt zijn vervanger op komst. Volgens de bekende journalist César Luiz Merlo is een overeenkomst bereikt voor de komst van Nicolas Castro. De Limburgers zouden zo'n 3.5 miljoen euro betalen voor de spelmaker van Newell's Old Boys.



Na het aantrekken van Toby Alderweireld, gooit Antwerp FC het transferroer om. Volgens SudPresse is het nieuwe plan op korte termijn duidelijk: zo wordt vanaf nu de focus volledig op de uitgaande zijde gelegd. Het afslanken van de selectie wordt de kerntaak van sportieve baas Marc Overmars. Spelers als Dorian Dessoleil en Alexis De Sart zouden alvast mogen beschikken.



RSC Anderlecht krijgt mogelijk een oplossing aangereikt voor de overbodige Mohammed Dauda. Volgens La Verdad wil Cartagena hem dan toch langer/definitief aantrekken. Enkele weken geleden leek dat nochtans onmogelijk, maar Anderlecht zou zijn vraagprijs inmiddels hebben verlaagd en dus zien de Spanjaarden een opening. Voorzitter Paco Belmonte zou zijn zijn schouders persoonlijk onder het dossier hebben gezet.



Volgens journalist Sacha Tavolieri heeft KAA Gent een akkoord bereikt met STVV omtrent Gianni Bruno. De spits zou één seizoen gehuurd worden door de Kanaries. STVV legt naar verluidt een bedrag van 700.000 euro (dat kan oplopen tot één miljoen) op tafel voor de huurbeurt van Bruno. Als tegenprestatie betaalt Gent wel het volledige salaris van Bruno.

BUITENLAND
Amadou Onana dreigt naast zijn gedroomde transfer naar de Premier League te grijpen. West Ham United had nochtans vol zijn zinnen gezet op de komst van de 20-jarige Rode Duivel. Een week geleden zagen ze een eerste bod van 23 miljoen euro afgewezen worden en Sky Sports meldt dat ze nu een tweede aanbieding neergelegd hebben. Ze waren bereid om maar liefst 30 miljoen euro neer te tellen. Maar Lille OSC weigerde opnieuw en dus lijkt een transfer van de baan.



Bayern München blijft stevig doordrukken voor de komst van Matthijs de Ligt. Volgens BILD heeft de Duitse kampioen zo'n 60 miljoen euro, plus 10 miljoen euro aan bonussen geboden. Dat is nog niet voldoende, Juventus zou op minstens 80 miljoen euro vast rekenen. Maar het is wel een interessant startpunt voor de onderhandelingen.



Als het daadwerkelijk tot een vertrek van Sergio Busquets komt, lijkt FC Barcelona zijn zinnen gezet te hebben op N’Golo Kanté. De Fransman zou volgens Fichajes een haalbare kaart zijn voor de Catalanen. Zo zou Chelsea niet weigerachtig staan tegenover een mogelijke transfer. De Blues hangen wel een prijskaartje van 35 miljoen euro rond de nek van de middenvelder.



Aangezien het contract van Andreas Pereira in 2023 zou aflopen bij Manchester United, dienden de Mancunians een definitieve oplossing te vinden voor de middenvelder. En die hebben ze nu gevonden bij Fulham FC. De ex-Belgische jeugdinternational ondertekende een vierjarig contract bij de Londense promovendus. Fulham betaalt vijftien miljoen euro voor Pereira.



Michy Batshuayi moet weg bij Chelsea, waar hij nog één jaar contract heeft. Basaksehir zou volgens Turkse media wel graten zien in de komst van de aanvaller, wiens carrière de laatste jaren in een stevige neerwaartse spiraal zit. Vorig jaar speelde hij op huurbasis voor Besiktas, waar hij 14 keer scoorde in 33 matchen. En nu keert hij mogelijk dus terug naar de Süper Lig.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

De Ketelaere speelt volgend seizoen bij Milan ...

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

38
38
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

59
59
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

69
69
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

89
89
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

250
250
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

809
809
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

183
183
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

398
398
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

178
178
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

203
203
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

34
34
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

861
861
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

123
123
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

146
146
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

73
73
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

255
255
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

155
155
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

326
326
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

218
218
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

71
71
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws