TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

253
TU: 'Club klopt aan bij Barça, zware domper Rode Duivel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AC Milan blijft doordrukken voor de komst van Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio ligt inmiddels een tweede bod op tafel. Dit zou zo'n 31 miljoen euro bedragen: 28 miljoen euro direct, met nog eens 3 miljoen euro aan variabelen. Dat lijkt nog steeds te weinig voor Club Brugge, maar is wel een aanzienlijke stap in de goede richting. Ondertussen zou Club zich bij FC Barcelona hebben gemeld voor de talentvolle verdediger Moussa N'Diaye.



KRC Genk heeft het vertrek van Kristian Thorstvedt aangekondigd. De Noorse international trekt zoals verwacht naar Sassuolo, waar hij een contract tot medio 2027 tekende. Hij zou de Limburgers zo'n 10 miljoen euro opleveren. Ondertussen lijkt zijn vervanger op komst. Volgens de bekende journalist César Luiz Merlo is een overeenkomst bereikt voor de komst van Nicolas Castro. De Limburgers zouden zo'n 3.5 miljoen euro betalen voor de spelmaker van Newell's Old Boys.



Na het aantrekken van Toby Alderweireld, gooit Antwerp FC het transferroer om. Volgens SudPresse is het nieuwe plan op korte termijn duidelijk: zo wordt vanaf nu de focus volledig op de uitgaande zijde gelegd. Het afslanken van de selectie wordt de kerntaak van sportieve baas Marc Overmars. Spelers als Dorian Dessoleil en Alexis De Sart zouden alvast mogen beschikken.



RSC Anderlecht krijgt mogelijk een oplossing aangereikt voor de overbodige Mohammed Dauda. Volgens La Verdad wil Cartagena hem dan toch langer/definitief aantrekken. Enkele weken geleden leek dat nochtans onmogelijk, maar Anderlecht zou zijn vraagprijs inmiddels hebben verlaagd en dus zien de Spanjaarden een opening. Voorzitter Paco Belmonte zou zijn zijn schouders persoonlijk onder het dossier hebben gezet.



Volgens journalist Sacha Tavolieri heeft KAA Gent een akkoord bereikt met STVV omtrent Gianni Bruno. De spits zou één seizoen gehuurd worden door de Kanaries. STVV legt naar verluidt een bedrag van 700.000 euro (dat kan oplopen tot één miljoen) op tafel voor de huurbeurt van Bruno. Als tegenprestatie betaalt Gent wel het volledige salaris van Bruno.

BUITENLAND
Amadou Onana dreigt naast zijn gedroomde transfer naar de Premier League te grijpen. West Ham United had nochtans vol zijn zinnen gezet op de komst van de 20-jarige Rode Duivel. Een week geleden zagen ze een eerste bod van 23 miljoen euro afgewezen worden en Sky Sports meldt dat ze nu een tweede aanbieding neergelegd hebben. Ze waren bereid om maar liefst 30 miljoen euro neer te tellen. Maar Lille OSC weigerde opnieuw en dus lijkt een transfer van de baan.



Bayern München blijft stevig doordrukken voor de komst van Matthijs de Ligt. Volgens BILD heeft de Duitse kampioen zo'n 60 miljoen euro, plus 10 miljoen euro aan bonussen geboden. Dat is nog niet voldoende, Juventus zou op minstens 80 miljoen euro vast rekenen. Maar het is wel een interessant startpunt voor de onderhandelingen.



Als het daadwerkelijk tot een vertrek van Sergio Busquets komt, lijkt FC Barcelona zijn zinnen gezet te hebben op N’Golo Kanté. De Fransman zou volgens Fichajes een haalbare kaart zijn voor de Catalanen. Zo zou Chelsea niet weigerachtig staan tegenover een mogelijke transfer. De Blues hangen wel een prijskaartje van 35 miljoen euro rond de nek van de middenvelder.



Aangezien het contract van Andreas Pereira in 2023 zou aflopen bij Manchester United, dienden de Mancunians een definitieve oplossing te vinden voor de middenvelder. En die hebben ze nu gevonden bij Fulham FC. De ex-Belgische jeugdinternational ondertekende een vierjarig contract bij de Londense promovendus. Fulham betaalt vijftien miljoen euro voor Pereira.



Michy Batshuayi moet weg bij Chelsea, waar hij nog één jaar contract heeft. Basaksehir zou volgens Turkse media wel graten zien in de komst van de aanvaller, wiens carrière de laatste jaren in een stevige neerwaartse spiraal zit. Vorig jaar speelde hij op huurbasis voor Besiktas, waar hij 14 keer scoorde in 33 matchen. En nu keert hij mogelijk dus terug naar de Süper Lig.

LEES OOK: 'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

De Ketelaere speelt volgend seizoen bij Milan ...

Meest recent

Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

70
70
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

14
14
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

123
123
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

59
59
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

50
50
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

43
43
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

23
23
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

135
135
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

43
43
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

35
35
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

113
113
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

83
83
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

61
61
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

35
35
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

105
105
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

68
68
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

63
63
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

79
79
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

142
142
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

52
52
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

162
162
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

59
59
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

415
415
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

52
52
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

97
97

Meer sportnieuws