Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

door
Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

Volgend seizoen zullen Standard, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk een U23-team afvaardigen in de tweede divisie van het Belgisch voetbal. Bij Standard zal die ploeg de naam SL16 FC dragen. Aangezien de spelerskern van het jonge team quasi gevuld is, werd vandaag ook de technische staf bekendgemaakt. 


Met Joseph Laumann stelde Standard meteen een nieuwe hoofdtrainer voor. De Marokkaanse Duitser zal het komende seizoen de jonge troepen van SL16 FC leiden. Laumann maakt de overgang van de Engelse tweedeklasser Barnsley. Daar was hij de voorbije seizoenen actief als één van de assistenten. Voorheen deed de 38-jarige trainer al heel wat ervaring op bij clubs als Bochum en andere clubs uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. 

Als trainer kan Laumann wel niet terugblikken op een hoogstaande carrière als speler. Ondanks het feit dat hij ooit actief was bij FC Schalke, schopte hij het maar tot één profoptreden bij de Königsblauen. Nadien bleef Laumann wel nog actief als speler in de Duitse lagere divisies. Op 31-jarige leeftijd hing hij door aanhoudende blessures de voetbalschoenen vroegtijdig aan de haak. 

Jong team

De jonge spelerskern van SL16 FC krijgt er meteen ook een bijzonder jonge staf bij. Met de 38-jarige Laumann werd de toon al gezet door Standard, en hij krijgt meteen ook het gezelschap van enkele andere jonge knapen. Zo vervoegen Kevin Caprasse (T2), Arnaud Fransquet (keeperstrainer), Yves Depluvrez (physical coach), Xavier Lambert (video-analist) en Emmanuel Kongolo (team manager) het team van de Marokkaanse Duitser. 

Zal SL16 FC volgend seizoen kunnen verrassen in de Challenger Pro League?

Meest recent

'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

23
23
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

31
31
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

93
93
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

15
15
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

100
100
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

41
41
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

181
181
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

55
55
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

173
173
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

365
365
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

238
238
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

61
61
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

113
113
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

208
208
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

137
137
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

112
112
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

102
102
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

163
163
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

197
197
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

434
434
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

533
533
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

242
242
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

403
403
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

361
361

Meer sportnieuws