Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

door
Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

Volgend seizoen zullen Standard, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk een U23-team afvaardigen in de tweede divisie van het Belgisch voetbal. Bij Standard zal die ploeg de naam SL16 FC dragen. Aangezien de spelerskern van het jonge team quasi gevuld is, werd vandaag ook de technische staf bekendgemaakt. 


Met Joseph Laumann stelde Standard meteen een nieuwe hoofdtrainer voor. De Marokkaanse Duitser zal het komende seizoen de jonge troepen van SL16 FC leiden. Laumann maakt de overgang van de Engelse tweedeklasser Barnsley. Daar was hij de voorbije seizoenen actief als één van de assistenten. Voorheen deed de 38-jarige trainer al heel wat ervaring op bij clubs als Bochum en andere clubs uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. 

Als trainer kan Laumann wel niet terugblikken op een hoogstaande carrière als speler. Ondanks het feit dat hij ooit actief was bij FC Schalke, schopte hij het maar tot één profoptreden bij de Königsblauen. Nadien bleef Laumann wel nog actief als speler in de Duitse lagere divisies. Op 31-jarige leeftijd hing hij door aanhoudende blessures de voetbalschoenen vroegtijdig aan de haak. 

Jong team

De jonge spelerskern van SL16 FC krijgt er meteen ook een bijzonder jonge staf bij. Met de 38-jarige Laumann werd de toon al gezet door Standard, en hij krijgt meteen ook het gezelschap van enkele andere jonge knapen. Zo vervoegen Kevin Caprasse (T2), Arnaud Fransquet (keeperstrainer), Yves Depluvrez (physical coach), Xavier Lambert (video-analist) en Emmanuel Kongolo (team manager) het team van de Marokkaanse Duitser. 

LEES OOK: Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Zal SL16 FC volgend seizoen kunnen verrassen in de Challenger Pro League?

Meest recent

Rigaux verrast: kampioenenmaker Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace trok Union vorig seizoen eindelijk eens aan het langste eind tegen Club ...

0
0
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

196
196
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

214
214
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

126
126
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

348
348
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

648
648
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

230
230
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

624
624
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

433
433
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

276
276
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

29
29
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

78
78
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

379
379
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

97
97
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

37
37
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1893
1893
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

388
388
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

272
272
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

389
389
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

243
243
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

98
98
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

162
162
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

532
532
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

301
301

Meer sportnieuws