Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

door
Standard stelt nieuwe trainer van SL16 FC voor

Volgend seizoen zullen Standard, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk een U23-team afvaardigen in de tweede divisie van het Belgisch voetbal. Bij Standard zal die ploeg de naam SL16 FC dragen. Aangezien de spelerskern van het jonge team quasi gevuld is, werd vandaag ook de technische staf bekendgemaakt. 


Met Joseph Laumann stelde Standard meteen een nieuwe hoofdtrainer voor. De Marokkaanse Duitser zal het komende seizoen de jonge troepen van SL16 FC leiden. Laumann maakt de overgang van de Engelse tweedeklasser Barnsley. Daar was hij de voorbije seizoenen actief als één van de assistenten. Voorheen deed de 38-jarige trainer al heel wat ervaring op bij clubs als Bochum en andere clubs uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. 

Als trainer kan Laumann wel niet terugblikken op een hoogstaande carrière als speler. Ondanks het feit dat hij ooit actief was bij FC Schalke, schopte hij het maar tot één profoptreden bij de Königsblauen. Nadien bleef Laumann wel nog actief als speler in de Duitse lagere divisies. Op 31-jarige leeftijd hing hij door aanhoudende blessures de voetbalschoenen vroegtijdig aan de haak. 

Jong team

De jonge spelerskern van SL16 FC krijgt er meteen ook een bijzonder jonge staf bij. Met de 38-jarige Laumann werd de toon al gezet door Standard, en hij krijgt meteen ook het gezelschap van enkele andere jonge knapen. Zo vervoegen Kevin Caprasse (T2), Arnaud Fransquet (keeperstrainer), Yves Depluvrez (physical coach), Xavier Lambert (video-analist) en Emmanuel Kongolo (team manager) het team van de Marokkaanse Duitser. 

LEES OOK: Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

Zal SL16 FC volgend seizoen kunnen verrassen in de Challenger Pro League?

Meest recent

Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

36
36
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

91
91
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

143
143
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

55
55
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

113
113
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

233
233
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

73
73
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

222
222
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

147
147
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

152
152
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

359
359
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

162
162
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

285
285
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

154
154
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

190
190
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

373
373
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

511
511
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

112
112
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

429
429
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

733
733
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

206
206
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

210
210

Meer sportnieuws