Ronaldo brengt schok teweeg bij Chelsea

400 stemmen
Ronaldo brengt schok teweeg bij Chelsea

Hij mag dan wel 37 lentes tellen, Cristiano Ronaldo is verre van versleten. Vorig seizoen scoorde hij nog 24 goals in 38 wedstrijden voor Manchester United, maar het gebrek aan kwaliteit en ambitie bij the Mancunians stuwt de Portugese superster naar Chelsea. Ronaldo kan in Londen een belangrijke rol spelen op en naast het het veld, maar Chelsea houdt ook best rekening met de verschillende kanttekeningen rond zijn komst.


DE AMBITIE VAN RONALDO EN CHELSEA

De rentree van Cristiano Ronaldo naar Manchester United vorig jaar sprak tot ieders verbeelding. Tussen 2007 en 2009 won hij er onder meer 3 landstitels, 1 Champions League en 1 Ballon d’Or, en tijdens zijn tweede periode op Old Trafford wilde hij zijn prijzenkast nog wat meer bijvullen. Maar Ronaldo, de elitespeler bij uitstek, zag al snel in dat hij zijn grenzeloze ambities niet kon waarmaken bij het ‘nieuwe’ Manchester United, dat al lang geen eliteclub meer is. Het laatste behaalde succes van The Reds dateert alweer van 2016/2017, toen de Europa League gewonnen werd.

Hoe groot de liefde van Cristiano Ronaldo voor Manchester United ook mag zijn, de actuele toestand van de club belemmert zijn grenzeloze ambitie om prijzen te pakken. En daarom wil de 37-jarige volgend seizoen bij een andere club voetballen, eentje waar de kansen groter zijn om prijzen te winnen. Jorge Mendes, Ronaldo’s makelaar, werd in Portugal gespot met Todd Boehly, de nieuwe eigenaar van Chelsea. Ondertussen heeft de Portugees al zijn kat gestuurd voor de trainingen bij Manchester United, waar hij nog tot 2023 onder contract ligt, wegens ‘familiale redenen’.



Cristiano Ronaldo speelt het duidelijk hard, want op 37-jarige leeftijd rest er hem nog weinig tijd om individuele en collectieve prijzen te winnen. De doelpuntenmachine wil naar Chelsea vertrekken, waar het Boehly-Clearlake Capital consortium van plan is om serieus te investeren in de ploeg. De nieuwe eigenaar wil uitpakken met high-profile transfers die moeten bewijzen dat het Chelsea menens is om een prominente rol te spelen in Engeland en Europa. En die ambitie sluit dus naadloos aan bij de eerzuchtige behoeften van Ronaldo.

GOALS, GOALS, GOALS

Chelsea kan Cristiano Ronaldo het platform en de omgeving bieden die hij nodig heeft om zijn ambities waar te maken. The Blues kwalificeerden zich voor de groepsronde van de Champions League en de Engelse landstitel winnen is het grote doel, waardoor Ronaldo volgend seizoen terug kan presteren op het allerhoogste niveau. Hij kan met zijn torinstinct een belangrijke toevoeging bieden aan het elftal van Thomas Tuchel, want vorig seizoen had Chelsea geen echte goalgetter in de rangen.



Zoals bekend werd Romelu Lukaku door Thomas Tuchel niet volgens zijn beste kwaliteiten uitgespeeld, waardoor Kai Havertz (16 goals) en Mason Mount (13 goals) de meest scorende spelers waren. Een echte goaltjesdief zoals Cristiano Ronaldo zou Chelsea alvast meer doelpunten opleveren en bijgevolg meer kans laten maken op overwinningen en trofeeën. Bovendien sprak Thomas Tuchel zich vorig seizoen erg lovend uit over Cristiano Ronaldo. “Hij is één van de grootste spelers in het voetbal en hij bewijst dat altijd op het veld.”

COMMERCIËLE OPPORTUNITEIT

Ook naast het veld biedt de transfer van Cristiano Ronaldo grote voordelen en opportuniteiten voor Chelsea. De media-aandacht voor de Londense topclub zal stevig toenemen, er worden meer tickets verkocht, nieuwe sponsors worden aangetrokken, de individuele TV-gelden zullen stijgen, en de shirtverkoop zal in no time ongeziene hoogtes kennen. The Blues bespelen vandaag ook de grote Amerikaanse markt, momenteel vertoeft de club bijvoorbeeld op zomertour in Californië, en dankzij het Hollywood-gehalte van Ronaldo kan zijn komst een serieuze hefboom betekenen in de States. Het Boehly-Clearlake Capital consortium, wil dergelijke commerciële kansen aangrijpen en benutten, nog meer dan het vorige beleid.

MILJOENENDEAL

Anderzijds moeten er ook kanttekeningen en vraagtekens geplaatst worden rond de potentiële komst van Cristiano Ronaldo naar Chelsea. Om te beginnen zal de Portugees de best betaalde speler van the Blues worden. Momenteel verdient hij bijna 600 duizend euro per week (!) bij Manchester United, waardoor de huidige grootverdieners Kai Havertz, Timo Werner en Ngolo Kanté een rijtje achteruit schuiven in de salaris-hiërarchie. Zelfs al mocht Ronaldo inbinden op zijn royale vergoedingen, dan kost hij Chelsea ongetwijfeld nog een enorm kapitaal.



Die geldzaken kunnen voor onrust zorgen in de kleedkamer, alsook het feit dat Cristiano Ronaldo altijd en overal de aandacht naar zich toezuigt. Sterkhouders Antonio Rudiger en Andreas Christensen verlieten onlangs de club omdat ze zich stevig ondergewaardeerd voelden ten opzichte van andere spelers in de ploeg. En als Ronaldo er straks bij komt, zal de focus van Thomas Tuchel en Todd Boehly ongetwijfeld naar de Portugees gericht staan. Het is dan nog maar de vraag hoe de groep van Chelsea zal reageren op deze machtsverschuiving in de kleedkamer. Want ook op het veld zal Ronaldo alle aandacht opeisen.

RONALDO EN TUCHEL

Thomas Tuchel legt de klemtoon op het gebruik van wingbacks die het veld breed moeten houden, maar vorig seizoen zwermde Cristiano Ronaldo opvallend vaak uit naar de flanken om de bal op te eisen. En dat kan de zeker de bedoeling niet zijn in de visie van Tuchel. De coach predikt ook veel snelheid en pressing in zijn tactiek, maar ook dat zijn twee elementen die Ronaldo niet kan brengen. Op het gebied van pressing waren zijn parameters vorig seizoen allesbehalve voldoende. Tuchel is bovendien allerminst schuw om grote vedetten en topspelers niet op te stellen in het belang van het collectief. Zie bijvoorbeeld wat er vorig seizoen met Romelu Lukaku gebeurd is op Stamford Bridge.

LEES OOK: Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Moet Ronaldo naar Chelsea trekken?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

12
12
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

395
395
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

12
12
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

32
32
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

633
633
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

114
114
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

64
64
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

259
259
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

377
377
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1107
1107
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

101
101
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

349
349
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

868
868
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

148
148
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

453
453
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

745
745
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

770
770
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

244
244
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

146
146
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

26
26
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

203
203
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

124
124
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

177
177
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

56
56
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

95
95

Meer sportnieuws