TU: 'Bongonda verbaast met nieuwe club, totale leegloop PSG'

door
TU: 'Bongonda verbaast met nieuwe club, totale leegloop PSG'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft speuren naar een nieuwe spits. Journalist Santi Aouna meldt dat Blauw-Zwart een poging ondernomen heeft om Evann Guessand van OGC Nice te huren. De 21-jarige spits zou het aanbod afgewezen hebben. Ondertussen blijft Charles De Ketelaere nadrukkelijk gelinkt worden aan AC Milan. De speler is zelf helemaal overtuigd door de Italiaanse kampioen, die eerstdaags een nieuw bod zou gaan uitbrengen.



KRC Genk dreigt op korte termijn enkele smaakmakers kwijt te spelen. Volgens media in Nigeria heeft Wolverhampton interesse om Paul Onuachu naar de Premier League te halen. Gerardo Arteaga wordt dan weer aan Real Betis gelinkt. Het vertrek van Theo Bongonda is echter het meest concreet. De flankaanvaller zou goed op weg zijn naar Al-Ain. Ondertussen blijft Genk in Argentinië speuren naar versterking voor het middenveld. Naast Fausto Vera heeft de club immers haar zinnen gezet op Nicolas Castro van Newell's Old Boys.



RSC Anderlecht lijk een oplossing voor de overbodige Mohamed Dauda te naderen. Volgens de Spaanse journalist Juan Velazquez is er immers de nodige interesse uit Spanje, waar de aanvaller graag wil terugkeren. Er zijn drie clubs die zijn situatie op de voet volgen. Tenerife, Albacete en Oviedo zien zijn komst wel zitten. Ondertussen wordt RSCA volgens bepaalde bronnen gelinkt aan een terugkeer van Percy Tau, maar dat lijkt niet aan de orde.



KV Kortrijk heeft een zomeraanwinst al na twee weken terug doorgestuurd. Volgens Het Laatste Nieuws was Jimmy Tabidze niet helemaal fit en zou hij twee maanden nodig hebben om volledig klaar te zijn. Daarop wou Kortrijk niet wachten en dus mocht de 26-jarige verdediger alweer beschikken. Hij tekende inmiddels bij Dinamo Tbilisi.

BUITENLAND
Paris Saint-Germain wil zijn kleedkamer verder opkuisen. De club heeft volgens Le Parisien een lijst opgesteld met daarop maar liefst elf spelers die deze zomer absoluut het Parc des Princes zullen moeten verlaten. Het gaat om Junior Dina Ebimbe, Idrissa Gueye, Layvin Kurzawa, Leandro Paredes, Ander Herrera, Thilo Kehrer, Abdou Diallo, Julian Draxler, Danilo Pereira, Georginio Wijnaldum en Mauro Icardi. Zowel huurdeals als permanente transfers komen in aanmerking.



FC Barcelona blijft doordrukken voor de komst van Raphinha. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano zou Barça inmiddels een verbeterd bod hebben overgemaakt aan Leeds United. En een doorbraak lijkt er alvast snel aan te komen. Marca weet namelijk dat Leeds hem niet heeft opgenomen op de spelerslijst voor de tour in Australië.



Chelsea FC is volgens verschillende bronnen rond met Raheem Sterling. Met de Engelse aanvaller was er al een akkoord over een contract tot 2027, met optie op nog een extra jaar. Nu zijn de Blues er ook uit met Manchester City wat betreft de transfersom. De kampioen mag een dikke 50 miljoen euro in ontvangst nemen en daar kan met bonussen nog eens 12 miljoen euro bijkomen.



De toekomst van Dries Mertens blijft de gemoederen bedaren. De Rode Duivel is naar verluidt bereid om fors in te leveren zodat hij bij SSC Napoli kan blijven. Maar dat werd tegengesproken door TD Cristiano Giuntoli. "We hebben Dries Mertens een nieuw contract aangeboden waarbij hij 2,5 miljoen euro netto kon verdienen. Dat was een belangrijke aanbieding, maar hij heeft het afgewezen", liet hij immers optekenen.

LEES OOK: Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Bongonda is een jaar te lang bij Genk gebleven ...

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

34
34
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

14
14
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

126
126
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

802
802
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

143
143
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

169
169
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

280
280
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

25
25
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

144
144
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

631
631
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

35
35
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

173
173
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

90
90
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

120
120
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

112
112
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

117
117
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

116
116
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

302
302
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

305
305
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

224
224

Meer sportnieuws