TU: 'Bongonda verbaast met nieuwe club, totale leegloop PSG'

door
TU: 'Bongonda verbaast met nieuwe club, totale leegloop PSG'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft speuren naar een nieuwe spits. Journalist Santi Aouna meldt dat Blauw-Zwart een poging ondernomen heeft om Evann Guessand van OGC Nice te huren. De 21-jarige spits zou het aanbod afgewezen hebben. Ondertussen blijft Charles De Ketelaere nadrukkelijk gelinkt worden aan AC Milan. De speler is zelf helemaal overtuigd door de Italiaanse kampioen, die eerstdaags een nieuw bod zou gaan uitbrengen.



KRC Genk dreigt op korte termijn enkele smaakmakers kwijt te spelen. Volgens media in Nigeria heeft Wolverhampton interesse om Paul Onuachu naar de Premier League te halen. Gerardo Arteaga wordt dan weer aan Real Betis gelinkt. Het vertrek van Theo Bongonda is echter het meest concreet. De flankaanvaller zou goed op weg zijn naar Al-Ain. Ondertussen blijft Genk in Argentinië speuren naar versterking voor het middenveld. Naast Fausto Vera heeft de club immers haar zinnen gezet op Nicolas Castro van Newell's Old Boys.



RSC Anderlecht lijk een oplossing voor de overbodige Mohamed Dauda te naderen. Volgens de Spaanse journalist Juan Velazquez is er immers de nodige interesse uit Spanje, waar de aanvaller graag wil terugkeren. Er zijn drie clubs die zijn situatie op de voet volgen. Tenerife, Albacete en Oviedo zien zijn komst wel zitten. Ondertussen wordt RSCA volgens bepaalde bronnen gelinkt aan een terugkeer van Percy Tau, maar dat lijkt niet aan de orde.



KV Kortrijk heeft een zomeraanwinst al na twee weken terug doorgestuurd. Volgens Het Laatste Nieuws was Jimmy Tabidze niet helemaal fit en zou hij twee maanden nodig hebben om volledig klaar te zijn. Daarop wou Kortrijk niet wachten en dus mocht de 26-jarige verdediger alweer beschikken. Hij tekende inmiddels bij Dinamo Tbilisi.

BUITENLAND
Paris Saint-Germain wil zijn kleedkamer verder opkuisen. De club heeft volgens Le Parisien een lijst opgesteld met daarop maar liefst elf spelers die deze zomer absoluut het Parc des Princes zullen moeten verlaten. Het gaat om Junior Dina Ebimbe, Idrissa Gueye, Layvin Kurzawa, Leandro Paredes, Ander Herrera, Thilo Kehrer, Abdou Diallo, Julian Draxler, Danilo Pereira, Georginio Wijnaldum en Mauro Icardi. Zowel huurdeals als permanente transfers komen in aanmerking.



FC Barcelona blijft doordrukken voor de komst van Raphinha. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano zou Barça inmiddels een verbeterd bod hebben overgemaakt aan Leeds United. En een doorbraak lijkt er alvast snel aan te komen. Marca weet namelijk dat Leeds hem niet heeft opgenomen op de spelerslijst voor de tour in Australië.



Chelsea FC is volgens verschillende bronnen rond met Raheem Sterling. Met de Engelse aanvaller was er al een akkoord over een contract tot 2027, met optie op nog een extra jaar. Nu zijn de Blues er ook uit met Manchester City wat betreft de transfersom. De kampioen mag een dikke 50 miljoen euro in ontvangst nemen en daar kan met bonussen nog eens 12 miljoen euro bijkomen.



De toekomst van Dries Mertens blijft de gemoederen bedaren. De Rode Duivel is naar verluidt bereid om fors in te leveren zodat hij bij SSC Napoli kan blijven. Maar dat werd tegengesproken door TD Cristiano Giuntoli. "We hebben Dries Mertens een nieuw contract aangeboden waarbij hij 2,5 miljoen euro netto kon verdienen. Dat was een belangrijke aanbieding, maar hij heeft het afgewezen", liet hij immers optekenen.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Bongonda is een jaar te lang bij Genk gebleven ...

Meest recent

Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

7
7
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

12
12
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

23
23
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

26
26
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

176
176
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

78
78
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

183
183
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

168
168
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

203
203
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

448
448
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

264
264
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

127
127
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

438
438
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

127
127
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

90
90
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

178
178
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

425
425
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

87
87
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

92
92
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

23
23
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

79
79
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

105
105
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

367
367

Meer sportnieuws