'Bongonda verrast met nieuwe club'

452 stemmen
'Bongonda verrast met nieuwe club'

Bij KRC Genk nemen ze dit seizoen een nieuwe start, met Wouter Vrancken als nieuwe coach en wellicht ook het vertrek van een aantal sterkhouders. Zo lijkt Kristian Thorstvedt op weg naar het Italiaanse Sassuolo en lijken ook spelers als Paul Onuachu, Jhon Lucumi en Gerardo Arteaga nog in aanmerking te komen voor een vertrek. De eerste vertrekker lijkt echter Theo Bongonda te worden.


De flankaanvaller traint al een tijdje apart bij Genk en trok ook niet meer mee op stage naar Alkmaar, omdat hij deze zomer absoluut andere oorden wil opzoeken. Bij Genk toonden ze zich ook snel bereid om daaraan mee te werken, want Bongonda begint aan zijn laatste contractjaar en was bovendien vorig seizoen zeer wisselvallig. De jongste dagen kwam de interesse op gang.

Zo leek Rangers van plan om de 26-jarige Congolees binnen te halen, maar uiteindelijk maakt Bongonda een verrassende keuze. Volgens Het Belang van Limburg is hij namelijk op weg naar Al Ain. Het lijkt er dus op dat hij voor de centen kiest en zijn carrière in het Midden-Oosten verderzet.

RECORDAANKOOP
Hoeveel Genk nog zal vangen is niet duidelijk, maar het zal wellicht minder zijn dan ze in 2019 betaald hebben. Toen telden ze immers een recordbedrag van 7 miljoen euro neer om Bongonda bij Zulte Waregem weg te kapen. De winger had indruk gemaakt in zijn tweede passage aan de Gaverbeek, nadat hij er al gedebuteerd had en daarna nog voor Celta Vigo en Trabzonspor gespeeld had. Bij Genk liet hij met 36 goals en 20 assists in 111 wedstrijden ook nog goede statistieken optekenen.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Is dat een mooie stap voor Bongonda?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

91
91
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

51
51
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

41
41
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

444
444
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

194
194
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

85
85
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

96
96
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

100
100
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

85
85
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

250
250
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

103
103
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

369
369
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

96
96
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

130
130
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

532
532
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

193
193
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

66
66
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

336
336
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

257
257
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

132
132
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

188
188
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

495
495
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

94
94

Meer sportnieuws