Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

542 stemmen
Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

RSC Anderlecht speelde vandaag twee wedstrijden tegen FC Nordsjaelland. De Brusselaars wonnen met 1-3 en 0-1. Paars-Wit liet bij momenten goede zaken zien, maar er zijn ook nog de nodige werkpunten voor trainer Felice Mazzu.


De coach van de Brusselaars testte tegen Nordsjaelland Bogdan Mikhalychenko uit als linker centrale verdediger. Hij lijkt geen concurrent te vormen voor Sergio Gomez in het systeem van Mazzu, aangezien de Oekraïner aanvallend te weinig impact heeft. Francis Amuzu is daar de concurrent van de Spanjaard. Mikhalychenko lijkt niet meteen de ideale kandidaat te zijn voor de rol van linker centrale verdediger. Hij kon niet overtuigen.

De piepjonge Denen, die volgende week al aan hun seizoen beginnen in Denemarken, eindigden vorig seizoen tiende op twaalf ploegen in Denemarken en Benjamin Nygren (ex-Genk) is er één van de bekende namen. Paars-Wit begon rustig aan de match, maar Mazzu noopte zijn team aan tot meer daadkracht. De pressing – zo zetten Kana en Olsson tijdens de match vaak zeer hoog druk - die hij zo graag wil had meteen resultaat, want na goed druk zetten kreeg Raman de bal en hij krulde het leer mooi in doel: 1-0. Toch lieten de Denen zich ook opmerken, want Bart Verbruggen moest toch een aantal keren tussenkomen.



Defensief gaf Anderlecht soms toch wel wat veel ruimte weg. De wisselwerking tussen Zeno Debast (die in de duels en inzake uitvoetballen uitmuntend was) en Abdulrazak Ishaq verliep soms moeizaam, waardoor er ruimtes ontstonden. Mits wat meer automatismen kan dat euvel snel opgelost geraken, Ishaq heeft soms nog wat moeite met de ruimte in zijn rug, al kan hij nog veel goedmaken met zijn snelheid.

Aanvallend zit het snor bij de Brusselaars. Net als vorig jaar onder Vincent Kompany werden er de nodige kansen bij elkaar gevoetbald. Benito Raman, die in de eerste helft sterk speelde, is met zijn diepgang zeer belangrijk in de filosofie van Mazzu en hij lijkt een zekerheid te zijn in de spits. Lior Refaelov werd als hangende spits uitgeprobeerd, maar hij speelde een zeer sobere wedstrijd. Al werkte hij wel keihard.



VERSCHAEREN ALOMTEGENWOORDIG

Op het middenveld deed Kana – hij verliest zelden de bal ook al kreeg hij één keer een stevige uitbrander van Mazzu na gevaarlijk balverlies - het goed, al veroorzaakte hij een penaltyfout in het begin van de tweede helft. Al leek de fout net buiten de zestien meter plaats te vinden. Kana moet fysiek nog wat stappen voorwaarts zetten en hij moet positioneel soms nog wat zoeken, maar hij lijkt klaar om zijn goede play-offs te bevestigen. Olsson was vrij anoniem, maar groeide gaandeweg in de wedstrijd. We twijfelen echter of hij mag hopen op een basisplaats. Mazzu wil een intensief type voetbal – RSCA zoekt heel snel de diepte - en dat is niet bepaald de specialiteit van de Zweed, ook al probeerde hij meer verticaliteit in zijn spel te leggen.

Een sterke Verschaeren was heel aanwezig en moet dit jaar dé motor worden op het middenveld. Met vijf goals in zijn laatste twee oefenmatchen mag hij alvast tevreden zijn. Het is wel duidelijk dat Verschaeren nood heeft aan een voetballende spits voor zich, waarmee hij de combinatie kan aangaan. Zo scoorde hij knap de derde treffer. Sebastiano Esposito was toen betrokken bij die treffer met een mooie deviatie. Het is duidelijk dat Verschaeren nu al klaar is voor het nieuwe seizoen.



GOEDE ESPOSITO

In de tweede partij was het uitkijken naar Nilson Angulo (op de linkerflank), Adrien Trebel en Sebastiano Esposito. De Italiaan mocht voordien al 20 minuten meespelen in de eerste wedstrijd. De Denen waren stevig en Anderlecht had het moeilijk in het eerste kwartier. Zo had Trebel het in het openingskwartier bijzonder moeilijk op het middenveld, want de Denen zetten zeer goed druk. Het is duidelijk dat de Fransman minder balvast is dan Kana, al heeft Trebel iets meer dynamiek in zijn spel. De ervaren middenvelder herpakte zich in de tweede helft, toen Anderlecht meer greep kreeg op het middenveld met de goed ingevallen Ashimeru, die Anouar Ait El Hadj verving.

Anderlecht mocht in de eerste helft van die tweede match niet klagen, want Nordsjaelland verdiende een penalty en Killian Sardella had rood kunnen krijgen. Wat in deze twee matchen ook opviel: de sobere flanken. Francis Amuzu en Abdulrazak Ishaq waren vrij onzichtbaar in de eerste partij, Nilson Angulo en Michael Murillo waren dat in de tweede wedstrijd.



Esposito liet zien dat hij goed is in de combinatie, een bal kan bijhouden en best doelgericht is. Hij was soms nog wat schuchter en hij is niet de snelste, maar de Italiaan deed het meer dan degelijk voor een eerste wedstrijd. Achteraan was Noah Sadiki, samen met Hannes Delcroix, ook een lichtpunt. Antoine Colassin deed het ook niet onaardig. Hij had moeten scoren, maar leverde wel een assist aan de ingevallen Mario Stroeykens.

Bij Anderlecht mocht Mustapha Bundu 45 minuten opdraven, maar hij bakte er werkelijk niets van. De kans is groot dat dit zijn laatste minuten waren in het shirt van Anderlecht, want de komende wedstrijden gaat Mazzu richting een basisploeg. Peter Verbeke, die aanwezig was samen met Wouter Vandenhaute en Marc Coucke, zal een ploeg moeten vinden voor hem.

Conclusie: Anderlecht maakt progressie en enkele jongens zijn al goed op dreef zoals Hannes Delcroix en Yari Verschaeren. Centraal op het middenveld moet Mazzu nog zijn ideale tandem (achter Verschaeren) vinden en de flanken waren ook zeer sober in deze twee matchen. Het valt op dat de Brusselaars heel direct voetbal spelen, maar om dat helemaal op punt te krijgen, hebben Mazzu & co duidelijk nog wat tijd nodig. Vooral op het middenveld zal Mazzu een zware knoop moeten doorhakken.

CR

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Wie moet als nummer zes starten?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1
1
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

4
4
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

40
40
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

81
81
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

69
69
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

45
45
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

33
33
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

201
201
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

21
21
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

86
86
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

188
188
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

553
553
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

390
390
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

48
48
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

500
500
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

542
542
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

252
252
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

251
251
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

48
48
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

364
364
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

260
260
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

704
704
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

112
112
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

92
92
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

834
834

Meer sportnieuws