Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

542
Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

RSC Anderlecht speelde vandaag twee wedstrijden tegen FC Nordsjaelland. De Brusselaars wonnen met 1-3 en 0-1. Paars-Wit liet bij momenten goede zaken zien, maar er zijn ook nog de nodige werkpunten voor trainer Felice Mazzu.


De coach van de Brusselaars testte tegen Nordsjaelland Bogdan Mikhalychenko uit als linker centrale verdediger. Hij lijkt geen concurrent te vormen voor Sergio Gomez in het systeem van Mazzu, aangezien de Oekraïner aanvallend te weinig impact heeft. Francis Amuzu is daar de concurrent van de Spanjaard. Mikhalychenko lijkt niet meteen de ideale kandidaat te zijn voor de rol van linker centrale verdediger. Hij kon niet overtuigen.

De piepjonge Denen, die volgende week al aan hun seizoen beginnen in Denemarken, eindigden vorig seizoen tiende op twaalf ploegen in Denemarken en Benjamin Nygren (ex-Genk) is er één van de bekende namen. Paars-Wit begon rustig aan de match, maar Mazzu noopte zijn team aan tot meer daadkracht. De pressing – zo zetten Kana en Olsson tijdens de match vaak zeer hoog druk - die hij zo graag wil had meteen resultaat, want na goed druk zetten kreeg Raman de bal en hij krulde het leer mooi in doel: 1-0. Toch lieten de Denen zich ook opmerken, want Bart Verbruggen moest toch een aantal keren tussenkomen.



Defensief gaf Anderlecht soms toch wel wat veel ruimte weg. De wisselwerking tussen Zeno Debast (die in de duels en inzake uitvoetballen uitmuntend was) en Abdulrazak Ishaq verliep soms moeizaam, waardoor er ruimtes ontstonden. Mits wat meer automatismen kan dat euvel snel opgelost geraken, Ishaq heeft soms nog wat moeite met de ruimte in zijn rug, al kan hij nog veel goedmaken met zijn snelheid.

Aanvallend zit het snor bij de Brusselaars. Net als vorig jaar onder Vincent Kompany werden er de nodige kansen bij elkaar gevoetbald. Benito Raman, die in de eerste helft sterk speelde, is met zijn diepgang zeer belangrijk in de filosofie van Mazzu en hij lijkt een zekerheid te zijn in de spits. Lior Refaelov werd als hangende spits uitgeprobeerd, maar hij speelde een zeer sobere wedstrijd. Al werkte hij wel keihard.



VERSCHAEREN ALOMTEGENWOORDIG

Op het middenveld deed Kana – hij verliest zelden de bal ook al kreeg hij één keer een stevige uitbrander van Mazzu na gevaarlijk balverlies - het goed, al veroorzaakte hij een penaltyfout in het begin van de tweede helft. Al leek de fout net buiten de zestien meter plaats te vinden. Kana moet fysiek nog wat stappen voorwaarts zetten en hij moet positioneel soms nog wat zoeken, maar hij lijkt klaar om zijn goede play-offs te bevestigen. Olsson was vrij anoniem, maar groeide gaandeweg in de wedstrijd. We twijfelen echter of hij mag hopen op een basisplaats. Mazzu wil een intensief type voetbal – RSCA zoekt heel snel de diepte - en dat is niet bepaald de specialiteit van de Zweed, ook al probeerde hij meer verticaliteit in zijn spel te leggen.

Een sterke Verschaeren was heel aanwezig en moet dit jaar dé motor worden op het middenveld. Met vijf goals in zijn laatste twee oefenmatchen mag hij alvast tevreden zijn. Het is wel duidelijk dat Verschaeren nood heeft aan een voetballende spits voor zich, waarmee hij de combinatie kan aangaan. Zo scoorde hij knap de derde treffer. Sebastiano Esposito was toen betrokken bij die treffer met een mooie deviatie. Het is duidelijk dat Verschaeren nu al klaar is voor het nieuwe seizoen.



GOEDE ESPOSITO

In de tweede partij was het uitkijken naar Nilson Angulo (op de linkerflank), Adrien Trebel en Sebastiano Esposito. De Italiaan mocht voordien al 20 minuten meespelen in de eerste wedstrijd. De Denen waren stevig en Anderlecht had het moeilijk in het eerste kwartier. Zo had Trebel het in het openingskwartier bijzonder moeilijk op het middenveld, want de Denen zetten zeer goed druk. Het is duidelijk dat de Fransman minder balvast is dan Kana, al heeft Trebel iets meer dynamiek in zijn spel. De ervaren middenvelder herpakte zich in de tweede helft, toen Anderlecht meer greep kreeg op het middenveld met de goed ingevallen Ashimeru, die Anouar Ait El Hadj verving.

Anderlecht mocht in de eerste helft van die tweede match niet klagen, want Nordsjaelland verdiende een penalty en Killian Sardella had rood kunnen krijgen. Wat in deze twee matchen ook opviel: de sobere flanken. Francis Amuzu en Abdulrazak Ishaq waren vrij onzichtbaar in de eerste partij, Nilson Angulo en Michael Murillo waren dat in de tweede wedstrijd.



Esposito liet zien dat hij goed is in de combinatie, een bal kan bijhouden en best doelgericht is. Hij was soms nog wat schuchter en hij is niet de snelste, maar de Italiaan deed het meer dan degelijk voor een eerste wedstrijd. Achteraan was Noah Sadiki, samen met Hannes Delcroix, ook een lichtpunt. Antoine Colassin deed het ook niet onaardig. Hij had moeten scoren, maar leverde wel een assist aan de ingevallen Mario Stroeykens.

Bij Anderlecht mocht Mustapha Bundu 45 minuten opdraven, maar hij bakte er werkelijk niets van. De kans is groot dat dit zijn laatste minuten waren in het shirt van Anderlecht, want de komende wedstrijden gaat Mazzu richting een basisploeg. Peter Verbeke, die aanwezig was samen met Wouter Vandenhaute en Marc Coucke, zal een ploeg moeten vinden voor hem.

Conclusie: Anderlecht maakt progressie en enkele jongens zijn al goed op dreef zoals Hannes Delcroix en Yari Verschaeren. Centraal op het middenveld moet Mazzu nog zijn ideale tandem (achter Verschaeren) vinden en de flanken waren ook zeer sober in deze twee matchen. Het valt op dat de Brusselaars heel direct voetbal spelen, maar om dat helemaal op punt te krijgen, hebben Mazzu & co duidelijk nog wat tijd nodig. Vooral op het middenveld zal Mazzu een zware knoop moeten doorhakken.

CR

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Wie moet als nummer zes starten?

Meest recent

Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

11
11
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

11
11
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

93
93
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

18
18
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

29
29
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

303
303
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

38
38
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

176
176
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

19
19
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

477
477
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

232
232
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

722
722
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

216
216
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

828
828
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

764
764
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

450
450
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

283
283
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

155
155
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

503
503
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

207
207
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

129
129
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

178
178

Meer sportnieuws