Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

door
Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

RSC Anderlecht speelde vandaag twee wedstrijden tegen FC Nordsjaelland. De Brusselaars wonnen met 1-3 en 0-1. Paars-Wit liet bij momenten goede zaken zien, maar er zijn ook nog de nodige werkpunten voor trainer Felice Mazzu.


De coach van de Brusselaars testte tegen Nordsjaelland Bogdan Mikhalychenko uit als linker centrale verdediger. Hij lijkt geen concurrent te vormen voor Sergio Gomez in het systeem van Mazzu, aangezien de Oekraïner aanvallend te weinig impact heeft. Francis Amuzu is daar de concurrent van de Spanjaard. Mikhalychenko lijkt niet meteen de ideale kandidaat te zijn voor de rol van linker centrale verdediger. Hij kon niet overtuigen.

De piepjonge Denen, die volgende week al aan hun seizoen beginnen in Denemarken, eindigden vorig seizoen tiende op twaalf ploegen in Denemarken en Benjamin Nygren (ex-Genk) is er één van de bekende namen. Paars-Wit begon rustig aan de match, maar Mazzu noopte zijn team aan tot meer daadkracht. De pressing – zo zetten Kana en Olsson tijdens de match vaak zeer hoog druk - die hij zo graag wil had meteen resultaat, want na goed druk zetten kreeg Raman de bal en hij krulde het leer mooi in doel: 1-0. Toch lieten de Denen zich ook opmerken, want Bart Verbruggen moest toch een aantal keren tussenkomen.



Defensief gaf Anderlecht soms toch wel wat veel ruimte weg. De wisselwerking tussen Zeno Debast (die in de duels en inzake uitvoetballen uitmuntend was) en Abdulrazak Ishaq verliep soms moeizaam, waardoor er ruimtes ontstonden. Mits wat meer automatismen kan dat euvel snel opgelost geraken, Ishaq heeft soms nog wat moeite met de ruimte in zijn rug, al kan hij nog veel goedmaken met zijn snelheid.

Aanvallend zit het snor bij de Brusselaars. Net als vorig jaar onder Vincent Kompany werden er de nodige kansen bij elkaar gevoetbald. Benito Raman, die in de eerste helft sterk speelde, is met zijn diepgang zeer belangrijk in de filosofie van Mazzu en hij lijkt een zekerheid te zijn in de spits. Lior Refaelov werd als hangende spits uitgeprobeerd, maar hij speelde een zeer sobere wedstrijd. Al werkte hij wel keihard.



VERSCHAEREN ALOMTEGENWOORDIG

Op het middenveld deed Kana – hij verliest zelden de bal ook al kreeg hij één keer een stevige uitbrander van Mazzu na gevaarlijk balverlies - het goed, al veroorzaakte hij een penaltyfout in het begin van de tweede helft. Al leek de fout net buiten de zestien meter plaats te vinden. Kana moet fysiek nog wat stappen voorwaarts zetten en hij moet positioneel soms nog wat zoeken, maar hij lijkt klaar om zijn goede play-offs te bevestigen. Olsson was vrij anoniem, maar groeide gaandeweg in de wedstrijd. We twijfelen echter of hij mag hopen op een basisplaats. Mazzu wil een intensief type voetbal – RSCA zoekt heel snel de diepte - en dat is niet bepaald de specialiteit van de Zweed, ook al probeerde hij meer verticaliteit in zijn spel te leggen.

Een sterke Verschaeren was heel aanwezig en moet dit jaar dé motor worden op het middenveld. Met vijf goals in zijn laatste twee oefenmatchen mag hij alvast tevreden zijn. Het is wel duidelijk dat Verschaeren nood heeft aan een voetballende spits voor zich, waarmee hij de combinatie kan aangaan. Zo scoorde hij knap de derde treffer. Sebastiano Esposito was toen betrokken bij die treffer met een mooie deviatie. Het is duidelijk dat Verschaeren nu al klaar is voor het nieuwe seizoen.



GOEDE ESPOSITO

In de tweede partij was het uitkijken naar Nilson Angulo (op de linkerflank), Adrien Trebel en Sebastiano Esposito. De Italiaan mocht voordien al 20 minuten meespelen in de eerste wedstrijd. De Denen waren stevig en Anderlecht had het moeilijk in het eerste kwartier. Zo had Trebel het in het openingskwartier bijzonder moeilijk op het middenveld, want de Denen zetten zeer goed druk. Het is duidelijk dat de Fransman minder balvast is dan Kana, al heeft Trebel iets meer dynamiek in zijn spel. De ervaren middenvelder herpakte zich in de tweede helft, toen Anderlecht meer greep kreeg op het middenveld met de goed ingevallen Ashimeru, die Anouar Ait El Hadj verving.

Anderlecht mocht in de eerste helft van die tweede match niet klagen, want Nordsjaelland verdiende een penalty en Killian Sardella had rood kunnen krijgen. Wat in deze twee matchen ook opviel: de sobere flanken. Francis Amuzu en Abdulrazak Ishaq waren vrij onzichtbaar in de eerste partij, Nilson Angulo en Michael Murillo waren dat in de tweede wedstrijd.



Esposito liet zien dat hij goed is in de combinatie, een bal kan bijhouden en best doelgericht is. Hij was soms nog wat schuchter en hij is niet de snelste, maar de Italiaan deed het meer dan degelijk voor een eerste wedstrijd. Achteraan was Noah Sadiki, samen met Hannes Delcroix, ook een lichtpunt. Antoine Colassin deed het ook niet onaardig. Hij had moeten scoren, maar leverde wel een assist aan de ingevallen Mario Stroeykens.

Bij Anderlecht mocht Mustapha Bundu 45 minuten opdraven, maar hij bakte er werkelijk niets van. De kans is groot dat dit zijn laatste minuten waren in het shirt van Anderlecht, want de komende wedstrijden gaat Mazzu richting een basisploeg. Peter Verbeke, die aanwezig was samen met Wouter Vandenhaute en Marc Coucke, zal een ploeg moeten vinden voor hem.

Conclusie: Anderlecht maakt progressie en enkele jongens zijn al goed op dreef zoals Hannes Delcroix en Yari Verschaeren. Centraal op het middenveld moet Mazzu nog zijn ideale tandem (achter Verschaeren) vinden en de flanken waren ook zeer sober in deze twee matchen. Het valt op dat de Brusselaars heel direct voetbal spelen, maar om dat helemaal op punt te krijgen, hebben Mazzu & co duidelijk nog wat tijd nodig. Vooral op het middenveld zal Mazzu een zware knoop moeten doorhakken.

CR

LEES OOK: Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

Wie moet als nummer zes starten?

Meest recent

'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

72
72
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

73
73
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

120
120
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

280
280
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

160
160
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

264
264
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

95
95
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

108
108
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

270
270
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

258
258
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

96
96
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

606
606
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

251
251
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

114
114
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

216
216
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

252
252
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

402
402
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

626
626
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

278
278
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

564
564
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

110
110
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

410
410
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

281
281
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

257
257

Meer sportnieuws