Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

door
Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

RSC Anderlecht speelde vandaag twee wedstrijden tegen FC Nordsjaelland. De Brusselaars wonnen met 1-3 en 0-1. Paars-Wit liet bij momenten goede zaken zien, maar er zijn ook nog de nodige werkpunten voor trainer Felice Mazzu.


De coach van de Brusselaars testte tegen Nordsjaelland Bogdan Mikhalychenko uit als linker centrale verdediger. Hij lijkt geen concurrent te vormen voor Sergio Gomez in het systeem van Mazzu, aangezien de Oekraïner aanvallend te weinig impact heeft. Francis Amuzu is daar de concurrent van de Spanjaard. Mikhalychenko lijkt niet meteen de ideale kandidaat te zijn voor de rol van linker centrale verdediger. Hij kon niet overtuigen.

De piepjonge Denen, die volgende week al aan hun seizoen beginnen in Denemarken, eindigden vorig seizoen tiende op twaalf ploegen in Denemarken en Benjamin Nygren (ex-Genk) is er één van de bekende namen. Paars-Wit begon rustig aan de match, maar Mazzu noopte zijn team aan tot meer daadkracht. De pressing – zo zetten Kana en Olsson tijdens de match vaak zeer hoog druk - die hij zo graag wil had meteen resultaat, want na goed druk zetten kreeg Raman de bal en hij krulde het leer mooi in doel: 1-0. Toch lieten de Denen zich ook opmerken, want Bart Verbruggen moest toch een aantal keren tussenkomen.



Defensief gaf Anderlecht soms toch wel wat veel ruimte weg. De wisselwerking tussen Zeno Debast (die in de duels en inzake uitvoetballen uitmuntend was) en Abdulrazak Ishaq verliep soms moeizaam, waardoor er ruimtes ontstonden. Mits wat meer automatismen kan dat euvel snel opgelost geraken, Ishaq heeft soms nog wat moeite met de ruimte in zijn rug, al kan hij nog veel goedmaken met zijn snelheid.

Aanvallend zit het snor bij de Brusselaars. Net als vorig jaar onder Vincent Kompany werden er de nodige kansen bij elkaar gevoetbald. Benito Raman, die in de eerste helft sterk speelde, is met zijn diepgang zeer belangrijk in de filosofie van Mazzu en hij lijkt een zekerheid te zijn in de spits. Lior Refaelov werd als hangende spits uitgeprobeerd, maar hij speelde een zeer sobere wedstrijd. Al werkte hij wel keihard.



VERSCHAEREN ALOMTEGENWOORDIG

Op het middenveld deed Kana – hij verliest zelden de bal ook al kreeg hij één keer een stevige uitbrander van Mazzu na gevaarlijk balverlies - het goed, al veroorzaakte hij een penaltyfout in het begin van de tweede helft. Al leek de fout net buiten de zestien meter plaats te vinden. Kana moet fysiek nog wat stappen voorwaarts zetten en hij moet positioneel soms nog wat zoeken, maar hij lijkt klaar om zijn goede play-offs te bevestigen. Olsson was vrij anoniem, maar groeide gaandeweg in de wedstrijd. We twijfelen echter of hij mag hopen op een basisplaats. Mazzu wil een intensief type voetbal – RSCA zoekt heel snel de diepte - en dat is niet bepaald de specialiteit van de Zweed, ook al probeerde hij meer verticaliteit in zijn spel te leggen.

Een sterke Verschaeren was heel aanwezig en moet dit jaar dé motor worden op het middenveld. Met vijf goals in zijn laatste twee oefenmatchen mag hij alvast tevreden zijn. Het is wel duidelijk dat Verschaeren nood heeft aan een voetballende spits voor zich, waarmee hij de combinatie kan aangaan. Zo scoorde hij knap de derde treffer. Sebastiano Esposito was toen betrokken bij die treffer met een mooie deviatie. Het is duidelijk dat Verschaeren nu al klaar is voor het nieuwe seizoen.



GOEDE ESPOSITO

In de tweede partij was het uitkijken naar Nilson Angulo (op de linkerflank), Adrien Trebel en Sebastiano Esposito. De Italiaan mocht voordien al 20 minuten meespelen in de eerste wedstrijd. De Denen waren stevig en Anderlecht had het moeilijk in het eerste kwartier. Zo had Trebel het in het openingskwartier bijzonder moeilijk op het middenveld, want de Denen zetten zeer goed druk. Het is duidelijk dat de Fransman minder balvast is dan Kana, al heeft Trebel iets meer dynamiek in zijn spel. De ervaren middenvelder herpakte zich in de tweede helft, toen Anderlecht meer greep kreeg op het middenveld met de goed ingevallen Ashimeru, die Anouar Ait El Hadj verving.

Anderlecht mocht in de eerste helft van die tweede match niet klagen, want Nordsjaelland verdiende een penalty en Killian Sardella had rood kunnen krijgen. Wat in deze twee matchen ook opviel: de sobere flanken. Francis Amuzu en Abdulrazak Ishaq waren vrij onzichtbaar in de eerste partij, Nilson Angulo en Michael Murillo waren dat in de tweede wedstrijd.



Esposito liet zien dat hij goed is in de combinatie, een bal kan bijhouden en best doelgericht is. Hij was soms nog wat schuchter en hij is niet de snelste, maar de Italiaan deed het meer dan degelijk voor een eerste wedstrijd. Achteraan was Noah Sadiki, samen met Hannes Delcroix, ook een lichtpunt. Antoine Colassin deed het ook niet onaardig. Hij had moeten scoren, maar leverde wel een assist aan de ingevallen Mario Stroeykens.

Bij Anderlecht mocht Mustapha Bundu 45 minuten opdraven, maar hij bakte er werkelijk niets van. De kans is groot dat dit zijn laatste minuten waren in het shirt van Anderlecht, want de komende wedstrijden gaat Mazzu richting een basisploeg. Peter Verbeke, die aanwezig was samen met Wouter Vandenhaute en Marc Coucke, zal een ploeg moeten vinden voor hem.

Conclusie: Anderlecht maakt progressie en enkele jongens zijn al goed op dreef zoals Hannes Delcroix en Yari Verschaeren. Centraal op het middenveld moet Mazzu nog zijn ideale tandem (achter Verschaeren) vinden en de flanken waren ook zeer sober in deze twee matchen. Het valt op dat de Brusselaars heel direct voetbal spelen, maar om dat helemaal op punt te krijgen, hebben Mazzu & co duidelijk nog wat tijd nodig. Vooral op het middenveld zal Mazzu een zware knoop moeten doorhakken.

CR

LEES OOK: WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Wie moet als nummer zes starten?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

98
98
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

80
80
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

512
512
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

85
85
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

142
142
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

273
273
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

62
62
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

571
571
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

371
371
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

463
463
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

496
496
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

258
258
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1243
1243
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

361
361
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

380
380
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

146
146
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

88
88
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

851
851
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

534
534
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws