Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

door
Twee zeges voor RSCA: Mazzu moet zware knoop doorhakken

RSC Anderlecht speelde vandaag twee wedstrijden tegen FC Nordsjaelland. De Brusselaars wonnen met 1-3 en 0-1. Paars-Wit liet bij momenten goede zaken zien, maar er zijn ook nog de nodige werkpunten voor trainer Felice Mazzu.


De coach van de Brusselaars testte tegen Nordsjaelland Bogdan Mikhalychenko uit als linker centrale verdediger. Hij lijkt geen concurrent te vormen voor Sergio Gomez in het systeem van Mazzu, aangezien de Oekraïner aanvallend te weinig impact heeft. Francis Amuzu is daar de concurrent van de Spanjaard. Mikhalychenko lijkt niet meteen de ideale kandidaat te zijn voor de rol van linker centrale verdediger. Hij kon niet overtuigen.

De piepjonge Denen, die volgende week al aan hun seizoen beginnen in Denemarken, eindigden vorig seizoen tiende op twaalf ploegen in Denemarken en Benjamin Nygren (ex-Genk) is er één van de bekende namen. Paars-Wit begon rustig aan de match, maar Mazzu noopte zijn team aan tot meer daadkracht. De pressing – zo zetten Kana en Olsson tijdens de match vaak zeer hoog druk - die hij zo graag wil had meteen resultaat, want na goed druk zetten kreeg Raman de bal en hij krulde het leer mooi in doel: 1-0. Toch lieten de Denen zich ook opmerken, want Bart Verbruggen moest toch een aantal keren tussenkomen.



Defensief gaf Anderlecht soms toch wel wat veel ruimte weg. De wisselwerking tussen Zeno Debast (die in de duels en inzake uitvoetballen uitmuntend was) en Abdulrazak Ishaq verliep soms moeizaam, waardoor er ruimtes ontstonden. Mits wat meer automatismen kan dat euvel snel opgelost geraken, Ishaq heeft soms nog wat moeite met de ruimte in zijn rug, al kan hij nog veel goedmaken met zijn snelheid.

Aanvallend zit het snor bij de Brusselaars. Net als vorig jaar onder Vincent Kompany werden er de nodige kansen bij elkaar gevoetbald. Benito Raman, die in de eerste helft sterk speelde, is met zijn diepgang zeer belangrijk in de filosofie van Mazzu en hij lijkt een zekerheid te zijn in de spits. Lior Refaelov werd als hangende spits uitgeprobeerd, maar hij speelde een zeer sobere wedstrijd. Al werkte hij wel keihard.



VERSCHAEREN ALOMTEGENWOORDIG

Op het middenveld deed Kana – hij verliest zelden de bal ook al kreeg hij één keer een stevige uitbrander van Mazzu na gevaarlijk balverlies - het goed, al veroorzaakte hij een penaltyfout in het begin van de tweede helft. Al leek de fout net buiten de zestien meter plaats te vinden. Kana moet fysiek nog wat stappen voorwaarts zetten en hij moet positioneel soms nog wat zoeken, maar hij lijkt klaar om zijn goede play-offs te bevestigen. Olsson was vrij anoniem, maar groeide gaandeweg in de wedstrijd. We twijfelen echter of hij mag hopen op een basisplaats. Mazzu wil een intensief type voetbal – RSCA zoekt heel snel de diepte - en dat is niet bepaald de specialiteit van de Zweed, ook al probeerde hij meer verticaliteit in zijn spel te leggen.

Een sterke Verschaeren was heel aanwezig en moet dit jaar dé motor worden op het middenveld. Met vijf goals in zijn laatste twee oefenmatchen mag hij alvast tevreden zijn. Het is wel duidelijk dat Verschaeren nood heeft aan een voetballende spits voor zich, waarmee hij de combinatie kan aangaan. Zo scoorde hij knap de derde treffer. Sebastiano Esposito was toen betrokken bij die treffer met een mooie deviatie. Het is duidelijk dat Verschaeren nu al klaar is voor het nieuwe seizoen.



GOEDE ESPOSITO

In de tweede partij was het uitkijken naar Nilson Angulo (op de linkerflank), Adrien Trebel en Sebastiano Esposito. De Italiaan mocht voordien al 20 minuten meespelen in de eerste wedstrijd. De Denen waren stevig en Anderlecht had het moeilijk in het eerste kwartier. Zo had Trebel het in het openingskwartier bijzonder moeilijk op het middenveld, want de Denen zetten zeer goed druk. Het is duidelijk dat de Fransman minder balvast is dan Kana, al heeft Trebel iets meer dynamiek in zijn spel. De ervaren middenvelder herpakte zich in de tweede helft, toen Anderlecht meer greep kreeg op het middenveld met de goed ingevallen Ashimeru, die Anouar Ait El Hadj verving.

Anderlecht mocht in de eerste helft van die tweede match niet klagen, want Nordsjaelland verdiende een penalty en Killian Sardella had rood kunnen krijgen. Wat in deze twee matchen ook opviel: de sobere flanken. Francis Amuzu en Abdulrazak Ishaq waren vrij onzichtbaar in de eerste partij, Nilson Angulo en Michael Murillo waren dat in de tweede wedstrijd.



Esposito liet zien dat hij goed is in de combinatie, een bal kan bijhouden en best doelgericht is. Hij was soms nog wat schuchter en hij is niet de snelste, maar de Italiaan deed het meer dan degelijk voor een eerste wedstrijd. Achteraan was Noah Sadiki, samen met Hannes Delcroix, ook een lichtpunt. Antoine Colassin deed het ook niet onaardig. Hij had moeten scoren, maar leverde wel een assist aan de ingevallen Mario Stroeykens.

Bij Anderlecht mocht Mustapha Bundu 45 minuten opdraven, maar hij bakte er werkelijk niets van. De kans is groot dat dit zijn laatste minuten waren in het shirt van Anderlecht, want de komende wedstrijden gaat Mazzu richting een basisploeg. Peter Verbeke, die aanwezig was samen met Wouter Vandenhaute en Marc Coucke, zal een ploeg moeten vinden voor hem.

Conclusie: Anderlecht maakt progressie en enkele jongens zijn al goed op dreef zoals Hannes Delcroix en Yari Verschaeren. Centraal op het middenveld moet Mazzu nog zijn ideale tandem (achter Verschaeren) vinden en de flanken waren ook zeer sober in deze twee matchen. Het valt op dat de Brusselaars heel direct voetbal spelen, maar om dat helemaal op punt te krijgen, hebben Mazzu & co duidelijk nog wat tijd nodig. Vooral op het middenveld zal Mazzu een zware knoop moeten doorhakken.

CR

LEES OOK: Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Wie moet als nummer zes starten?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

27
27
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

34
34
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

33
33
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

51
51
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

47
47
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

202
202
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

50
50
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

214
214
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

94
94
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

328
328
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

137
137
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

373
373
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

473
473
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

327
327
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

317
317
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

281
281
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

137
137
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

899
899
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

472
472

Meer sportnieuws