Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

door
Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

KRC Genk zal er bij de start van de Jupiler Pro League meteen moeten staan, want de Limburgers beginnen met een zeer lastig tweeluik tegen Club Brugge en Standard. Wouter Vrancken lijkt twee weken voor de trip naar het Jan Breydelstadion echter nog het nodige werk voor de boeg te hebben, want Genk leed zaterdag een pijnlijke nederlaag.


Tegen FC Volendam, een nieuwkomer in de Nederlandse Eredivisie, gingen ze immers met 3-2 onderuit. Vrancken koos in Alkmaar voor een mix van titularissen, bankzitters en wat jeugd, met onder meer Muñoz, Arteaga, Heynen en Ito, maar ook de jonge Didden in de verdediging. Voorin kreeg Cyriel Dessers zijn eerste basisplaats. De onuitgegeven opstelling bleek echter automatismen te missen.

De match werd gespeeld in drie periodes van 30 minuten en in het eerste uur kreeg Genk een pandoering. Van Mieghem opende al in het openingskwartier de score en na de eerste break vonden ook El Kadiri en Murkin nog de weg naar de netten. Genk stelde daar wel enkele kansen tegenover, maar Dessers faalde in de afwerking en vond ook de paal op zijn weg.

COMEBACK
In het laatste halfuur stuurde Vrancken op doelman Leysen na een volledig nieuw elftal de wei in en zij deden het beter. Genk kwam in de laatste tien minuten zowaar nog terug tot 3-2 dankzij goals van Cuesta en Nemeth. De Nederlandse stage eindigt desondanks wel met een domper, want Genk stapt met een nederlaag op de bus terug naar België.


LEES OOK: Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Moet Genk zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

0
0
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

10
10
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

86
86
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

75
75
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

28
28
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

98
98
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

106
106
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

169
169
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

970
970
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

66
66
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

221
221
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

270
270
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

64
64
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

181
181
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

328
328
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

186
186
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

97
97
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

607
607
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

373
373
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

295
295
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

324
324
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

621
621
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

279
279
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

70
70

Meer sportnieuws