Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

door
Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

KRC Genk zal er bij de start van de Jupiler Pro League meteen moeten staan, want de Limburgers beginnen met een zeer lastig tweeluik tegen Club Brugge en Standard. Wouter Vrancken lijkt twee weken voor de trip naar het Jan Breydelstadion echter nog het nodige werk voor de boeg te hebben, want Genk leed zaterdag een pijnlijke nederlaag.


Tegen FC Volendam, een nieuwkomer in de Nederlandse Eredivisie, gingen ze immers met 3-2 onderuit. Vrancken koos in Alkmaar voor een mix van titularissen, bankzitters en wat jeugd, met onder meer Muñoz, Arteaga, Heynen en Ito, maar ook de jonge Didden in de verdediging. Voorin kreeg Cyriel Dessers zijn eerste basisplaats. De onuitgegeven opstelling bleek echter automatismen te missen.

De match werd gespeeld in drie periodes van 30 minuten en in het eerste uur kreeg Genk een pandoering. Van Mieghem opende al in het openingskwartier de score en na de eerste break vonden ook El Kadiri en Murkin nog de weg naar de netten. Genk stelde daar wel enkele kansen tegenover, maar Dessers faalde in de afwerking en vond ook de paal op zijn weg.

COMEBACK
In het laatste halfuur stuurde Vrancken op doelman Leysen na een volledig nieuw elftal de wei in en zij deden het beter. Genk kwam in de laatste tien minuten zowaar nog terug tot 3-2 dankzij goals van Cuesta en Nemeth. De Nederlandse stage eindigt desondanks wel met een domper, want Genk stapt met een nederlaag op de bus terug naar België.


LEES OOK: 'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

Moet Genk zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

59
59
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

40
40
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

35
35
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

145
145
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

511
511
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

212
212
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

98
98
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

126
126
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

127
127
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

91
91
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

185
185
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

139
139
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

115
115
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

399
399
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

797
797
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

171
171
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

412
412
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

126
126
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

156
156
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

310
310
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

136
136
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

83
83
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

107
107

Meer sportnieuws