Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

133 stemmen
Genk gaat de boot in tegen Nederlandse promovendus

KRC Genk zal er bij de start van de Jupiler Pro League meteen moeten staan, want de Limburgers beginnen met een zeer lastig tweeluik tegen Club Brugge en Standard. Wouter Vrancken lijkt twee weken voor de trip naar het Jan Breydelstadion echter nog het nodige werk voor de boeg te hebben, want Genk leed zaterdag een pijnlijke nederlaag.


Tegen FC Volendam, een nieuwkomer in de Nederlandse Eredivisie, gingen ze immers met 3-2 onderuit. Vrancken koos in Alkmaar voor een mix van titularissen, bankzitters en wat jeugd, met onder meer Muñoz, Arteaga, Heynen en Ito, maar ook de jonge Didden in de verdediging. Voorin kreeg Cyriel Dessers zijn eerste basisplaats. De onuitgegeven opstelling bleek echter automatismen te missen.

De match werd gespeeld in drie periodes van 30 minuten en in het eerste uur kreeg Genk een pandoering. Van Mieghem opende al in het openingskwartier de score en na de eerste break vonden ook El Kadiri en Murkin nog de weg naar de netten. Genk stelde daar wel enkele kansen tegenover, maar Dessers faalde in de afwerking en vond ook de paal op zijn weg.

COMEBACK
In het laatste halfuur stuurde Vrancken op doelman Leysen na een volledig nieuw elftal de wei in en zij deden het beter. Genk kwam in de laatste tien minuten zowaar nog terug tot 3-2 dankzij goals van Cuesta en Nemeth. De Nederlandse stage eindigt desondanks wel met een domper, want Genk stapt met een nederlaag op de bus terug naar België.


LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Moet Genk zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

15
15
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

50
50
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

69
69
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

27
27
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

219
219
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

249
249
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

103
103
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

129
129
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

322
322
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

39
39
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

339
339
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

117
117
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

320
320
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

126
126
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

238
238
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

198
198
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

120
120
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

107
107
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

284
284
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

783
783
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

220
220

Meer sportnieuws