Blauwtje voor Club: landskampioen sluit stage in mineur af

523 stemmen
Blauwtje voor Club: landskampioen sluit stage in mineur af

Een dikke week voor de start van het nieuwe seizoen in de Supercup tegen AA Gent, heeft Club Brugge niet zo'n goede beurt gemaakt. De landskampioen kwam zaterdagmiddag in de oefenwedstrijd tegen FC Kopenhagen nochtans op een dubbele voorsprong. Maar na de nodige wissels ging de ploeg van coach Carl Hoefkens alsnog ten onder:


Blauw-Zwart vertoefde de voorbije dagen in het Nederlandse Wageningen voor een zomerstage. Die werd zaterdagmiddag afgesloten met een oefengalop tegen Kopenhagen. Het werd een duel van in totaal 120 minuten (45+45+30). Club startte met wat grotendeels de basisploeg voor volgend seizoen kan worden. Achterin verving Owen Otasowie de geschorste Stanley Nsoki. Cisse Sandra startte op de positie van Hans Vanaken, die niet in actie kwam wegens lichte hinder. Noa Lang verscheen wél aan de aftrap, in tegenstelling tot Charles De Ketelaere. Die keek heel de match vanaf de zijlijn toe, allicht vanwege zijn potentiële transfer naar AC Milan.

In ieder geval gingen de Bruggelingen goed van start. Een kopbal van Ferran Jutgla belandde op de lat en Ruud Vormer stond op de juiste plaats om de openingstreffer binnen te werken. Niet veel later wist Jutgla ook die voorsprong te verdubbelen. Alweer zijn vierde doelpunt van de voorbereiding. Vlak daarvoor slikten de Bruggelingen wel een flinke tegenslag. Zo viel Andreas Skov Olsen geblesseerd uit. Over de ernst van zijn kwetsuur is voorlopig niets bekend, Eduard Sobol was zijn vervanger. Hoewel Kopenhagen nog aandrong, was de 2-0 meteen de ruststand.

HALFUUR TEVEEL
Maar na de pauze en een pak wissels aan Brugse zijde liep het helemaal fout. Via twee goals van Pep Biel kwam Kopenhagen immers op gelijkte hoogte. En extra halfuurtje zakten de Bruggelingen helemaal in mekaar. Tegen een op dat moment flink verjongd Blauw-Zwart, scoorden William Bøving en Roony Bardghji elk nog een doelpunt voor de ploeg van coach Jess Thorup. En zo ging Kopenhagen met de zege aan de haal. Hoefkens zal dus opnieuw één en ander op scherp moeten zetten. Aanstaande woensdag volgt de laatste oefenmatch voor de Supercup, FC Utrecht vormt dan de tegenstander van dienst.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Club heeft een sterkere kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

49
49
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

23
23
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

40
40
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

33
33
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

46
46
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

70
70
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

146
146
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

175
175
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

578
578
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

290
290
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

142
142
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

157
157
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

125
125
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

157
157
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

146
146
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

56
56
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

410
410
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

230
230
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

257
257
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

399
399
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

543
543
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

118
118
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

320
320

Meer sportnieuws