Blauwtje voor Club: landskampioen sluit stage in mineur af

523 stemmen
Blauwtje voor Club: landskampioen sluit stage in mineur af

Een dikke week voor de start van het nieuwe seizoen in de Supercup tegen AA Gent, heeft Club Brugge niet zo'n goede beurt gemaakt. De landskampioen kwam zaterdagmiddag in de oefenwedstrijd tegen FC Kopenhagen nochtans op een dubbele voorsprong. Maar na de nodige wissels ging de ploeg van coach Carl Hoefkens alsnog ten onder:


Blauw-Zwart vertoefde de voorbije dagen in het Nederlandse Wageningen voor een zomerstage. Die werd zaterdagmiddag afgesloten met een oefengalop tegen Kopenhagen. Het werd een duel van in totaal 120 minuten (45+45+30). Club startte met wat grotendeels de basisploeg voor volgend seizoen kan worden. Achterin verving Owen Otasowie de geschorste Stanley Nsoki. Cisse Sandra startte op de positie van Hans Vanaken, die niet in actie kwam wegens lichte hinder. Noa Lang verscheen wél aan de aftrap, in tegenstelling tot Charles De Ketelaere. Die keek heel de match vanaf de zijlijn toe, allicht vanwege zijn potentiële transfer naar AC Milan.

In ieder geval gingen de Bruggelingen goed van start. Een kopbal van Ferran Jutgla belandde op de lat en Ruud Vormer stond op de juiste plaats om de openingstreffer binnen te werken. Niet veel later wist Jutgla ook die voorsprong te verdubbelen. Alweer zijn vierde doelpunt van de voorbereiding. Vlak daarvoor slikten de Bruggelingen wel een flinke tegenslag. Zo viel Andreas Skov Olsen geblesseerd uit. Over de ernst van zijn kwetsuur is voorlopig niets bekend, Eduard Sobol was zijn vervanger. Hoewel Kopenhagen nog aandrong, was de 2-0 meteen de ruststand.

HALFUUR TEVEEL
Maar na de pauze en een pak wissels aan Brugse zijde liep het helemaal fout. Via twee goals van Pep Biel kwam Kopenhagen immers op gelijkte hoogte. En extra halfuurtje zakten de Bruggelingen helemaal in mekaar. Tegen een op dat moment flink verjongd Blauw-Zwart, scoorden William Bøving en Roony Bardghji elk nog een doelpunt voor de ploeg van coach Jess Thorup. En zo ging Kopenhagen met de zege aan de haal. Hoefkens zal dus opnieuw één en ander op scherp moeten zetten. Aanstaande woensdag volgt de laatste oefenmatch voor de Supercup, FC Utrecht vormt dan de tegenstander van dienst.

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Club heeft een sterkere kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

34
34
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

26
26
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

84
84
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

256
256
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

272
272
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

164
164
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

471
471
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

118
118
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

161
161
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

174
174
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

887
887
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

363
363
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

264
264

Meer sportnieuws