Vernieuwd Antwerp maakt indruk onder oog Gheysens

door
Vernieuwd Antwerp maakt indruk onder oog Gheysens

Antwerp FC heeft deze zomer een nieuw hoofdstuk ingezet onder de leiding van sportief directeur Marc Overmars en trainer Mark van Bommel. En tijdens de oefencampagne laat de vernieuwde Great Old alvast een veelbelovende indruk achter. Zo werd zaterdagmiddag ook RB Salzburg over de knie gelegd.


Voor RAFC begint het nieuwe seizoen al op 21 juli in de tweede voorronde van de Conference League. Momenteel stoomt Van Bommel zijn troepen dan ook op klaar tijdens een oefenkamp in het Oostenrijkse Anif. Daar vormde RB Salzburg zaterdag de sparringpartner van dienst. Na de zeges tegen Hoogstraten (9-0) en KV Mechelen (4-0), was dit veruit de grootste test tot dusver. Voorzitter Paul Gheysens zakte er zelfs speciaal voor af naar het stageoord.

Hij zag hoe beide ploegen in de eerste helft de nodige kansen konden creëren. Met name Manuel Benson toonde zich gretig, ook aanwinst Vincent Janssen liet zich meermaals opmerken. Het was echter Salzburg dat op voorsprong kon komen: Fernando tikte aan de tweede paal binnen. De 1-0 was meteen ook de ruststand. In de tweede periode, die net zoals de eerste 35 minuten duurde, claimde Antwerp al snel een strafschop. Maar de arbitrage ging hier niet in mee.

VERDIENDE ZEGE
Niet veel later kon de Great Old toch toeslaan. Janssen, Alhassan Yussuf en Koji Miyoshi zorgden meteen voor gevaar. Die laatste tekende op aangeven van Janssen ook voor de verdiende gelijkmaker. En op aangeven van Yusuf zorgde Benson voor de 2-1. Dat was ondanks enkele kansen in de slotfase, ook meteen de eindstand. Later op de dag volgt nog een tweede oefenpot tegen de nationale ploeg van Qatar, dan kiest Van Bommel allicht voor een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp gaat volgend seizoen volop meespelen voor de titel ...

Meest recent

Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

4
4
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

25
25
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

18
18
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

45
45
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

32
32
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

83
83
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

109
109
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

170
170
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

98
98
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

243
243
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

79
79
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

164
164
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

126
126
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

225
225
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

216
216
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

191
191
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

573
573
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

179
179
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

236
236
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

633
633
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

64
64
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

244
244

Meer sportnieuws