TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

365
TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Vedat Muriqi naar Club Brugge is in extremis afgeketst. Tijdens de medische en fysieke proeven liep het blijkbaar fout. Zo waren de fysieke parameters bij zijn eerste testen allerminst overtuigend. Blauw-Zwart gaat nu op zoek naar een andere spits. Ondertussen blijft AC Milan nadrukkelijk aandringen voor Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano lopen de onderhandelingen op clubniveau volop.



Volgens de Italiaanse journalist Nicolo Schira heeft Antwerp FC de gesprekken geopend met Dries Mertens en hem ondertussen een tweejarig contract onder de neus geschoven. De Great Old wil profiteren van de moeizame contractgesprekken met SSC Napoli. Over Mertens zelf openstaat voor een overgang naar de Bosuil is niet bekend. Ondertussen trekt ook Olympique Marseille aan zijn mouw.



RSC Anderlecht neemt allicht afscheid van Josh Cullen. Zo meldt La Dernière Heure dat de Ierse international goed en wel op weg is naar Burnley FC. Momenteel zou de middenvelder zijn persoonlijke voorwaarden aan bespreken zijn met de Engelse tweedeklasser. De club van Vincent Kompany zou zo'n 3 miljoen euro voor hem over hebben. Volgens Het Laatste Nieuws drukt Burnley ook door voor doelman Bart Verbruggen.



Kristian Thorstvedt staat op punt om te vertrekken bij KRC Genk. Zo zou de 23-jarige goed en wel op weg zijn naar de Italiaanse middenmoter Sassuolo. Volgens de bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Thorstvedt zaterdag doorreizen naar Italië. Daar zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kunnen de nodige kribbels gezet worden. Met zijn transfer is zo'n 10 miljoen euro gemoeid.

BUITENLAND
Volgens Sky Germany heeft Bayern München een topcontract klaargelegd voor Matthijs de Ligt. Hij zou voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van zo'n 17 à 19 miljoen euro. Het lijkt dus geen probleem om met de speler zelf tot een overeenkomst te komen. Daarnaast moet wel nog een akkoord met Juventus gevonden worden. Naar verluidt zouden de Italianen zo'n 70 miljoen euro verlangen.



AC Monza komt volgend seizoen uit in de Serie A en de ambitieuze club is nog op zoek naar een spits van wereldklasse. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft men zelfs Luis Suarez al een aanbieding gedaan. Maar de kans dat de Uruguayaan, transfervrij op dit moment, voor de club van Silvio Berlusconi kiest, is quasi onbestaande.



Juventus heeft een dubbelslag geslagen op de transfermarkt. Zo gaat Paul Pogba opnieuw aan de slag in Turijn. Nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was de Franse middenvelder op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij krijgt er het gezelschap van Angel Di Maria. De Argentijnse aanvaller zat eveneens zonder club nadat hij gratis de deur uitwandelde bij PSG.



FC Barcelona blijft flink doordrukken voor Raphinha. Bij CBS meldt men dat Barça een nieuw voorstel heeft gedaan. De initiële transfersom zou lager uitvallen dan wat Chelsea FC biedt, maar het totaalpakket (bonussen etc.) zou dat van de Blues benaderen. Leeds United en Barça blijven voorlopig in contact met mekaar, mogelijk wordt dit weekend nog een doorbraak gevonden.



Amadou Onana is stilaan grof wild aan het worden op de transfermarkt. Volgens journalist Sasha Tavolieri is er veel interesse in de Belgische middenvelder, hij laat weten dat West Ham United, Everton, Leicester City en AS Monaco de defensieve middenvelder graag willen vastleggen. De clubs spraken tot op heden vooral met de makelaar van de speler. Lille OSC zal Onana enkel bij de juiste prijs laten gaan.



Tottenham maakte bekend dat het Clément Lenglet naar Londen heeft weten te halen. Het huurt de verdediger een jaartje van FC Barcelona, als hij zijn werkvergunning weet te bemachtigen. Barça liet op zijn beurt weten dat de Spurs geen aankoopoptie hebben weten af te dwingen.

LEES OOK: 'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Mertens speelt volgend seizoen voor Antwerp ...

Meest recent

'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

8
8
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

19
19
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

76
76
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

49
49
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

162
162
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

154
154
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

212
212
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

122
122
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

203
203
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

202
202
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

282
282
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

226
226
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

297
297
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

463
463
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

214
214
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

201
201
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

177
177
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

158
158
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

47
47
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

227
227
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

143
143

Meer sportnieuws