TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

door
TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Vedat Muriqi naar Club Brugge is in extremis afgeketst. Tijdens de medische en fysieke proeven liep het blijkbaar fout. Zo waren de fysieke parameters bij zijn eerste testen allerminst overtuigend. Blauw-Zwart gaat nu op zoek naar een andere spits. Ondertussen blijft AC Milan nadrukkelijk aandringen voor Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano lopen de onderhandelingen op clubniveau volop.



Volgens de Italiaanse journalist Nicolo Schira heeft Antwerp FC de gesprekken geopend met Dries Mertens en hem ondertussen een tweejarig contract onder de neus geschoven. De Great Old wil profiteren van de moeizame contractgesprekken met SSC Napoli. Over Mertens zelf openstaat voor een overgang naar de Bosuil is niet bekend. Ondertussen trekt ook Olympique Marseille aan zijn mouw.



RSC Anderlecht neemt allicht afscheid van Josh Cullen. Zo meldt La Dernière Heure dat de Ierse international goed en wel op weg is naar Burnley FC. Momenteel zou de middenvelder zijn persoonlijke voorwaarden aan bespreken zijn met de Engelse tweedeklasser. De club van Vincent Kompany zou zo'n 3 miljoen euro voor hem over hebben. Volgens Het Laatste Nieuws drukt Burnley ook door voor doelman Bart Verbruggen.



Kristian Thorstvedt staat op punt om te vertrekken bij KRC Genk. Zo zou de 23-jarige goed en wel op weg zijn naar de Italiaanse middenmoter Sassuolo. Volgens de bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Thorstvedt zaterdag doorreizen naar Italië. Daar zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kunnen de nodige kribbels gezet worden. Met zijn transfer is zo'n 10 miljoen euro gemoeid.

BUITENLAND
Volgens Sky Germany heeft Bayern München een topcontract klaargelegd voor Matthijs de Ligt. Hij zou voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van zo'n 17 à 19 miljoen euro. Het lijkt dus geen probleem om met de speler zelf tot een overeenkomst te komen. Daarnaast moet wel nog een akkoord met Juventus gevonden worden. Naar verluidt zouden de Italianen zo'n 70 miljoen euro verlangen.



AC Monza komt volgend seizoen uit in de Serie A en de ambitieuze club is nog op zoek naar een spits van wereldklasse. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft men zelfs Luis Suarez al een aanbieding gedaan. Maar de kans dat de Uruguayaan, transfervrij op dit moment, voor de club van Silvio Berlusconi kiest, is quasi onbestaande.



Juventus heeft een dubbelslag geslagen op de transfermarkt. Zo gaat Paul Pogba opnieuw aan de slag in Turijn. Nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was de Franse middenvelder op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij krijgt er het gezelschap van Angel Di Maria. De Argentijnse aanvaller zat eveneens zonder club nadat hij gratis de deur uitwandelde bij PSG.



FC Barcelona blijft flink doordrukken voor Raphinha. Bij CBS meldt men dat Barça een nieuw voorstel heeft gedaan. De initiële transfersom zou lager uitvallen dan wat Chelsea FC biedt, maar het totaalpakket (bonussen etc.) zou dat van de Blues benaderen. Leeds United en Barça blijven voorlopig in contact met mekaar, mogelijk wordt dit weekend nog een doorbraak gevonden.



Amadou Onana is stilaan grof wild aan het worden op de transfermarkt. Volgens journalist Sasha Tavolieri is er veel interesse in de Belgische middenvelder, hij laat weten dat West Ham United, Everton, Leicester City en AS Monaco de defensieve middenvelder graag willen vastleggen. De clubs spraken tot op heden vooral met de makelaar van de speler. Lille OSC zal Onana enkel bij de juiste prijs laten gaan.



Tottenham maakte bekend dat het Clément Lenglet naar Londen heeft weten te halen. Het huurt de verdediger een jaartje van FC Barcelona, als hij zijn werkvergunning weet te bemachtigen. Barça liet op zijn beurt weten dat de Spurs geen aankoopoptie hebben weten af te dwingen.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Mertens speelt volgend seizoen voor Antwerp ...

Meest recent

'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

128
128
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

80
80
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

248
248
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

129
129
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

323
323
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

299
299
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

354
354
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

145
145
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

228
228
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

257
257
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

169
169
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

69
69
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

191
191
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

186
186
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

52
52
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

619
619
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

105
105
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

579
579
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

229
229
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

348
348
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

207
207
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

773
773
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

127
127

Meer sportnieuws