TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

365 stemmen
TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Vedat Muriqi naar Club Brugge is in extremis afgeketst. Tijdens de medische en fysieke proeven liep het blijkbaar fout. Zo waren de fysieke parameters bij zijn eerste testen allerminst overtuigend. Blauw-Zwart gaat nu op zoek naar een andere spits. Ondertussen blijft AC Milan nadrukkelijk aandringen voor Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano lopen de onderhandelingen op clubniveau volop.



Volgens de Italiaanse journalist Nicolo Schira heeft Antwerp FC de gesprekken geopend met Dries Mertens en hem ondertussen een tweejarig contract onder de neus geschoven. De Great Old wil profiteren van de moeizame contractgesprekken met SSC Napoli. Over Mertens zelf openstaat voor een overgang naar de Bosuil is niet bekend. Ondertussen trekt ook Olympique Marseille aan zijn mouw.



RSC Anderlecht neemt allicht afscheid van Josh Cullen. Zo meldt La Dernière Heure dat de Ierse international goed en wel op weg is naar Burnley FC. Momenteel zou de middenvelder zijn persoonlijke voorwaarden aan bespreken zijn met de Engelse tweedeklasser. De club van Vincent Kompany zou zo'n 3 miljoen euro voor hem over hebben. Volgens Het Laatste Nieuws drukt Burnley ook door voor doelman Bart Verbruggen.



Kristian Thorstvedt staat op punt om te vertrekken bij KRC Genk. Zo zou de 23-jarige goed en wel op weg zijn naar de Italiaanse middenmoter Sassuolo. Volgens de bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Thorstvedt zaterdag doorreizen naar Italië. Daar zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kunnen de nodige kribbels gezet worden. Met zijn transfer is zo'n 10 miljoen euro gemoeid.

BUITENLAND
Volgens Sky Germany heeft Bayern München een topcontract klaargelegd voor Matthijs de Ligt. Hij zou voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van zo'n 17 à 19 miljoen euro. Het lijkt dus geen probleem om met de speler zelf tot een overeenkomst te komen. Daarnaast moet wel nog een akkoord met Juventus gevonden worden. Naar verluidt zouden de Italianen zo'n 70 miljoen euro verlangen.



AC Monza komt volgend seizoen uit in de Serie A en de ambitieuze club is nog op zoek naar een spits van wereldklasse. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft men zelfs Luis Suarez al een aanbieding gedaan. Maar de kans dat de Uruguayaan, transfervrij op dit moment, voor de club van Silvio Berlusconi kiest, is quasi onbestaande.



Juventus heeft een dubbelslag geslagen op de transfermarkt. Zo gaat Paul Pogba opnieuw aan de slag in Turijn. Nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was de Franse middenvelder op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij krijgt er het gezelschap van Angel Di Maria. De Argentijnse aanvaller zat eveneens zonder club nadat hij gratis de deur uitwandelde bij PSG.



FC Barcelona blijft flink doordrukken voor Raphinha. Bij CBS meldt men dat Barça een nieuw voorstel heeft gedaan. De initiële transfersom zou lager uitvallen dan wat Chelsea FC biedt, maar het totaalpakket (bonussen etc.) zou dat van de Blues benaderen. Leeds United en Barça blijven voorlopig in contact met mekaar, mogelijk wordt dit weekend nog een doorbraak gevonden.



Amadou Onana is stilaan grof wild aan het worden op de transfermarkt. Volgens journalist Sasha Tavolieri is er veel interesse in de Belgische middenvelder, hij laat weten dat West Ham United, Everton, Leicester City en AS Monaco de defensieve middenvelder graag willen vastleggen. De clubs spraken tot op heden vooral met de makelaar van de speler. Lille OSC zal Onana enkel bij de juiste prijs laten gaan.



Tottenham maakte bekend dat het Clément Lenglet naar Londen heeft weten te halen. Het huurt de verdediger een jaartje van FC Barcelona, als hij zijn werkvergunning weet te bemachtigen. Barça liet op zijn beurt weten dat de Spurs geen aankoopoptie hebben weten af te dwingen.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Mertens speelt volgend seizoen voor Antwerp ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

209
209
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

222
222
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

569
569
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

178
178
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

492
492
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

723
723
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws