TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

door
TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Vedat Muriqi naar Club Brugge is in extremis afgeketst. Tijdens de medische en fysieke proeven liep het blijkbaar fout. Zo waren de fysieke parameters bij zijn eerste testen allerminst overtuigend. Blauw-Zwart gaat nu op zoek naar een andere spits. Ondertussen blijft AC Milan nadrukkelijk aandringen voor Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano lopen de onderhandelingen op clubniveau volop.



Volgens de Italiaanse journalist Nicolo Schira heeft Antwerp FC de gesprekken geopend met Dries Mertens en hem ondertussen een tweejarig contract onder de neus geschoven. De Great Old wil profiteren van de moeizame contractgesprekken met SSC Napoli. Over Mertens zelf openstaat voor een overgang naar de Bosuil is niet bekend. Ondertussen trekt ook Olympique Marseille aan zijn mouw.



RSC Anderlecht neemt allicht afscheid van Josh Cullen. Zo meldt La Dernière Heure dat de Ierse international goed en wel op weg is naar Burnley FC. Momenteel zou de middenvelder zijn persoonlijke voorwaarden aan bespreken zijn met de Engelse tweedeklasser. De club van Vincent Kompany zou zo'n 3 miljoen euro voor hem over hebben. Volgens Het Laatste Nieuws drukt Burnley ook door voor doelman Bart Verbruggen.



Kristian Thorstvedt staat op punt om te vertrekken bij KRC Genk. Zo zou de 23-jarige goed en wel op weg zijn naar de Italiaanse middenmoter Sassuolo. Volgens de bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Thorstvedt zaterdag doorreizen naar Italië. Daar zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kunnen de nodige kribbels gezet worden. Met zijn transfer is zo'n 10 miljoen euro gemoeid.

BUITENLAND
Volgens Sky Germany heeft Bayern München een topcontract klaargelegd voor Matthijs de Ligt. Hij zou voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van zo'n 17 à 19 miljoen euro. Het lijkt dus geen probleem om met de speler zelf tot een overeenkomst te komen. Daarnaast moet wel nog een akkoord met Juventus gevonden worden. Naar verluidt zouden de Italianen zo'n 70 miljoen euro verlangen.



AC Monza komt volgend seizoen uit in de Serie A en de ambitieuze club is nog op zoek naar een spits van wereldklasse. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft men zelfs Luis Suarez al een aanbieding gedaan. Maar de kans dat de Uruguayaan, transfervrij op dit moment, voor de club van Silvio Berlusconi kiest, is quasi onbestaande.



Juventus heeft een dubbelslag geslagen op de transfermarkt. Zo gaat Paul Pogba opnieuw aan de slag in Turijn. Nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was de Franse middenvelder op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij krijgt er het gezelschap van Angel Di Maria. De Argentijnse aanvaller zat eveneens zonder club nadat hij gratis de deur uitwandelde bij PSG.



FC Barcelona blijft flink doordrukken voor Raphinha. Bij CBS meldt men dat Barça een nieuw voorstel heeft gedaan. De initiële transfersom zou lager uitvallen dan wat Chelsea FC biedt, maar het totaalpakket (bonussen etc.) zou dat van de Blues benaderen. Leeds United en Barça blijven voorlopig in contact met mekaar, mogelijk wordt dit weekend nog een doorbraak gevonden.



Amadou Onana is stilaan grof wild aan het worden op de transfermarkt. Volgens journalist Sasha Tavolieri is er veel interesse in de Belgische middenvelder, hij laat weten dat West Ham United, Everton, Leicester City en AS Monaco de defensieve middenvelder graag willen vastleggen. De clubs spraken tot op heden vooral met de makelaar van de speler. Lille OSC zal Onana enkel bij de juiste prijs laten gaan.



Tottenham maakte bekend dat het Clément Lenglet naar Londen heeft weten te halen. Het huurt de verdediger een jaartje van FC Barcelona, als hij zijn werkvergunning weet te bemachtigen. Barça liet op zijn beurt weten dat de Spurs geen aankoopoptie hebben weten af te dwingen.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Mertens speelt volgend seizoen voor Antwerp ...

Meest recent

Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

3
3
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

145
145
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

10
10
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

44
44
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

30
30
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

113
113
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

300
300
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

154
154
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

100
100
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

122
122
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

99
99
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

247
247
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

43
43
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

734
734
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

468
468
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

236
236
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

416
416
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

242
242
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

192
192
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

254
254
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1068
1068
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

147
147

Meer sportnieuws