TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

door
TU: 'Fiasco bij Club Brugge, Antwerp lanceert Mertens-voorstel'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De recordtransfer van Vedat Muriqi naar Club Brugge is in extremis afgeketst. Tijdens de medische en fysieke proeven liep het blijkbaar fout. Zo waren de fysieke parameters bij zijn eerste testen allerminst overtuigend. Blauw-Zwart gaat nu op zoek naar een andere spits. Ondertussen blijft AC Milan nadrukkelijk aandringen voor Charles De Ketelaere. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano lopen de onderhandelingen op clubniveau volop.



Volgens de Italiaanse journalist Nicolo Schira heeft Antwerp FC de gesprekken geopend met Dries Mertens en hem ondertussen een tweejarig contract onder de neus geschoven. De Great Old wil profiteren van de moeizame contractgesprekken met SSC Napoli. Over Mertens zelf openstaat voor een overgang naar de Bosuil is niet bekend. Ondertussen trekt ook Olympique Marseille aan zijn mouw.



RSC Anderlecht neemt allicht afscheid van Josh Cullen. Zo meldt La Dernière Heure dat de Ierse international goed en wel op weg is naar Burnley FC. Momenteel zou de middenvelder zijn persoonlijke voorwaarden aan bespreken zijn met de Engelse tweedeklasser. De club van Vincent Kompany zou zo'n 3 miljoen euro voor hem over hebben. Volgens Het Laatste Nieuws drukt Burnley ook door voor doelman Bart Verbruggen.



Kristian Thorstvedt staat op punt om te vertrekken bij KRC Genk. Zo zou de 23-jarige goed en wel op weg zijn naar de Italiaanse middenmoter Sassuolo. Volgens de bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Thorstvedt zaterdag doorreizen naar Italië. Daar zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kunnen de nodige kribbels gezet worden. Met zijn transfer is zo'n 10 miljoen euro gemoeid.

BUITENLAND
Volgens Sky Germany heeft Bayern München een topcontract klaargelegd voor Matthijs de Ligt. Hij zou voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van zo'n 17 à 19 miljoen euro. Het lijkt dus geen probleem om met de speler zelf tot een overeenkomst te komen. Daarnaast moet wel nog een akkoord met Juventus gevonden worden. Naar verluidt zouden de Italianen zo'n 70 miljoen euro verlangen.



AC Monza komt volgend seizoen uit in de Serie A en de ambitieuze club is nog op zoek naar een spits van wereldklasse. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft men zelfs Luis Suarez al een aanbieding gedaan. Maar de kans dat de Uruguayaan, transfervrij op dit moment, voor de club van Silvio Berlusconi kiest, is quasi onbestaande.



Juventus heeft een dubbelslag geslagen op de transfermarkt. Zo gaat Paul Pogba opnieuw aan de slag in Turijn. Nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was de Franse middenvelder op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij krijgt er het gezelschap van Angel Di Maria. De Argentijnse aanvaller zat eveneens zonder club nadat hij gratis de deur uitwandelde bij PSG.



FC Barcelona blijft flink doordrukken voor Raphinha. Bij CBS meldt men dat Barça een nieuw voorstel heeft gedaan. De initiële transfersom zou lager uitvallen dan wat Chelsea FC biedt, maar het totaalpakket (bonussen etc.) zou dat van de Blues benaderen. Leeds United en Barça blijven voorlopig in contact met mekaar, mogelijk wordt dit weekend nog een doorbraak gevonden.



Amadou Onana is stilaan grof wild aan het worden op de transfermarkt. Volgens journalist Sasha Tavolieri is er veel interesse in de Belgische middenvelder, hij laat weten dat West Ham United, Everton, Leicester City en AS Monaco de defensieve middenvelder graag willen vastleggen. De clubs spraken tot op heden vooral met de makelaar van de speler. Lille OSC zal Onana enkel bij de juiste prijs laten gaan.



Tottenham maakte bekend dat het Clément Lenglet naar Londen heeft weten te halen. Het huurt de verdediger een jaartje van FC Barcelona, als hij zijn werkvergunning weet te bemachtigen. Barça liet op zijn beurt weten dat de Spurs geen aankoopoptie hebben weten af te dwingen.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Mertens speelt volgend seizoen voor Antwerp ...

Meest recent

Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

8
8
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

85
85
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

49
49
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

80
80
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

267
267
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

39
39
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

109
109
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

361
361
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

119
119
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

170
170
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

226
226
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

374
374
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

222
222
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

537
537
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

394
394
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

227
227
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

56
56
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

314
314
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

190
190
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

890
890
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

840
840
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

724
724
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

130
130
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

662
662
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69

Meer sportnieuws