'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

door
'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat zaterdag voor een belangrijke test richting de start van het nieuwe seizoen. Tijdens de zomerstage in Horst staat immers een dubbele oefenwedstrijd gepland tegen FC Nordsjaelland. Het wordt dus uitkijken of coach Felice Mazzu zijn stempel nog wat dieper heeft kunnen drukken op de ploeg.


Tegen Roda werden de intenties van Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo viel het op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Daarnaast hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem, de veldbezetting waarmee hij ook bij Union SG de nodige successen boekte. Het is dan ook de verwachting dat deze speelwijze zal worden gehanteerd tijdens het seizoen.

En dus kunnen een aantal posities binnen het beoogde type-elftal al stilaan ingevuld worden. Voorin bijvoorbeeld, verwacht men bij Het Laatste Nieuws dat aanwinst Sebastiano Esposito het nieuwe speerpunt zal worden. Hij krijgt een vergelijkbare rol als Deniz Undav vorig seizoen bij Union. Benito Raman moet dan weer de beweeglijke aanvaller in zijn steun worden. Maar die kaarten kunnen weldra nog herschikt worden.

FACTOR-SILVA
De voorbije dagen raakte immers bekend dat RSCA dicht bij de komst van Fabio Silva zou staan. Volgens bepaalde bronnen is zijn huurtransfer zelfs al zo goed als rond, maar eerst zou de recordaanwinst zijn contract bij Wolverhampton moeten verlengen en daarover wordt momenteel nog onderhandeld. Als Silva de overstap maakt, is dat met oog op een basisplek. En dus zal iemand plaats moeten maken. Gezien hun profielen lijkt Raman daarvoor de grootste kandidaat, al staat dit zeker nog niet definitief vast.

LEES OOK: Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Anderlecht moet vooral zijn verdediging versterken ...

Meest recent

'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

2
2
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

27
27
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

17
17
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

217
217
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

37
37
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

57
57
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

164
164
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

142
142
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

112
112
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

136
136
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

264
264
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

271
271
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

71
71
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

164
164
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

428
428
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

345
345
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

243
243
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

280
280
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

82
82
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

246
246
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

298
298
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

398
398

Meer sportnieuws