'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

320 stemmen
'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat zaterdag voor een belangrijke test richting de start van het nieuwe seizoen. Tijdens de zomerstage in Horst staat immers een dubbele oefenwedstrijd gepland tegen FC Nordsjaelland. Het wordt dus uitkijken of coach Felice Mazzu zijn stempel nog wat dieper heeft kunnen drukken op de ploeg.


Tegen Roda werden de intenties van Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo viel het op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Daarnaast hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem, de veldbezetting waarmee hij ook bij Union SG de nodige successen boekte. Het is dan ook de verwachting dat deze speelwijze zal worden gehanteerd tijdens het seizoen.

En dus kunnen een aantal posities binnen het beoogde type-elftal al stilaan ingevuld worden. Voorin bijvoorbeeld, verwacht men bij Het Laatste Nieuws dat aanwinst Sebastiano Esposito het nieuwe speerpunt zal worden. Hij krijgt een vergelijkbare rol als Deniz Undav vorig seizoen bij Union. Benito Raman moet dan weer de beweeglijke aanvaller in zijn steun worden. Maar die kaarten kunnen weldra nog herschikt worden.

FACTOR-SILVA
De voorbije dagen raakte immers bekend dat RSCA dicht bij de komst van Fabio Silva zou staan. Volgens bepaalde bronnen is zijn huurtransfer zelfs al zo goed als rond, maar eerst zou de recordaanwinst zijn contract bij Wolverhampton moeten verlengen en daarover wordt momenteel nog onderhandeld. Als Silva de overstap maakt, is dat met oog op een basisplek. En dus zal iemand plaats moeten maken. Gezien hun profielen lijkt Raman daarvoor de grootste kandidaat, al staat dit zeker nog niet definitief vast.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Anderlecht moet vooral zijn verdediging versterken ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

16
16
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

96
96
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

515
515
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

65
65
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

132
132
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

37
37
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

54
54
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

29
29
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

138
138
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

152
152
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

141
141
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

283
283
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

182
182
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

830
830
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

498
498
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48

Meer sportnieuws