'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

door
'Komst Fabio Silva eist slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat zaterdag voor een belangrijke test richting de start van het nieuwe seizoen. Tijdens de zomerstage in Horst staat immers een dubbele oefenwedstrijd gepland tegen FC Nordsjaelland. Het wordt dus uitkijken of coach Felice Mazzu zijn stempel nog wat dieper heeft kunnen drukken op de ploeg.


Tegen Roda werden de intenties van Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo viel het op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Daarnaast hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem, de veldbezetting waarmee hij ook bij Union SG de nodige successen boekte. Het is dan ook de verwachting dat deze speelwijze zal worden gehanteerd tijdens het seizoen.

En dus kunnen een aantal posities binnen het beoogde type-elftal al stilaan ingevuld worden. Voorin bijvoorbeeld, verwacht men bij Het Laatste Nieuws dat aanwinst Sebastiano Esposito het nieuwe speerpunt zal worden. Hij krijgt een vergelijkbare rol als Deniz Undav vorig seizoen bij Union. Benito Raman moet dan weer de beweeglijke aanvaller in zijn steun worden. Maar die kaarten kunnen weldra nog herschikt worden.

FACTOR-SILVA
De voorbije dagen raakte immers bekend dat RSCA dicht bij de komst van Fabio Silva zou staan. Volgens bepaalde bronnen is zijn huurtransfer zelfs al zo goed als rond, maar eerst zou de recordaanwinst zijn contract bij Wolverhampton moeten verlengen en daarover wordt momenteel nog onderhandeld. Als Silva de overstap maakt, is dat met oog op een basisplek. En dus zal iemand plaats moeten maken. Gezien hun profielen lijkt Raman daarvoor de grootste kandidaat, al staat dit zeker nog niet definitief vast.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

Anderlecht moet vooral zijn verdediging versterken ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

24
24
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

52
52
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

57
57
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

59
59
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

264
264
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

348
348
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

296
296
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

105
105
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

82
82
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

71
71
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

118
118
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

23
23
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1143
1143
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

72
72
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

173
173
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

292
292
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

74
74
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

391
391
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

83
83
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

350
350
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

342
342

Meer sportnieuws