'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

door
'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

Het vernieuwde RSC Anderlecht maakte afgelopen weekend indruk met een 6-0-oefenzege tegen Roda JC. Aanstaande zaterdag moet wel bevestigd worden, dan volgt op stage een dubbele confrontatie met Nordsjaelland. Ondertussen blijft er verder aan de selectie gesleuteld worden.


Tegen Roda werden de intenties van coach Felice Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem. Daarnaast viel het ook op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Ook gaf Mazzu kansen aan spelers die bij zijn voorganger amper aan bod kwamen. Killian Sardella bijvoorbeeld, startte in de driemansdefensie en liet een degelijke indruk achter.

En ook Adrien Trebel begon in de basisploeg en de Fransman maakte allerminst een slechte beurt. Trebel, die al meermaals werd afgeschreven, zorgde voor het evenwicht in de ploeg en toonde zich sterk in de duels. Een geslaagd optreden dat naar meer smaakt. Het is dan ook niet uitgesloten dat hij weer definitief een plekje in de A-kern zal krijgen. Al zou dat niet zonder gevolgen blijven.

ÉÉN VAN DE DRIE MOET WEG
Naast Trebel heeft Mazzu op deze positie namelijk ook de beschikking over Kristoffer Olsson en Josh Cullen. En dat lijkt van het goede te veel gezien er ook nog jongere alternatieven zoals Marco Kana beschikbaar zijn. Volgens SudPresse is de kans dan ook groot dat zeker één van de drie ervaren krachten zal moeten beschikken. Cullen, die over een aflopend contract beschikt, lijkt de grootste kanshebber. Al zal het bestuur een interessant bod op Trebel en/of Olsson zeker niet naast zich neerleggen.

LEES OOK: Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Welke speler zou u laten gaan?

Meest recent

'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

3
3
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

34
34
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

12
12
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

35
35
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

98
98
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

34
34
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

49
49
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

393
393
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

66
66
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

92
92
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

115
115
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

246
246
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

436
436
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

107
107
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

258
258
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

173
173
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

380
380
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

119
119
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

110
110
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

970
970
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

505
505

Meer sportnieuws