'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

539 stemmen
'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

Het vernieuwde RSC Anderlecht maakte afgelopen weekend indruk met een 6-0-oefenzege tegen Roda JC. Aanstaande zaterdag moet wel bevestigd worden, dan volgt op stage een dubbele confrontatie met Nordsjaelland. Ondertussen blijft er verder aan de selectie gesleuteld worden.


Tegen Roda werden de intenties van coach Felice Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem. Daarnaast viel het ook op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Ook gaf Mazzu kansen aan spelers die bij zijn voorganger amper aan bod kwamen. Killian Sardella bijvoorbeeld, startte in de driemansdefensie en liet een degelijke indruk achter.

En ook Adrien Trebel begon in de basisploeg en de Fransman maakte allerminst een slechte beurt. Trebel, die al meermaals werd afgeschreven, zorgde voor het evenwicht in de ploeg en toonde zich sterk in de duels. Een geslaagd optreden dat naar meer smaakt. Het is dan ook niet uitgesloten dat hij weer definitief een plekje in de A-kern zal krijgen. Al zou dat niet zonder gevolgen blijven.

ÉÉN VAN DE DRIE MOET WEG
Naast Trebel heeft Mazzu op deze positie namelijk ook de beschikking over Kristoffer Olsson en Josh Cullen. En dat lijkt van het goede te veel gezien er ook nog jongere alternatieven zoals Marco Kana beschikbaar zijn. Volgens SudPresse is de kans dan ook groot dat zeker één van de drie ervaren krachten zal moeten beschikken. Cullen, die over een aflopend contract beschikt, lijkt de grootste kanshebber. Al zal het bestuur een interessant bod op Trebel en/of Olsson zeker niet naast zich neerleggen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Welke speler zou u laten gaan?

Meest recent

België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

54
54
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

244
244
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

59
59
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

56
56
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

189
189
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

69
69
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

25
25
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

59
59
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

143
143
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

292
292
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

29
29
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

192
192
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

39
39
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

362
362
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

395
395
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

726
726
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

262
262
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

372
372
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

613
613
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

670
670
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

466
466
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

706
706

Meer sportnieuws