'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

door
'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

Het vernieuwde RSC Anderlecht maakte afgelopen weekend indruk met een 6-0-oefenzege tegen Roda JC. Aanstaande zaterdag moet wel bevestigd worden, dan volgt op stage een dubbele confrontatie met Nordsjaelland. Ondertussen blijft er verder aan de selectie gesleuteld worden.


Tegen Roda werden de intenties van coach Felice Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem. Daarnaast viel het ook op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Ook gaf Mazzu kansen aan spelers die bij zijn voorganger amper aan bod kwamen. Killian Sardella bijvoorbeeld, startte in de driemansdefensie en liet een degelijke indruk achter.

En ook Adrien Trebel begon in de basisploeg en de Fransman maakte allerminst een slechte beurt. Trebel, die al meermaals werd afgeschreven, zorgde voor het evenwicht in de ploeg en toonde zich sterk in de duels. Een geslaagd optreden dat naar meer smaakt. Het is dan ook niet uitgesloten dat hij weer definitief een plekje in de A-kern zal krijgen. Al zou dat niet zonder gevolgen blijven.

ÉÉN VAN DE DRIE MOET WEG
Naast Trebel heeft Mazzu op deze positie namelijk ook de beschikking over Kristoffer Olsson en Josh Cullen. En dat lijkt van het goede te veel gezien er ook nog jongere alternatieven zoals Marco Kana beschikbaar zijn. Volgens SudPresse is de kans dan ook groot dat zeker één van de drie ervaren krachten zal moeten beschikken. Cullen, die over een aflopend contract beschikt, lijkt de grootste kanshebber. Al zal het bestuur een interessant bod op Trebel en/of Olsson zeker niet naast zich neerleggen.

LEES OOK: 'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Welke speler zou u laten gaan?

Meest recent

'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

0
0
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

40
40
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

101
101
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

113
113
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

40
40
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

101
101
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

50
50
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

42
42
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

88
88
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

267
267
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

239
239
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

440
440
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

343
343
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1165
1165
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

659
659
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

244
244
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

175
175
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

377
377
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

172
172
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

338
338
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

275
275
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

231
231
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

450
450

Meer sportnieuws