'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

539 stemmen
'Zware keuze Anderlecht: één ervaren kracht moet weg'

Het vernieuwde RSC Anderlecht maakte afgelopen weekend indruk met een 6-0-oefenzege tegen Roda JC. Aanstaande zaterdag moet wel bevestigd worden, dan volgt op stage een dubbele confrontatie met Nordsjaelland. Ondertussen blijft er verder aan de selectie gesleuteld worden.


Tegen Roda werden de intenties van coach Felice Mazzu alvast wat meer duidelijk. Zo hield hij wederom vast aan een variant op het 3-5-2-systeem. Daarnaast viel het ook op dat Paars-Wit veel directer en met veel meer diepgang speelde dan onder Vincent Kompany. Ook gaf Mazzu kansen aan spelers die bij zijn voorganger amper aan bod kwamen. Killian Sardella bijvoorbeeld, startte in de driemansdefensie en liet een degelijke indruk achter.

En ook Adrien Trebel begon in de basisploeg en de Fransman maakte allerminst een slechte beurt. Trebel, die al meermaals werd afgeschreven, zorgde voor het evenwicht in de ploeg en toonde zich sterk in de duels. Een geslaagd optreden dat naar meer smaakt. Het is dan ook niet uitgesloten dat hij weer definitief een plekje in de A-kern zal krijgen. Al zou dat niet zonder gevolgen blijven.

ÉÉN VAN DE DRIE MOET WEG
Naast Trebel heeft Mazzu op deze positie namelijk ook de beschikking over Kristoffer Olsson en Josh Cullen. En dat lijkt van het goede te veel gezien er ook nog jongere alternatieven zoals Marco Kana beschikbaar zijn. Volgens SudPresse is de kans dan ook groot dat zeker één van de drie ervaren krachten zal moeten beschikken. Cullen, die over een aflopend contract beschikt, lijkt de grootste kanshebber. Al zal het bestuur een interessant bod op Trebel en/of Olsson zeker niet naast zich neerleggen.

LEES OOK: TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

Welke speler zou u laten gaan?

Meest recent

Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

13
13
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

131
131
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

200
200
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

54
54
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

173
173
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

372
372
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

173
173
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

113
113
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

321
321
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

349
349
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

145
145
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

381
381
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

84
84
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

308
308
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

355
355
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

503
503
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

164
164
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

256
256
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

186
186
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

914
914
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

216
216
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

362
362
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

229
229
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

524
524
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

380
380

Meer sportnieuws