Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

door
Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen week in om het contract van Mario Stroeykens te verlengen. Een belangrijk zet, want de voorbije periode had Paars-Wit al enkele toptalenten vroegtijdig kwijtgespeeld aan buitenlandse clubs. Rayane Bounida trok bijvoorbeeld naar Ajax, terwijl Romeo Lavia voor Manchester City koos.


Die laatste leek lange tijd één van de patrons het paars-witte middenveld te gaan worden. Maar de recordkampioen slaagde er niet in om hem een profcontract voor te schotelen. Man City was er immers als de kippen bij om hem naar Engeland te halen. De nog steeds maar 18-jarige middenvelder maakte afgelopen seizoen al deels de sprong naar de hoofdmacht, waar hij regelmatig op de bank zat in de Premier League en Champions League. Desondanks kiest hij nu voor een andere uitdaging.

Eerder deze week geraakte al bekend dat Southampton zijn zinnen had gezet op de middenvelder. En inmiddels is de transfer ook helemaal afgerond. Lavia tekende een contract van vijf seizoenen in het St. Mary's Stadium. De Saints, die vorig seizoen 15de eindigden in de Premier League, zouden een slordige 14 miljoen euro neertellen. Een behoorlijk pittige som voor een speler met nog geen 100 minuten bij de profs op de teller.

TERUGKOOPOPTIE
City blijft echter overtuigd van de kwaliteiten van Lavia en geeft hem nog niet definitief op. Zo zou er in de overeenkomst ook een terugkoopoptie zijn opgenomen. Die zou maar liefst 40 miljoen pond, meer dan 45 miljoen euro, bedragen. Hier en daar wordt gefluisterd dat Anderlecht recht heeft op een bepaalde opleidingsvergoeding, maar dat werd vooralsnog nergens bevestigd.

LEES OOK: ‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Lavia was beter eerst bij Anderlecht doorgebroken ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

38
38
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

26
26
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

25
25
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

26
26
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

431
431
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

359
359
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

127
127
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

177
177
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

136
136
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

105
105
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

393
393

Meer sportnieuws