Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

door
Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen week in om het contract van Mario Stroeykens te verlengen. Een belangrijk zet, want de voorbije periode had Paars-Wit al enkele toptalenten vroegtijdig kwijtgespeeld aan buitenlandse clubs. Rayane Bounida trok bijvoorbeeld naar Ajax, terwijl Romeo Lavia voor Manchester City koos.


Die laatste leek lange tijd één van de patrons het paars-witte middenveld te gaan worden. Maar de recordkampioen slaagde er niet in om hem een profcontract voor te schotelen. Man City was er immers als de kippen bij om hem naar Engeland te halen. De nog steeds maar 18-jarige middenvelder maakte afgelopen seizoen al deels de sprong naar de hoofdmacht, waar hij regelmatig op de bank zat in de Premier League en Champions League. Desondanks kiest hij nu voor een andere uitdaging.

Eerder deze week geraakte al bekend dat Southampton zijn zinnen had gezet op de middenvelder. En inmiddels is de transfer ook helemaal afgerond. Lavia tekende een contract van vijf seizoenen in het St. Mary's Stadium. De Saints, die vorig seizoen 15de eindigden in de Premier League, zouden een slordige 14 miljoen euro neertellen. Een behoorlijk pittige som voor een speler met nog geen 100 minuten bij de profs op de teller.

TERUGKOOPOPTIE
City blijft echter overtuigd van de kwaliteiten van Lavia en geeft hem nog niet definitief op. Zo zou er in de overeenkomst ook een terugkoopoptie zijn opgenomen. Die zou maar liefst 40 miljoen pond, meer dan 45 miljoen euro, bedragen. Hier en daar wordt gefluisterd dat Anderlecht recht heeft op een bepaalde opleidingsvergoeding, maar dat werd vooralsnog nergens bevestigd.

LEES OOK: Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Lavia was beter eerst bij Anderlecht doorgebroken ...

Meest recent

"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

23
23
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

65
65
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

35
35
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

76
76
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

381
381
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

77
77
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

159
159
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

36
36
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

144
144
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

71
71
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

120
120
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

263
263
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

260
260
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

119
119
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

287
287
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

212
212
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

235
235
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

781
781
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

251
251
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

663
663
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

122
122
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

85
85
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

150
150
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

72
72
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

101
101

Meer sportnieuws