Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

67 stemmen
Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen week in om het contract van Mario Stroeykens te verlengen. Een belangrijk zet, want de voorbije periode had Paars-Wit al enkele toptalenten vroegtijdig kwijtgespeeld aan buitenlandse clubs. Rayane Bounida trok bijvoorbeeld naar Ajax, terwijl Romeo Lavia voor Manchester City koos.


Die laatste leek lange tijd één van de patrons het paars-witte middenveld te gaan worden. Maar de recordkampioen slaagde er niet in om hem een profcontract voor te schotelen. Man City was er immers als de kippen bij om hem naar Engeland te halen. De nog steeds maar 18-jarige middenvelder maakte afgelopen seizoen al deels de sprong naar de hoofdmacht, waar hij regelmatig op de bank zat in de Premier League en Champions League. Desondanks kiest hij nu voor een andere uitdaging.

Eerder deze week geraakte al bekend dat Southampton zijn zinnen had gezet op de middenvelder. En inmiddels is de transfer ook helemaal afgerond. Lavia tekende een contract van vijf seizoenen in het St. Mary's Stadium. De Saints, die vorig seizoen 15de eindigden in de Premier League, zouden een slordige 14 miljoen euro neertellen. Een behoorlijk pittige som voor een speler met nog geen 100 minuten bij de profs op de teller.

TERUGKOOPOPTIE
City blijft echter overtuigd van de kwaliteiten van Lavia en geeft hem nog niet definitief op. Zo zou er in de overeenkomst ook een terugkoopoptie zijn opgenomen. Die zou maar liefst 40 miljoen pond, meer dan 45 miljoen euro, bedragen. Hier en daar wordt gefluisterd dat Anderlecht recht heeft op een bepaalde opleidingsvergoeding, maar dat werd vooralsnog nergens bevestigd.

LEES OOK: 'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Lavia was beter eerst bij Anderlecht doorgebroken ...

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

4
4
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

11
11
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

18
18
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

24
24
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

216
216
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

270
270
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

117
117
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

48
48
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

516
516
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

102
102
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

117
117
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

149
149
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

139
139
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

432
432
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

137
137
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

165
165
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

201
201
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

593
593
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

169
169
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

170
170
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

412
412

Meer sportnieuws