Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

door
Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen week in om het contract van Mario Stroeykens te verlengen. Een belangrijk zet, want de voorbije periode had Paars-Wit al enkele toptalenten vroegtijdig kwijtgespeeld aan buitenlandse clubs. Rayane Bounida trok bijvoorbeeld naar Ajax, terwijl Romeo Lavia voor Manchester City koos.


Die laatste leek lange tijd één van de patrons het paars-witte middenveld te gaan worden. Maar de recordkampioen slaagde er niet in om hem een profcontract voor te schotelen. Man City was er immers als de kippen bij om hem naar Engeland te halen. De nog steeds maar 18-jarige middenvelder maakte afgelopen seizoen al deels de sprong naar de hoofdmacht, waar hij regelmatig op de bank zat in de Premier League en Champions League. Desondanks kiest hij nu voor een andere uitdaging.

Eerder deze week geraakte al bekend dat Southampton zijn zinnen had gezet op de middenvelder. En inmiddels is de transfer ook helemaal afgerond. Lavia tekende een contract van vijf seizoenen in het St. Mary's Stadium. De Saints, die vorig seizoen 15de eindigden in de Premier League, zouden een slordige 14 miljoen euro neertellen. Een behoorlijk pittige som voor een speler met nog geen 100 minuten bij de profs op de teller.

TERUGKOOPOPTIE
City blijft echter overtuigd van de kwaliteiten van Lavia en geeft hem nog niet definitief op. Zo zou er in de overeenkomst ook een terugkoopoptie zijn opgenomen. Die zou maar liefst 40 miljoen pond, meer dan 45 miljoen euro, bedragen. Hier en daar wordt gefluisterd dat Anderlecht recht heeft op een bepaalde opleidingsvergoeding, maar dat werd vooralsnog nergens bevestigd.

LEES OOK: 'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Lavia was beter eerst bij Anderlecht doorgebroken ...

Meest recent

'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

5
5
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

27
27
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

99
99
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

45
45
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

21
21
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

535
535
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

380
380
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

185
185
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

379
379
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

224
224
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

143
143
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

221
221
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

202
202
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

661
661
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

125
125
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

135
135
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

316
316
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

382
382
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

536
536
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

452
452
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

135
135
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

124
124

Meer sportnieuws