Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

door
Roméo Lavia heeft Engelse miljoenentransfer beet

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen week in om het contract van Mario Stroeykens te verlengen. Een belangrijk zet, want de voorbije periode had Paars-Wit al enkele toptalenten vroegtijdig kwijtgespeeld aan buitenlandse clubs. Rayane Bounida trok bijvoorbeeld naar Ajax, terwijl Romeo Lavia voor Manchester City koos.


Die laatste leek lange tijd één van de patrons het paars-witte middenveld te gaan worden. Maar de recordkampioen slaagde er niet in om hem een profcontract voor te schotelen. Man City was er immers als de kippen bij om hem naar Engeland te halen. De nog steeds maar 18-jarige middenvelder maakte afgelopen seizoen al deels de sprong naar de hoofdmacht, waar hij regelmatig op de bank zat in de Premier League en Champions League. Desondanks kiest hij nu voor een andere uitdaging.

Eerder deze week geraakte al bekend dat Southampton zijn zinnen had gezet op de middenvelder. En inmiddels is de transfer ook helemaal afgerond. Lavia tekende een contract van vijf seizoenen in het St. Mary's Stadium. De Saints, die vorig seizoen 15de eindigden in de Premier League, zouden een slordige 14 miljoen euro neertellen. Een behoorlijk pittige som voor een speler met nog geen 100 minuten bij de profs op de teller.

TERUGKOOPOPTIE
City blijft echter overtuigd van de kwaliteiten van Lavia en geeft hem nog niet definitief op. Zo zou er in de overeenkomst ook een terugkoopoptie zijn opgenomen. Die zou maar liefst 40 miljoen pond, meer dan 45 miljoen euro, bedragen. Hier en daar wordt gefluisterd dat Anderlecht recht heeft op een bepaalde opleidingsvergoeding, maar dat werd vooralsnog nergens bevestigd.

LEES OOK: 'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Lavia was beter eerst bij Anderlecht doorgebroken ...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

48
48
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

27
27
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

60
60
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

36
36
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

213
213
Breuk met DAZN: twee alternatieven voor Pro League

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

299
299
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

99
99
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

191
191
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

421
421
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

195
195
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

179
179
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

237
237
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1623
1623
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

274
274
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

470
470
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1025
1025
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

227
227
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

320
320
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

724
724
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

48
48
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

584
584
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

130
130

Meer sportnieuws