Club schept miljoenen: transfer Openda rond

door
Club schept miljoenen: transfer Openda rond

Club Brugge haalde met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe centrumaanvallers in huis, met de Kossovaar Vedat Muriqi zou zelfs nog een derde op komst zijn. Daar tegenover ziet de landskampioen nu wel een spits definitief vertrekken. Zo gaat Loïs Openda in de Franse Ligue 1 bij Racing Lens voetballen.


De 22-jarige Luikenaar werd in 2015 uit de jeugdopleiding van Standard weggeplukt. Een drietal jaar later debuteerde hij bij Club Brugge voor de eerste ploeg. Openda liet bij momenten flitsen van zijn kunnen zien, maar zijn grote doorbraak in Brugse loondienst bleef uit. In de voorbije seizoenen werd hij dan ook aan Vitesse Arnhem verhuurd en daar vond hij wel helemaal zijn draai.

Zeker in de afgelopen jaargang was hij, met onder meer 18 goals en 2 assists in 33 competitieduels, een belangrijke kracht voor de Nederlandse subtopper. Die prestaties leverden hem zelfs zijn debuut bij de Rode Duivels. Maar de voorbije maanden werd duidelijk dat een verlengd verblijf bij Vitesse niet op zijn planning stond en ook in een terugkeer bij Club had de aanvaller weinig trek. Daarom gaat hij nu dus bij Lens aan de slag.

RECORDAANWINST
De nummer 7 van in het voorbije Ligue 1-seizoen maakt van Openda meteen zijn duurste aanwinst ooit en betaalt, afhankelijk van bron tot bron, een bedrag van zo'n 10 à 11 miljoen euro. De speler zelf, die werd voorgesteld aan de hand van een eigen Asterix-video, tekende voor vijf seizoen in het Stade Bollaert.

LEES OOK: Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Club had Openda beter een nieuwe kans gegeven ...

Meest recent

Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

37
37
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

243
243
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

57
57
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

305
305
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

329
329
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

202
202
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

647
647
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

144
144
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

228
228
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

218
218
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

192
192
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

531
531
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

227
227
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

138
138
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

934
934
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1088
1088
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

479
479
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

446
446
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

785
785
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

150
150
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

764
764
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

208
208
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

214
214
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

484
484
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

232
232

Meer sportnieuws