'Genk dan toch niet in zee met JPL-smaakmaker'

door
'Genk dan toch niet in zee met JPL-smaakmaker'

KRC Genk kende tot dusver een vrij rustige transferzomer, maar daar zal de komende weken en maanden wellicht nog verandering in gaan komen. De verwachting is immers dat een aantal sterkhouders nog zullen vertrekken en met Kristian Thorstvedt lijkt er al een eerste sleutelspeler op weg naar de uitgang. Ook voor onder meer Jhon Lucumi en Theo Bongonda wordt nog een transfer verwacht.


Die laatste trok ook niet mee op stage en dus kijkt Genk al uit naar een vervanger. Dat leek een bekende naam te gaan worden, want de voorbije dagen leek Faïz Selemani op weg naar de Cegeka Arena. De aanvaller was de voorbije seizoenen de smaakmaker van KV Kortrijk en aast deze zomer op een stap hogerop. Een Belgische topclub past wel in zijn plannen en dus leek Genk een 'match made in heaven'.

Maar volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad zal de 28-jarige aanvaller uiteindelijk toch niet naar de Limburgers trekken. Alles leek in kannen en kruiken, maar volgens HLN vond Genk uiteindelijk toch geen akkoord met de speler en dus besloten ze de transfer maar af te blazen. Selemani zal dus een andere uitweg moeten zoeken, want ook hij trok met Kortrijk niet op stage omdat hij absoluut weg wil.

OYEN EN CO
Bij Genk lijken ze dan weer niet meteen een andere piste te gaan bewandelen. Ondanks het nakende vertrek van Bongonda loopt er immers nog het nodige aanvallende talent rond bij hen. Zo is Junya Ito er nog steeds en lijkt het komende seizoen het jaar van de grote doorbraak van Luca Oyen te gaan worden, nadat de 19-jarige eind vorig seizoen al mooie dingen liet zien. Daarnaast zijn er ook nog steeds Mike Trésor, John Paintsil en jonge talenten als Kelvin John die kunnen inspringen.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Moet Genk nog een vervanger voor Bongonda zoeken?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

198
198
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

55
55
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

164
164
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

66
66
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

624
624
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

747
747
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

277
277
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

171
171
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

204
204
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

129
129
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

399
399
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

203
203
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

118
118
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

292
292
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

206
206
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

136
136
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

521
521
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

122
122
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

760
760

Meer sportnieuws