PSG zet Pochettino op straat: opvolger bekend

door
PSG zet Pochettino op straat: opvolger bekend

Paris Saint-Germain slaagde er tot ieders verbazing in om Kylian Mbappé uit de handen van Real Madrid te houden. De Franse kampioen moest daarvoor wel een buitenaards salaris op tafel leggen. Daarnaast werden ook de nodige sportieve veranderingen binnen de club beloofd, zo gaat de club onder meer in zee met een nieuwe trainer.


In ruil voor zijn vernieuwde overeenkomst, kreeg Mbappé volgens verschillende bronnen immers ook sportief gezien heel wat macht. Hij zou inspraak krijgen in zowat alle grote sportieve plannen van de club. Dat betekent slecht nieuws voor coach Mauricio Pochettino. De Argentijn zat al een tijdje op de wip en naar verluidt vond Mbappé het niet erg vinden dat Pochettino moet beschikken. De voorbije weken geraakte dan ook bekend dat de samenwerking met de coach erop zit.

Maar terwijl de start van de voorbereiding steeds dichter kwam, werd er nog steeds niet officieel gecommuniceerd over de trainerswissel. En dat zou te maken hebben met het uitblijven van een akkoord over Pochettino. De Argentijn stond immers nog tot medio 2023 in het Parc des Princes. Ondertussen zijn beide partijen er dan toch uitgeraakt. Zo maakte PSG dinsdagmiddag bekend dat de wegen tussen de club en trainer scheiden.

GALTIER OPVOLGER
Eerder geraakte al bekend dat de Parijzenaars een slordige 10 miljoen euro moeten ophoesten als vertrekvergoeding voor Pochettino en zijn staf. Ondertussen staat ook zijn opvolger vast. Christophe Galtier, die overkomt van OGC Nice, werd maandag immers al gespot op het PSG-hoofdkwartier. Hij werd inmiddels al officieel gepresenteerd tijdens een speciale persconferentie.

Le Paris Saint-Germain confirme avoir mis un terme à sa collaboration avec Mauricio Pochettino.

Le Club tient à remercier Mauricio Pochettino et son staff pour leur travail et leur souhaite le meilleur pour l’avenir.

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) July 5, 2022

LEES OOK: 'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

PSG hoort bij de topfavorieten voor de eindzege in de CL van volgend seizoen ...

Meest recent

'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

38
38
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

25
25
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

71
71
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

224
224
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

91
91
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

327
327
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

76
76
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

110
110
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

491
491
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

65
65
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

190
190
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

203
203
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

117
117
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

310
310
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

119
119
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

204
204
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1141
1141
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

482
482
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

312
312
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

130
130
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

447
447
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

87
87

Meer sportnieuws