Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

door
Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

De transfersoap rond Cristiano Ronaldo houdt Manchester United momenteel in de ban, maar dat betekent niet dat de Engelse topclub ondertussen werk maakt van hun eerste zomerse inkomende transfer. En wat voor één. Erik ten Hag wil namelijk Antony (Ajax) naar Old Trafford halen. Het Braziliaanse goudhaantje en onvervalste dribbelaar heeft alles om een publiekslieveling én sterkhouder te worden bij Manchester United.


(DRINGEND) VERSTERKING GEZOCHT

Manchester United koos eind vorig seizoen vol overtuiging voor Erik ten Hag als de nieuwe hoofdcoach en de club is bereid om de Nederlander de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. Ten Hag ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, al zijn er ook specifieke varianten in zijn opvatting. Hij is echter vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken.

Erik ten Hag heeft zijn zegje in het aankoopbeleid en daarin zal hij ongetwijfeld ook zijn invloed laten gelden. De Nederlander moet zijn ideëen kunnen overzetten op zijn ploeg en de spelers moeten op hun beurt snel in hun nieuwe coach geloven - onder zijn voorganger Ralf Rangnick was dat bijvoorbeeld absoluut het geval niet. Met ten Hag als nieuwe coach moet Manchester United zich terug in de Premier League en in Europa op de kaart zetten.



Er dringt zich vooral een serieuze kwaliteitsinjectie op, want Manchester United is op het veld al een hele tijd geen absolute topclub meer. In die zin wordt de komende zomermercato alvast cruciaal voor The Reds. Vooral in het offensieve compartiment wordt er heel wat activiteit verwacht, want Antony zou namelijk goed op weg zijn naar de club. De Braziliaan werkte eerder succesvol samen met Erik ten Hag bij Ajax, en straks volgt er hoogstwaarschijnlijk een reünie op Old Trafford.

JOGA BONITO

Antony was vorig seizoen een bepalende speler bij Ajax, waar hij vooral in het seizoensbegin ging als een komeet. Door zijn uitstekende prestaties werd er veel en lovend over hem gesproken in zijn thuisland, wat resulteerde in zijn eerste selecties voor de Seleçao - 6 A-caps telt hij ondertussen al. In Amsterdam beschouwen ze Antony dan ook als een volgende goudmijn die de club tientallen miljoenen moet opleveren. Hier en daar werd er zelfs al gesproken over een gedroomde transferprijs van 100 miljoen euro, al lijkt dat toch iets overdreven.

“Ik vind het lastig te voorspellen, maar ik sluit een recordbedrag niet uit. Dan moet hij zich wel zo doorontwikkelen. Daar hoop ik echt op. Antony doet me in veel opzichten aan Arjen Robben denken. En voor aanvallers wordt veel betaald”, zei ex-Heracles speler Everton in Algemeen Dagblad. “Ik denk dat zijn marktwaarde is verdubbeld sinds zijn komst. Maar die lag niet op 40, maar op 20 miljoen. Ik denk dat hij nu zo'n 50 miljoen waard is”, temperde marketeer Frank van der Wall Bake.



Antony was vorig seizoen 22 keer beslissend in 32 wedstrijden voor Ajax, maar hij viel voornamelijk op door zijn fluwelen techniek, indrukwekkende snelheid en uitmuntende skills. Zijn first touch is bijna de belichaming van het Braziliaanse Joga Bonito-DNA. Door de combinatie van deze hoogwaardige kwaliteiten is hij een ware gesel voor de tegenstander. Ook door zijn opvallende verschijning en bravoure in zijn spel, zijn X-factor laat ons maar zeggen, maakte Antony zich enorm populair onder de fans. En dat kan hij zonder twijfel ook worden bij Manchester United.

50 MILJOEN*

Volgens het onderzoeksbureau CIES is Antony vanaag de waardevolste speler in de Eredivisie, waarbij zijn intrinsieke waarde geschat wordt op 51,2 miljoen euro. Dat is een haalbaar bedrag voor de kapitaalkrachtige Mancunians, die van de Braziliaan hét grootste transferdoelwit maakten nadat Darwin Nunez, die toch een totaal ander profiel bezit dan Antony, voor Liverpool koos. Ajax wil haar goudhaantje enkel laten gaan voor een ‘astronomisch bedrag’, al zal 50 miljoen euro wel acceptabel zijn voor de Amsterdammers.



Antony wordt al enkele weken gelinkt aan een transfer naar Manchester United, waar Erik ten Hag hem er dolgraag bij wil. Maar de onderhandelingen met Ajax verlopen momenteel nog niet zoals gewild. The Reds willen absoluut een concrete poging ondernemen om Antony naar de club te halen, maar in Manchester zit men nog verveeld met de situatie rond Mason Greenwood. De beschikbaarheid van het Engelse toptalent, die beschuldigd wordt van verkrachting, is voorlopig nog onbekend omdat er nog een politieonderzoek tegen hem loopt.

SANCHO, RASHFORD, RONALDO EN ANTONY

Antony bezit alvast alle kwaliteiten om te slagen bij Manchester United. Door zijn technische capaciteiten en snelheid zal hij de ploeg een grote mate van onvoorspelbaarheid bijbrengen. En dat doet de Braziliaan voornamelijk via veelvuldige dribbels. Vorig seizoen ondernam hij er 8,4 per wedstrijd, waarmee hij één van de grootste dribbelaars was in de Eredivisie. Met dat gemiddelde zou hij ook tot de top behoren van de Premier League én met voorsprong de primus bij Manchester United. Erik ten Hag droomt alvast van een voorhoede met Jadon Sancho of Marcus Rashford (links), Cristiano Ronaldo (centraal) en Antony (rechts).

LEES OOK: Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Past Antony bij Manchester United?

Meest recent

'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

56
56
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

99
99
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

301
301
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

101
101
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

41
41
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

75
75
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

176
176
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

77
77
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

316
316
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

100
100
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

253
253
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

106
106
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

646
646
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

951
951
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

386
386
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

214
214
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

80
80
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

242
242
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

157
157
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

447
447
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

32
32
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

264
264
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

84
84
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

128
128

Meer sportnieuws