Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

door
Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

De transfersoap rond Cristiano Ronaldo houdt Manchester United momenteel in de ban, maar dat betekent niet dat de Engelse topclub ondertussen werk maakt van hun eerste zomerse inkomende transfer. En wat voor één. Erik ten Hag wil namelijk Antony (Ajax) naar Old Trafford halen. Het Braziliaanse goudhaantje en onvervalste dribbelaar heeft alles om een publiekslieveling én sterkhouder te worden bij Manchester United.


(DRINGEND) VERSTERKING GEZOCHT

Manchester United koos eind vorig seizoen vol overtuiging voor Erik ten Hag als de nieuwe hoofdcoach en de club is bereid om de Nederlander de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. Ten Hag ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, al zijn er ook specifieke varianten in zijn opvatting. Hij is echter vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken.

Erik ten Hag heeft zijn zegje in het aankoopbeleid en daarin zal hij ongetwijfeld ook zijn invloed laten gelden. De Nederlander moet zijn ideëen kunnen overzetten op zijn ploeg en de spelers moeten op hun beurt snel in hun nieuwe coach geloven - onder zijn voorganger Ralf Rangnick was dat bijvoorbeeld absoluut het geval niet. Met ten Hag als nieuwe coach moet Manchester United zich terug in de Premier League en in Europa op de kaart zetten.



Er dringt zich vooral een serieuze kwaliteitsinjectie op, want Manchester United is op het veld al een hele tijd geen absolute topclub meer. In die zin wordt de komende zomermercato alvast cruciaal voor The Reds. Vooral in het offensieve compartiment wordt er heel wat activiteit verwacht, want Antony zou namelijk goed op weg zijn naar de club. De Braziliaan werkte eerder succesvol samen met Erik ten Hag bij Ajax, en straks volgt er hoogstwaarschijnlijk een reünie op Old Trafford.

JOGA BONITO

Antony was vorig seizoen een bepalende speler bij Ajax, waar hij vooral in het seizoensbegin ging als een komeet. Door zijn uitstekende prestaties werd er veel en lovend over hem gesproken in zijn thuisland, wat resulteerde in zijn eerste selecties voor de Seleçao - 6 A-caps telt hij ondertussen al. In Amsterdam beschouwen ze Antony dan ook als een volgende goudmijn die de club tientallen miljoenen moet opleveren. Hier en daar werd er zelfs al gesproken over een gedroomde transferprijs van 100 miljoen euro, al lijkt dat toch iets overdreven.

“Ik vind het lastig te voorspellen, maar ik sluit een recordbedrag niet uit. Dan moet hij zich wel zo doorontwikkelen. Daar hoop ik echt op. Antony doet me in veel opzichten aan Arjen Robben denken. En voor aanvallers wordt veel betaald”, zei ex-Heracles speler Everton in Algemeen Dagblad. “Ik denk dat zijn marktwaarde is verdubbeld sinds zijn komst. Maar die lag niet op 40, maar op 20 miljoen. Ik denk dat hij nu zo'n 50 miljoen waard is”, temperde marketeer Frank van der Wall Bake.



Antony was vorig seizoen 22 keer beslissend in 32 wedstrijden voor Ajax, maar hij viel voornamelijk op door zijn fluwelen techniek, indrukwekkende snelheid en uitmuntende skills. Zijn first touch is bijna de belichaming van het Braziliaanse Joga Bonito-DNA. Door de combinatie van deze hoogwaardige kwaliteiten is hij een ware gesel voor de tegenstander. Ook door zijn opvallende verschijning en bravoure in zijn spel, zijn X-factor laat ons maar zeggen, maakte Antony zich enorm populair onder de fans. En dat kan hij zonder twijfel ook worden bij Manchester United.

50 MILJOEN*

Volgens het onderzoeksbureau CIES is Antony vanaag de waardevolste speler in de Eredivisie, waarbij zijn intrinsieke waarde geschat wordt op 51,2 miljoen euro. Dat is een haalbaar bedrag voor de kapitaalkrachtige Mancunians, die van de Braziliaan hét grootste transferdoelwit maakten nadat Darwin Nunez, die toch een totaal ander profiel bezit dan Antony, voor Liverpool koos. Ajax wil haar goudhaantje enkel laten gaan voor een ‘astronomisch bedrag’, al zal 50 miljoen euro wel acceptabel zijn voor de Amsterdammers.



Antony wordt al enkele weken gelinkt aan een transfer naar Manchester United, waar Erik ten Hag hem er dolgraag bij wil. Maar de onderhandelingen met Ajax verlopen momenteel nog niet zoals gewild. The Reds willen absoluut een concrete poging ondernemen om Antony naar de club te halen, maar in Manchester zit men nog verveeld met de situatie rond Mason Greenwood. De beschikbaarheid van het Engelse toptalent, die beschuldigd wordt van verkrachting, is voorlopig nog onbekend omdat er nog een politieonderzoek tegen hem loopt.

SANCHO, RASHFORD, RONALDO EN ANTONY

Antony bezit alvast alle kwaliteiten om te slagen bij Manchester United. Door zijn technische capaciteiten en snelheid zal hij de ploeg een grote mate van onvoorspelbaarheid bijbrengen. En dat doet de Braziliaan voornamelijk via veelvuldige dribbels. Vorig seizoen ondernam hij er 8,4 per wedstrijd, waarmee hij één van de grootste dribbelaars was in de Eredivisie. Met dat gemiddelde zou hij ook tot de top behoren van de Premier League én met voorsprong de primus bij Manchester United. Erik ten Hag droomt alvast van een voorhoede met Jadon Sancho of Marcus Rashford (links), Cristiano Ronaldo (centraal) en Antony (rechts).

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Past Antony bij Manchester United?

Meest recent

Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

72
72
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

118
118
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

321
321
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

102
102
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

60
60
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

156
156
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

56
56
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

350
350
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

151
151
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

57
57
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

37
37
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

64
64
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

152
152
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

100
100
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

57
57
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

243
243
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

101
101
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

75
75
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

249
249
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1015
1015
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

535
535
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

584
584
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

409
409

Meer sportnieuws