Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

door
Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

De transfersoap rond Cristiano Ronaldo houdt Manchester United momenteel in de ban, maar dat betekent niet dat de Engelse topclub ondertussen werk maakt van hun eerste zomerse inkomende transfer. En wat voor één. Erik ten Hag wil namelijk Antony (Ajax) naar Old Trafford halen. Het Braziliaanse goudhaantje en onvervalste dribbelaar heeft alles om een publiekslieveling én sterkhouder te worden bij Manchester United.


(DRINGEND) VERSTERKING GEZOCHT

Manchester United koos eind vorig seizoen vol overtuiging voor Erik ten Hag als de nieuwe hoofdcoach en de club is bereid om de Nederlander de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. Ten Hag ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, al zijn er ook specifieke varianten in zijn opvatting. Hij is echter vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken.

Erik ten Hag heeft zijn zegje in het aankoopbeleid en daarin zal hij ongetwijfeld ook zijn invloed laten gelden. De Nederlander moet zijn ideëen kunnen overzetten op zijn ploeg en de spelers moeten op hun beurt snel in hun nieuwe coach geloven - onder zijn voorganger Ralf Rangnick was dat bijvoorbeeld absoluut het geval niet. Met ten Hag als nieuwe coach moet Manchester United zich terug in de Premier League en in Europa op de kaart zetten.



Er dringt zich vooral een serieuze kwaliteitsinjectie op, want Manchester United is op het veld al een hele tijd geen absolute topclub meer. In die zin wordt de komende zomermercato alvast cruciaal voor The Reds. Vooral in het offensieve compartiment wordt er heel wat activiteit verwacht, want Antony zou namelijk goed op weg zijn naar de club. De Braziliaan werkte eerder succesvol samen met Erik ten Hag bij Ajax, en straks volgt er hoogstwaarschijnlijk een reünie op Old Trafford.

JOGA BONITO

Antony was vorig seizoen een bepalende speler bij Ajax, waar hij vooral in het seizoensbegin ging als een komeet. Door zijn uitstekende prestaties werd er veel en lovend over hem gesproken in zijn thuisland, wat resulteerde in zijn eerste selecties voor de Seleçao - 6 A-caps telt hij ondertussen al. In Amsterdam beschouwen ze Antony dan ook als een volgende goudmijn die de club tientallen miljoenen moet opleveren. Hier en daar werd er zelfs al gesproken over een gedroomde transferprijs van 100 miljoen euro, al lijkt dat toch iets overdreven.

“Ik vind het lastig te voorspellen, maar ik sluit een recordbedrag niet uit. Dan moet hij zich wel zo doorontwikkelen. Daar hoop ik echt op. Antony doet me in veel opzichten aan Arjen Robben denken. En voor aanvallers wordt veel betaald”, zei ex-Heracles speler Everton in Algemeen Dagblad. “Ik denk dat zijn marktwaarde is verdubbeld sinds zijn komst. Maar die lag niet op 40, maar op 20 miljoen. Ik denk dat hij nu zo'n 50 miljoen waard is”, temperde marketeer Frank van der Wall Bake.



Antony was vorig seizoen 22 keer beslissend in 32 wedstrijden voor Ajax, maar hij viel voornamelijk op door zijn fluwelen techniek, indrukwekkende snelheid en uitmuntende skills. Zijn first touch is bijna de belichaming van het Braziliaanse Joga Bonito-DNA. Door de combinatie van deze hoogwaardige kwaliteiten is hij een ware gesel voor de tegenstander. Ook door zijn opvallende verschijning en bravoure in zijn spel, zijn X-factor laat ons maar zeggen, maakte Antony zich enorm populair onder de fans. En dat kan hij zonder twijfel ook worden bij Manchester United.

50 MILJOEN*

Volgens het onderzoeksbureau CIES is Antony vanaag de waardevolste speler in de Eredivisie, waarbij zijn intrinsieke waarde geschat wordt op 51,2 miljoen euro. Dat is een haalbaar bedrag voor de kapitaalkrachtige Mancunians, die van de Braziliaan hét grootste transferdoelwit maakten nadat Darwin Nunez, die toch een totaal ander profiel bezit dan Antony, voor Liverpool koos. Ajax wil haar goudhaantje enkel laten gaan voor een ‘astronomisch bedrag’, al zal 50 miljoen euro wel acceptabel zijn voor de Amsterdammers.



Antony wordt al enkele weken gelinkt aan een transfer naar Manchester United, waar Erik ten Hag hem er dolgraag bij wil. Maar de onderhandelingen met Ajax verlopen momenteel nog niet zoals gewild. The Reds willen absoluut een concrete poging ondernemen om Antony naar de club te halen, maar in Manchester zit men nog verveeld met de situatie rond Mason Greenwood. De beschikbaarheid van het Engelse toptalent, die beschuldigd wordt van verkrachting, is voorlopig nog onbekend omdat er nog een politieonderzoek tegen hem loopt.

SANCHO, RASHFORD, RONALDO EN ANTONY

Antony bezit alvast alle kwaliteiten om te slagen bij Manchester United. Door zijn technische capaciteiten en snelheid zal hij de ploeg een grote mate van onvoorspelbaarheid bijbrengen. En dat doet de Braziliaan voornamelijk via veelvuldige dribbels. Vorig seizoen ondernam hij er 8,4 per wedstrijd, waarmee hij één van de grootste dribbelaars was in de Eredivisie. Met dat gemiddelde zou hij ook tot de top behoren van de Premier League én met voorsprong de primus bij Manchester United. Erik ten Hag droomt alvast van een voorhoede met Jadon Sancho of Marcus Rashford (links), Cristiano Ronaldo (centraal) en Antony (rechts).

LEES OOK: 'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Past Antony bij Manchester United?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

55
55
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

52
52
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

170
170
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

160
160
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

259
259
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

365
365
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

131
131
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

524
524
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

293
293
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

280
280
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

283
283
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

423
423
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

72
72
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

137
137
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

259
259
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

216
216
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

153
153
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

129
129

Meer sportnieuws