Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

door
Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

De transfersoap rond Cristiano Ronaldo houdt Manchester United momenteel in de ban, maar dat betekent niet dat de Engelse topclub ondertussen werk maakt van hun eerste zomerse inkomende transfer. En wat voor één. Erik ten Hag wil namelijk Antony (Ajax) naar Old Trafford halen. Het Braziliaanse goudhaantje en onvervalste dribbelaar heeft alles om een publiekslieveling én sterkhouder te worden bij Manchester United.


(DRINGEND) VERSTERKING GEZOCHT

Manchester United koos eind vorig seizoen vol overtuiging voor Erik ten Hag als de nieuwe hoofdcoach en de club is bereid om de Nederlander de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. Ten Hag ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, al zijn er ook specifieke varianten in zijn opvatting. Hij is echter vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken.

Erik ten Hag heeft zijn zegje in het aankoopbeleid en daarin zal hij ongetwijfeld ook zijn invloed laten gelden. De Nederlander moet zijn ideëen kunnen overzetten op zijn ploeg en de spelers moeten op hun beurt snel in hun nieuwe coach geloven - onder zijn voorganger Ralf Rangnick was dat bijvoorbeeld absoluut het geval niet. Met ten Hag als nieuwe coach moet Manchester United zich terug in de Premier League en in Europa op de kaart zetten.



Er dringt zich vooral een serieuze kwaliteitsinjectie op, want Manchester United is op het veld al een hele tijd geen absolute topclub meer. In die zin wordt de komende zomermercato alvast cruciaal voor The Reds. Vooral in het offensieve compartiment wordt er heel wat activiteit verwacht, want Antony zou namelijk goed op weg zijn naar de club. De Braziliaan werkte eerder succesvol samen met Erik ten Hag bij Ajax, en straks volgt er hoogstwaarschijnlijk een reünie op Old Trafford.

JOGA BONITO

Antony was vorig seizoen een bepalende speler bij Ajax, waar hij vooral in het seizoensbegin ging als een komeet. Door zijn uitstekende prestaties werd er veel en lovend over hem gesproken in zijn thuisland, wat resulteerde in zijn eerste selecties voor de Seleçao - 6 A-caps telt hij ondertussen al. In Amsterdam beschouwen ze Antony dan ook als een volgende goudmijn die de club tientallen miljoenen moet opleveren. Hier en daar werd er zelfs al gesproken over een gedroomde transferprijs van 100 miljoen euro, al lijkt dat toch iets overdreven.

“Ik vind het lastig te voorspellen, maar ik sluit een recordbedrag niet uit. Dan moet hij zich wel zo doorontwikkelen. Daar hoop ik echt op. Antony doet me in veel opzichten aan Arjen Robben denken. En voor aanvallers wordt veel betaald”, zei ex-Heracles speler Everton in Algemeen Dagblad. “Ik denk dat zijn marktwaarde is verdubbeld sinds zijn komst. Maar die lag niet op 40, maar op 20 miljoen. Ik denk dat hij nu zo'n 50 miljoen waard is”, temperde marketeer Frank van der Wall Bake.



Antony was vorig seizoen 22 keer beslissend in 32 wedstrijden voor Ajax, maar hij viel voornamelijk op door zijn fluwelen techniek, indrukwekkende snelheid en uitmuntende skills. Zijn first touch is bijna de belichaming van het Braziliaanse Joga Bonito-DNA. Door de combinatie van deze hoogwaardige kwaliteiten is hij een ware gesel voor de tegenstander. Ook door zijn opvallende verschijning en bravoure in zijn spel, zijn X-factor laat ons maar zeggen, maakte Antony zich enorm populair onder de fans. En dat kan hij zonder twijfel ook worden bij Manchester United.

50 MILJOEN*

Volgens het onderzoeksbureau CIES is Antony vanaag de waardevolste speler in de Eredivisie, waarbij zijn intrinsieke waarde geschat wordt op 51,2 miljoen euro. Dat is een haalbaar bedrag voor de kapitaalkrachtige Mancunians, die van de Braziliaan hét grootste transferdoelwit maakten nadat Darwin Nunez, die toch een totaal ander profiel bezit dan Antony, voor Liverpool koos. Ajax wil haar goudhaantje enkel laten gaan voor een ‘astronomisch bedrag’, al zal 50 miljoen euro wel acceptabel zijn voor de Amsterdammers.



Antony wordt al enkele weken gelinkt aan een transfer naar Manchester United, waar Erik ten Hag hem er dolgraag bij wil. Maar de onderhandelingen met Ajax verlopen momenteel nog niet zoals gewild. The Reds willen absoluut een concrete poging ondernemen om Antony naar de club te halen, maar in Manchester zit men nog verveeld met de situatie rond Mason Greenwood. De beschikbaarheid van het Engelse toptalent, die beschuldigd wordt van verkrachting, is voorlopig nog onbekend omdat er nog een politieonderzoek tegen hem loopt.

SANCHO, RASHFORD, RONALDO EN ANTONY

Antony bezit alvast alle kwaliteiten om te slagen bij Manchester United. Door zijn technische capaciteiten en snelheid zal hij de ploeg een grote mate van onvoorspelbaarheid bijbrengen. En dat doet de Braziliaan voornamelijk via veelvuldige dribbels. Vorig seizoen ondernam hij er 8,4 per wedstrijd, waarmee hij één van de grootste dribbelaars was in de Eredivisie. Met dat gemiddelde zou hij ook tot de top behoren van de Premier League én met voorsprong de primus bij Manchester United. Erik ten Hag droomt alvast van een voorhoede met Jadon Sancho of Marcus Rashford (links), Cristiano Ronaldo (centraal) en Antony (rechts).

LEES OOK: ‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Past Antony bij Manchester United?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

22
22
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

1
1
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

46
46
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

177
177
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

98
98
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

32
32
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

195
195
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

53
53
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

285
285
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

157
157
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

82
82
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

67
67
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

113
113
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

345
345
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

72
72
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

174
174
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

63
63
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

376
376
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

244
244
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

763
763
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

155
155
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

422
422
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

78
78
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

458
458

Meer sportnieuws