Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

482 stemmen
Ten Hag loodst grote attractie naar Man United

De transfersoap rond Cristiano Ronaldo houdt Manchester United momenteel in de ban, maar dat betekent niet dat de Engelse topclub ondertussen werk maakt van hun eerste zomerse inkomende transfer. En wat voor één. Erik ten Hag wil namelijk Antony (Ajax) naar Old Trafford halen. Het Braziliaanse goudhaantje en onvervalste dribbelaar heeft alles om een publiekslieveling én sterkhouder te worden bij Manchester United.


(DRINGEND) VERSTERKING GEZOCHT

Manchester United koos eind vorig seizoen vol overtuiging voor Erik ten Hag als de nieuwe hoofdcoach en de club is bereid om de Nederlander de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. Ten Hag ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, al zijn er ook specifieke varianten in zijn opvatting. Hij is echter vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken.

Erik ten Hag heeft zijn zegje in het aankoopbeleid en daarin zal hij ongetwijfeld ook zijn invloed laten gelden. De Nederlander moet zijn ideëen kunnen overzetten op zijn ploeg en de spelers moeten op hun beurt snel in hun nieuwe coach geloven - onder zijn voorganger Ralf Rangnick was dat bijvoorbeeld absoluut het geval niet. Met ten Hag als nieuwe coach moet Manchester United zich terug in de Premier League en in Europa op de kaart zetten.



Er dringt zich vooral een serieuze kwaliteitsinjectie op, want Manchester United is op het veld al een hele tijd geen absolute topclub meer. In die zin wordt de komende zomermercato alvast cruciaal voor The Reds. Vooral in het offensieve compartiment wordt er heel wat activiteit verwacht, want Antony zou namelijk goed op weg zijn naar de club. De Braziliaan werkte eerder succesvol samen met Erik ten Hag bij Ajax, en straks volgt er hoogstwaarschijnlijk een reünie op Old Trafford.

JOGA BONITO

Antony was vorig seizoen een bepalende speler bij Ajax, waar hij vooral in het seizoensbegin ging als een komeet. Door zijn uitstekende prestaties werd er veel en lovend over hem gesproken in zijn thuisland, wat resulteerde in zijn eerste selecties voor de Seleçao - 6 A-caps telt hij ondertussen al. In Amsterdam beschouwen ze Antony dan ook als een volgende goudmijn die de club tientallen miljoenen moet opleveren. Hier en daar werd er zelfs al gesproken over een gedroomde transferprijs van 100 miljoen euro, al lijkt dat toch iets overdreven.

“Ik vind het lastig te voorspellen, maar ik sluit een recordbedrag niet uit. Dan moet hij zich wel zo doorontwikkelen. Daar hoop ik echt op. Antony doet me in veel opzichten aan Arjen Robben denken. En voor aanvallers wordt veel betaald”, zei ex-Heracles speler Everton in Algemeen Dagblad. “Ik denk dat zijn marktwaarde is verdubbeld sinds zijn komst. Maar die lag niet op 40, maar op 20 miljoen. Ik denk dat hij nu zo'n 50 miljoen waard is”, temperde marketeer Frank van der Wall Bake.



Antony was vorig seizoen 22 keer beslissend in 32 wedstrijden voor Ajax, maar hij viel voornamelijk op door zijn fluwelen techniek, indrukwekkende snelheid en uitmuntende skills. Zijn first touch is bijna de belichaming van het Braziliaanse Joga Bonito-DNA. Door de combinatie van deze hoogwaardige kwaliteiten is hij een ware gesel voor de tegenstander. Ook door zijn opvallende verschijning en bravoure in zijn spel, zijn X-factor laat ons maar zeggen, maakte Antony zich enorm populair onder de fans. En dat kan hij zonder twijfel ook worden bij Manchester United.

50 MILJOEN*

Volgens het onderzoeksbureau CIES is Antony vanaag de waardevolste speler in de Eredivisie, waarbij zijn intrinsieke waarde geschat wordt op 51,2 miljoen euro. Dat is een haalbaar bedrag voor de kapitaalkrachtige Mancunians, die van de Braziliaan hét grootste transferdoelwit maakten nadat Darwin Nunez, die toch een totaal ander profiel bezit dan Antony, voor Liverpool koos. Ajax wil haar goudhaantje enkel laten gaan voor een ‘astronomisch bedrag’, al zal 50 miljoen euro wel acceptabel zijn voor de Amsterdammers.



Antony wordt al enkele weken gelinkt aan een transfer naar Manchester United, waar Erik ten Hag hem er dolgraag bij wil. Maar de onderhandelingen met Ajax verlopen momenteel nog niet zoals gewild. The Reds willen absoluut een concrete poging ondernemen om Antony naar de club te halen, maar in Manchester zit men nog verveeld met de situatie rond Mason Greenwood. De beschikbaarheid van het Engelse toptalent, die beschuldigd wordt van verkrachting, is voorlopig nog onbekend omdat er nog een politieonderzoek tegen hem loopt.

SANCHO, RASHFORD, RONALDO EN ANTONY

Antony bezit alvast alle kwaliteiten om te slagen bij Manchester United. Door zijn technische capaciteiten en snelheid zal hij de ploeg een grote mate van onvoorspelbaarheid bijbrengen. En dat doet de Braziliaan voornamelijk via veelvuldige dribbels. Vorig seizoen ondernam hij er 8,4 per wedstrijd, waarmee hij één van de grootste dribbelaars was in de Eredivisie. Met dat gemiddelde zou hij ook tot de top behoren van de Premier League én met voorsprong de primus bij Manchester United. Erik ten Hag droomt alvast van een voorhoede met Jadon Sancho of Marcus Rashford (links), Cristiano Ronaldo (centraal) en Antony (rechts).

LEES OOK: ‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Past Antony bij Manchester United?

Meest recent

Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

1
1
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

9
9
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

3
3
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

65
65
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

117
117
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

192
192
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

44
44
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

199
199
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

113
113
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

383
383
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

405
405
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

223
223
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

187
187
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

251
251
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

49
49
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

573
573
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

176
176
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

494
494
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

222
222
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

622
622
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

277
277
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

502
502
Tevreden De Mil ziet nog twee werkpunten bij AA Gent

AA Gent heeft donderdag opnieuw een grote stap gezet richting Europees voetbal tot Nieuwjaar. Het ...

145
145
'Union pakt weer uit met verrassende aanwinst'

Union heeft er al een zeer actieve zomermercato opzitten, waardoor het met een ruime kern aan het ...

91
91

Meer sportnieuws