'Mazzu hakt knopen door: duo al zeker van basisplaats'

door
'Mazzu hakt knopen door: duo al zeker van basisplaats'

Ook voor RSC Anderlecht breekt deze een nieuw luik aan binnen de voorbereiding op het komende seizoen. De Brusselaars trekken vanaf woensdag namelijk naar het Nederlandse Horst, waar een zomerstage zal worden afgewerkt. In aanloop naar de afreis werd alvast nog wat extra vertrouwen getankt.


Zo maakte RSCA afgelopen zaterdag een goede beurt in de oefenmatch tegen Roda JC (6-0). De sparringpartner van dienst was weliswaar niet op topniveau en een vroege voorsprong hielp Paars-Wit goed op weg, maar Anderlecht speelde zelf ook gewoon een meer dan degelijke wedstrijd. Er werd behoorlijk goed gecombineerd, zeker voor deze fase van de voorbereiding, en er zit ook zichtbaar meer diepgang in het spel.

Daarnaast begint steeds meer duidelijk te worden dat Mazzu, toch zeker in de eerste weken, ook bij de recordkampioen zal vasthouden aan zijn variant op het 3-5-2-systeem. En volgens La Dernière Heure mag een aantal spelers alvast zeker zijn van hun basisplaats. Uiteraard doelman Hendrik Van Crombrugge, maar ook in de defensie zouden al twee titularissen vast staan.

DEBAST OF SARDELLA
Zo stelt de Waalse krant dat Hannes Delcroix en Wesley Hoedt mogen uitgaan van een rol een als vaste basisklant. Het duo moet de fundering van de driemans-defensie worden. Voor het derde plekje beschikken Zeno Debast en Killian Sardella over de beste papieren. Die laatste kreeg afgelopen zaterdag de voorkeur in de basisploeg en liet een meer dan behoorlijke indruk achter. Deze positie lijkt hem ook beter te liggen dan die van pure back. Afwachten dus of hij zijn veelbelovende optreden ook kan bevestigen.

LEES OOK: Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

Anderlecht moet deze zomer sowieso nog een extra verdediger halen ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

48
48
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

220
220
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

135
135
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

362
362
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

165
165
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

103
103
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

486
486
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

79
79
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

284
284
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

266
266
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

541
541
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

805
805
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

868
868
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

352
352
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

650
650
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

373
373
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

734
734
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

412
412

Meer sportnieuws