'Kompany gaat voor onverwachte Anderlecht-transfer'

door
'Kompany gaat voor onverwachte Anderlecht-transfer'

Vincent Kompany heeft na zijn gedwongen vertrek bij RSC Anderlecht niet lang zonder werkgever moeten zitten. Zo werd hij deze week officieel voorgesteld als nieuwe sportieve baas bij Burnley FC. Maar daar staat de ex-Rode Duivel meteen voor een bijzonder lastige uitdaging.


Preses Alan Pace wil zijn club na de degradatie van vorig seizoen namelijk zo snel mogelijk weer naar de Premier League zien promoveren. Maar tegelijk wil hij ook een sportieve stijlbreuk doorvoeren. Zo wil Pace dat zijn ploeg afstapt van het traditionele 'kick&rush'-voetbal en een meer moderne, dominante speelwijze gaat hanteren. En om die stijlbreuk in goede banen te leiden werd Kompany dus aangesteld.

Bijgevolg zullen in de komende weken en maanden de nodige versterkingen verwacht mogen worden op Turf Moore. En daarvoor denkt Kompany onder meer aan zijn ex-club. Zo staat Josh Cullen bijvoorbeeld hoog op het verlanglijstje. Maar er zijn nog meer spelers van Anderlecht in beeld. Burnley heeft ook nood aan een extra doelman. Hendrik Van Crombrugge is een piste, volgens La Dernière Heure is het vizier echter vooral op Bart Verbruggen gericht.

GROTE TOEKOMST
De jonge Nederlander kon Kompany al bekoren bij RSCA. En ook Jelle ten Rouwelaar, die Kompany zou moeten volgen als keeperstrainer, is helemaal gek van zijn landgenoot. De vraag is evenwel of Anderlecht bereid is om mee te werken aan een eventueel vertrek. Binnen de club is het geloof in de kwaliteiten van Verbruggen immers groot. Bovendien zou hij volgend seizoen een sleutelrol krijgen bij het beloften-avontuur in 1B.

LEES OOK: Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Bij een goed bod moet Anderlecht ook Van Crombrugge laten gaan ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

0
0
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

7
7
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

3
3
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

14
14
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

29
29
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

114
114
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

250
250
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

143
143
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

101
101
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

513
513
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

743
743
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

60
60
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

290
290
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

522
522
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

428
428
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

532
532
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

637
637
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

352
352
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

600
600
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

455
455
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

238
238
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

539
539
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

646
646

Meer sportnieuws