'Kompany gaat voor onverwachte Anderlecht-transfer'

door
'Kompany gaat voor onverwachte Anderlecht-transfer'

Vincent Kompany heeft na zijn gedwongen vertrek bij RSC Anderlecht niet lang zonder werkgever moeten zitten. Zo werd hij deze week officieel voorgesteld als nieuwe sportieve baas bij Burnley FC. Maar daar staat de ex-Rode Duivel meteen voor een bijzonder lastige uitdaging.


Preses Alan Pace wil zijn club na de degradatie van vorig seizoen namelijk zo snel mogelijk weer naar de Premier League zien promoveren. Maar tegelijk wil hij ook een sportieve stijlbreuk doorvoeren. Zo wil Pace dat zijn ploeg afstapt van het traditionele 'kick&rush'-voetbal en een meer moderne, dominante speelwijze gaat hanteren. En om die stijlbreuk in goede banen te leiden werd Kompany dus aangesteld.

Bijgevolg zullen in de komende weken en maanden de nodige versterkingen verwacht mogen worden op Turf Moore. En daarvoor denkt Kompany onder meer aan zijn ex-club. Zo staat Josh Cullen bijvoorbeeld hoog op het verlanglijstje. Maar er zijn nog meer spelers van Anderlecht in beeld. Burnley heeft ook nood aan een extra doelman. Hendrik Van Crombrugge is een piste, volgens La Dernière Heure is het vizier echter vooral op Bart Verbruggen gericht.

GROTE TOEKOMST
De jonge Nederlander kon Kompany al bekoren bij RSCA. En ook Jelle ten Rouwelaar, die Kompany zou moeten volgen als keeperstrainer, is helemaal gek van zijn landgenoot. De vraag is evenwel of Anderlecht bereid is om mee te werken aan een eventueel vertrek. Binnen de club is het geloof in de kwaliteiten van Verbruggen immers groot. Bovendien zou hij volgend seizoen een sleutelrol krijgen bij het beloften-avontuur in 1B.

LEES OOK: 'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Bij een goed bod moet Anderlecht ook Van Crombrugge laten gaan ...

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

72
72
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

62
62
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

201
201
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

185
185
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

161
161
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

124
124
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

192
192
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

109
109
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

207
207
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

56
56
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

146
146
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

281
281
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

282
282
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

377
377
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

334
334
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

280
280
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

579
579
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

473
473
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

46
46
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1055
1055

Meer sportnieuws