Mazzu verbaast met basiself Anderlecht

414 stemmen
Mazzu verbaast met basiself Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich komend seizoen verzekeren van een Europees najaar en zal er binnen enkele weken dus al moeten staan in de voorrondes van de Conference League. De voorbereiding onder het bewind van nieuwe coach Felice Mazzu draait dan ook op volle toeren. Zaterdag staat zelfs opnieuw een belangrijke test op het programma.


Afgelopen weekend werd de oefencampagne van Paars-Wit op gang getrapt met een nipte nederlaag tegen STVV. Nu volgt echter weer een kans om iets recht te zetten. Dan vormt Roda JC de tegenstander van dienst. Wegens de lokale autoriteiten kon die partij niet in Nederland doorgaan. En dus wordt opnieuw op Neerpede gespeeld. Wederom achter gesloten deuren, maar RSCA zendt de wedstrijd wel uit via het eigen videoplatform.

RSCA wil van de gelegenheid gebruik maken om extra vertrouwen te tanken richting de zomerstage van volgend week. En inmiddels heeft Mazzu ook zijn basiself bekend gemaakt voor de partij. Daarin zijn toch enkele verrassingen terug te vinden. Net zoals tegen STVV kiest de trainer voor een variant op het 3-5-2-speelsysteem. In de driemans-defensie kiest hij aan de rechterkant echter voor Killian Sardella, Zeno Debast begint op de bank.

MET TREBEL
De grootste surprise bevindt zich echter op het middenveld. Daar maakt niemand minder dan Adrien Trebel zijn rentree. Hij moet aan de zijde van Anouar Aït El-Hadj voor het evenwicht zorgen. Voorts maakt Abdulrazak Ishaq zijn debuut op de rechterflank. En met Benito Raman, Lior Refaelov, Francis Amuzu en Yari Verschaeren staan er nog meer dan voldoende aanvallende elementen in de basiself.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Trebel verdient een herkansing bij RSCA ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

155
155
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

68
68
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

44
44
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

55
55
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

320
320
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

75
75
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

76
76
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

73
73
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

63
63
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

192
192
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

221
221
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

220
220
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

675
675
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

320
320
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

161
161
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

172
172
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

142
142
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

179
179
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

461
461
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

248
248
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

434
434

Meer sportnieuws