'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

door
'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

FC Barcelona kampte de voorbije jaren met zware financiële problemen en dat had een duidelijke weerslag op de sportieve resultaten. Maar de clubleiding heeft nu een plan uitgedokterd om op relatief korte termijn de nodige miljoenen binnen te harken. En een groot deel daarvan zou geïnvesteerd worden in nieuw spelersmateriaal.


Preses Joan Laporta en zijn team maakten in de voorbije maanden nadrukkelijk werk van extra inkomsten. Dat resulteerde onder meer in de deal met Spotify. De muziekstreamingsdienst wordt naamsponsor van Camp Nou en legt daarvoor een smak geld neer. Daarnaast verkocht de club een deel van de televisierechten voor de komende 25 jaar te verkopen. En volgens Mundo Deportivo is het de bedoeling om voor 17 juli nog eens 15% van de televisierechten onder de hamer te brengen.

In totaal zouden deze constructies zo'n 400 miljoen euro moeten opbrengen. Daarnaast is het de bedoeling om bepaalde spelers te verkopen om salarisbudget vrij te maken en opnieuw extra inkomsten te vergaren. Onder meer Frenkie de Jong zou hiervoor moeten zorgen. Hierdoor zou de club weer een groot deel van haar schulden kunnen aflossen, maar een deel van de inkomsten zouden ook meteen weer geïnvesteerd worden in transfers.

4 TOPDOELWITTEN
Volgens MD is het de bedoeling een slordige 200 miljoen euro te gebruiken voor het aantrekken van 4 topdoelwitten. Robert Lewandowski is daar één van, maar zijn club Bayern München blijft dwarsliggen. Daarnaast doet Barça er alles aan om Raphinha (Leeds United) uit de handen van de Premier League-toppers te houden. Tot slot blijven ook Jules Koundé (Sevilla) en Bernardo Silva (Manchester City) hoog op de verlanglijst staan, al is er in hun dossiers nog een pak werk op te knappen.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Indien Barça slechts één speler kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

75
75
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

68
68
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

177
177
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

65
65
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

168
168
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

392
392
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

311
311
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

139
139
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

311
311
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

280
280
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

161
161
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

663
663
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

233
233
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

346
346
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

220
220
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

165
165
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

31
31
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

49
49
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

150
150
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

140
140
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

204
204
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

203
203
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

324
324
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

163
163

Meer sportnieuws