'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

door
'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

FC Barcelona kampte de voorbije jaren met zware financiële problemen en dat had een duidelijke weerslag op de sportieve resultaten. Maar de clubleiding heeft nu een plan uitgedokterd om op relatief korte termijn de nodige miljoenen binnen te harken. En een groot deel daarvan zou geïnvesteerd worden in nieuw spelersmateriaal.


Preses Joan Laporta en zijn team maakten in de voorbije maanden nadrukkelijk werk van extra inkomsten. Dat resulteerde onder meer in de deal met Spotify. De muziekstreamingsdienst wordt naamsponsor van Camp Nou en legt daarvoor een smak geld neer. Daarnaast verkocht de club een deel van de televisierechten voor de komende 25 jaar te verkopen. En volgens Mundo Deportivo is het de bedoeling om voor 17 juli nog eens 15% van de televisierechten onder de hamer te brengen.

In totaal zouden deze constructies zo'n 400 miljoen euro moeten opbrengen. Daarnaast is het de bedoeling om bepaalde spelers te verkopen om salarisbudget vrij te maken en opnieuw extra inkomsten te vergaren. Onder meer Frenkie de Jong zou hiervoor moeten zorgen. Hierdoor zou de club weer een groot deel van haar schulden kunnen aflossen, maar een deel van de inkomsten zouden ook meteen weer geïnvesteerd worden in transfers.

4 TOPDOELWITTEN
Volgens MD is het de bedoeling een slordige 200 miljoen euro te gebruiken voor het aantrekken van 4 topdoelwitten. Robert Lewandowski is daar één van, maar zijn club Bayern München blijft dwarsliggen. Daarnaast doet Barça er alles aan om Raphinha (Leeds United) uit de handen van de Premier League-toppers te houden. Tot slot blijven ook Jules Koundé (Sevilla) en Bernardo Silva (Manchester City) hoog op de verlanglijst staan, al is er in hun dossiers nog een pak werk op te knappen.

LEES OOK: 'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

Indien Barça slechts één speler kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

0
0
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

38
38
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

48
48
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

26
26
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

41
41
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

273
273
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

91
91
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

22
22
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

43
43
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

235
235
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

313
313
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

94
94
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

262
262
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

338
338
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

417
417
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

321
321
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

114
114
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

593
593
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

747
747
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

243
243
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

325
325
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

133
133
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

340
340

Meer sportnieuws