'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

door
'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

FC Barcelona kampte de voorbije jaren met zware financiële problemen en dat had een duidelijke weerslag op de sportieve resultaten. Maar de clubleiding heeft nu een plan uitgedokterd om op relatief korte termijn de nodige miljoenen binnen te harken. En een groot deel daarvan zou geïnvesteerd worden in nieuw spelersmateriaal.


Preses Joan Laporta en zijn team maakten in de voorbije maanden nadrukkelijk werk van extra inkomsten. Dat resulteerde onder meer in de deal met Spotify. De muziekstreamingsdienst wordt naamsponsor van Camp Nou en legt daarvoor een smak geld neer. Daarnaast verkocht de club een deel van de televisierechten voor de komende 25 jaar te verkopen. En volgens Mundo Deportivo is het de bedoeling om voor 17 juli nog eens 15% van de televisierechten onder de hamer te brengen.

In totaal zouden deze constructies zo'n 400 miljoen euro moeten opbrengen. Daarnaast is het de bedoeling om bepaalde spelers te verkopen om salarisbudget vrij te maken en opnieuw extra inkomsten te vergaren. Onder meer Frenkie de Jong zou hiervoor moeten zorgen. Hierdoor zou de club weer een groot deel van haar schulden kunnen aflossen, maar een deel van de inkomsten zouden ook meteen weer geïnvesteerd worden in transfers.

4 TOPDOELWITTEN
Volgens MD is het de bedoeling een slordige 200 miljoen euro te gebruiken voor het aantrekken van 4 topdoelwitten. Robert Lewandowski is daar één van, maar zijn club Bayern München blijft dwarsliggen. Daarnaast doet Barça er alles aan om Raphinha (Leeds United) uit de handen van de Premier League-toppers te houden. Tot slot blijven ook Jules Koundé (Sevilla) en Bernardo Silva (Manchester City) hoog op de verlanglijst staan, al is er in hun dossiers nog een pak werk op te knappen.

LEES OOK: Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

🚀

Indien Barça slechts één speler kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

45
45
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

25
25
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

242
242
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

717
717
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

688
688
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws