'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

door
'Masterplan Barça: 200 miljoen voor 4 topaanwinsten'

FC Barcelona kampte de voorbije jaren met zware financiële problemen en dat had een duidelijke weerslag op de sportieve resultaten. Maar de clubleiding heeft nu een plan uitgedokterd om op relatief korte termijn de nodige miljoenen binnen te harken. En een groot deel daarvan zou geïnvesteerd worden in nieuw spelersmateriaal.


Preses Joan Laporta en zijn team maakten in de voorbije maanden nadrukkelijk werk van extra inkomsten. Dat resulteerde onder meer in de deal met Spotify. De muziekstreamingsdienst wordt naamsponsor van Camp Nou en legt daarvoor een smak geld neer. Daarnaast verkocht de club een deel van de televisierechten voor de komende 25 jaar te verkopen. En volgens Mundo Deportivo is het de bedoeling om voor 17 juli nog eens 15% van de televisierechten onder de hamer te brengen.

In totaal zouden deze constructies zo'n 400 miljoen euro moeten opbrengen. Daarnaast is het de bedoeling om bepaalde spelers te verkopen om salarisbudget vrij te maken en opnieuw extra inkomsten te vergaren. Onder meer Frenkie de Jong zou hiervoor moeten zorgen. Hierdoor zou de club weer een groot deel van haar schulden kunnen aflossen, maar een deel van de inkomsten zouden ook meteen weer geïnvesteerd worden in transfers.

4 TOPDOELWITTEN
Volgens MD is het de bedoeling een slordige 200 miljoen euro te gebruiken voor het aantrekken van 4 topdoelwitten. Robert Lewandowski is daar één van, maar zijn club Bayern München blijft dwarsliggen. Daarnaast doet Barça er alles aan om Raphinha (Leeds United) uit de handen van de Premier League-toppers te houden. Tot slot blijven ook Jules Koundé (Sevilla) en Bernardo Silva (Manchester City) hoog op de verlanglijst staan, al is er in hun dossiers nog een pak werk op te knappen.

LEES OOK: 'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Indien Barça slechts één speler kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

0
0
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

92
92
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

125
125
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

72
72
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

318
318
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

66
66
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

67
67
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

33
33
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

115
115
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

76
76
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

60
60
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

70
70
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

42
42
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

90
90
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

233
233
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

41
41
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

287
287
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

153
153
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

185
185
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

105
105
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

147
147
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

88
88
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

137
137
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

245
245

Meer sportnieuws