'Kompany wil Anderlecht van toptalent beroven'

333 stemmen
'Kompany wil Anderlecht van toptalent beroven'

Vincent Kompany is bij Burnley al begonnen met het samenstellen van de kern die de club meteen terug naar de Premier League moet brengen. Nadat hij eerst enkele jonge aanwinsten in de Engelse lagere reeksen ging oppikken, lijkt de trainer nu volop zijn pijlen op de Jupiler Pro League te richten. Jackson Muleka en Samuel Bastien van Standard zijn op komst, maar daar zal het niet bij blijven.


Er zullen wellicht nog aanwinsten volgen uit ons land. Kompany had bij zijn voorstelling wel uitgesloten dat hij bij Anderlecht zou gaan shoppen. "Ik denk er niet aan. Ik wil mijn ex-club geen schade toebrengen. Dat is absoluut niet mijn intentie", liet hij toen optekenen. Maar volgens Burnley Express zouden dat weleens loze woorden kunnen blijven.

De Engelse krant stelt dat de 36-jarige nog steeds twee spelers van Paars-Wit op zijn verlanglijstje heeft staan. De eerste is niet verrassend Josh Cullen. De Ierse middenvelder was een sleutelpion in het elftal van Kompany bij Anderlecht, maar gaat zijn laatste contractjaar in en zou terug naar Engeland willen. Maar de tweede naam doet meer wenkbrauwen fronsen.

GROOT TALENT
Kompany zou namelijk ook Enock Agyei willen meeloodsen naar Burnley. De 17-jarige flankspeler wordt op Neerpede aanzien als een groot talent en mocht van Kompany vorig seizoen al regelmatig meetrainen met de A-kern. Daar doet hij momenteel ook de voorbereiding mee en Felice Mazzu had een basisplaats in petto voor Agyei in de eerste oefenmatch tegen STVV. Ook de jeugdinternational gaat zijn laatste contractjaar in. Anderlecht zal hem dus moeten overtuigen bij te tekenen, anders zou Kompany met hem kunnen gaan lopen.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Zal Anderlecht erin slagen Agyei te behouden?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

42
42
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

70
70
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

232
232
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

85
85
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

86
86
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

146
146
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

182
182
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

153
153
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

291
291
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

380
380
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

83
83
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

539
539
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

453
453
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

308
308
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

933
933
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

622
622

Meer sportnieuws