'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

door
'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

Paris Saint-Germain sloeg donderdagavond een eerste keer toe op de transfermarkt, want het presenteerde Vitinha (FC Porto) als zijn eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen. Het grote geweld lijkt deze zomer in Parijs echter aan uitgaande zijde verwacht te mogen worden. De voorbije dagen werd al duidelijk dat Neymar het Parc des Princes mag verlaten en nu valt een nieuwe bom.


Want PSG zou niet alleen van zijn Braziliaanse ster af willen. De Spaanse journalist Pedro Morata stelt dat niemand minder dan Lionel Messi ook zou mogen vertrekken. De zevenvoudige Gouden Bal streek nochtans pas vorige zomer neer bij PSG, dat hem na een lange soap transfervrij wist weg te plukken bij FC Barcelona. Maar in Frankrijk kon Messi zijn stempel niet helemaal drukken zoals verwacht. Elf goals en vijftien assists in 34 wedstrijden zijn niet de statistieken die we van hem gewoon zijn.

Messi ligt in het Parc des Princes nog onder contract tot 2023, maar PSG hoopt deze zomer al een oplossing voor de 35-jarige te vinden. Dat zou vooral gebeuren onder impuls van sportief adviseur Luis Campos, die het elftal volledig rond de pas verlengde en veel jongere Kylian Mbappé zou willen bouwen. En dus moet zelfs Messi plaats ruimen voor de nieuwe chouchou.

KANS KLEIN
Desondanks lijkt de kans klein dat het effectief tot een transfer zal komen deze zomer. Voor zowel Neymar als Messi liggen er nog heel wat struikelblokken op de weg, vooral van financiële aard. Ze hebben allebei een megacontract in Parijs en zijn daardoor voor slechts een handvol clubs betaalbaar, waarbij het nog maar de vraag is of één van die clubs ook bereid zal zijn om zo diep in de buidel te tasten voor spelers wier houdbaarheidsdatum in zicht lijkt te komen. Daarnaast is het ook niet duidelijk of Messi zelf wel wil vertrekken. Neymar zou wel al zijn zinnen op een transfer gezet hebben.


LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Zal PSG deze zomer van Messi af kunnen raken?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

113
113
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

33
33
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

241
241
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

64
64
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

69
69
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

160
160
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

208
208
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

66
66
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

25
25
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

24
24
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

60
60
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

611
611
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

43
43
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

154
154
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

84
84
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

75
75
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

162
162
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

37
37
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

45
45
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

29
29
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

124
124
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

23
23
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

149
149
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

221
221

Meer sportnieuws