'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

801 stemmen
'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

Paris Saint-Germain sloeg donderdagavond een eerste keer toe op de transfermarkt, want het presenteerde Vitinha (FC Porto) als zijn eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen. Het grote geweld lijkt deze zomer in Parijs echter aan uitgaande zijde verwacht te mogen worden. De voorbije dagen werd al duidelijk dat Neymar het Parc des Princes mag verlaten en nu valt een nieuwe bom.


Want PSG zou niet alleen van zijn Braziliaanse ster af willen. De Spaanse journalist Pedro Morata stelt dat niemand minder dan Lionel Messi ook zou mogen vertrekken. De zevenvoudige Gouden Bal streek nochtans pas vorige zomer neer bij PSG, dat hem na een lange soap transfervrij wist weg te plukken bij FC Barcelona. Maar in Frankrijk kon Messi zijn stempel niet helemaal drukken zoals verwacht. Elf goals en vijftien assists in 34 wedstrijden zijn niet de statistieken die we van hem gewoon zijn.

Messi ligt in het Parc des Princes nog onder contract tot 2023, maar PSG hoopt deze zomer al een oplossing voor de 35-jarige te vinden. Dat zou vooral gebeuren onder impuls van sportief adviseur Luis Campos, die het elftal volledig rond de pas verlengde en veel jongere Kylian Mbappé zou willen bouwen. En dus moet zelfs Messi plaats ruimen voor de nieuwe chouchou.

KANS KLEIN
Desondanks lijkt de kans klein dat het effectief tot een transfer zal komen deze zomer. Voor zowel Neymar als Messi liggen er nog heel wat struikelblokken op de weg, vooral van financiële aard. Ze hebben allebei een megacontract in Parijs en zijn daardoor voor slechts een handvol clubs betaalbaar, waarbij het nog maar de vraag is of één van die clubs ook bereid zal zijn om zo diep in de buidel te tasten voor spelers wier houdbaarheidsdatum in zicht lijkt te komen. Daarnaast is het ook niet duidelijk of Messi zelf wel wil vertrekken. Neymar zou wel al zijn zinnen op een transfer gezet hebben.


Zal PSG deze zomer van Messi af kunnen raken?

Meest recent

‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

10
10
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

71
71
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

223
223
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

21
21
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

40
40
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

53
53
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

155
155
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

34
34
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

110
110
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

502
502
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

463
463
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

154
154
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

86
86
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

85
85
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

193
193
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

126
126
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

421
421
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

112
112

Meer sportnieuws