'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

door
'Bom in Parijs: PSG wil af van Messi'

Paris Saint-Germain sloeg donderdagavond een eerste keer toe op de transfermarkt, want het presenteerde Vitinha (FC Porto) als zijn eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen. Het grote geweld lijkt deze zomer in Parijs echter aan uitgaande zijde verwacht te mogen worden. De voorbije dagen werd al duidelijk dat Neymar het Parc des Princes mag verlaten en nu valt een nieuwe bom.


Want PSG zou niet alleen van zijn Braziliaanse ster af willen. De Spaanse journalist Pedro Morata stelt dat niemand minder dan Lionel Messi ook zou mogen vertrekken. De zevenvoudige Gouden Bal streek nochtans pas vorige zomer neer bij PSG, dat hem na een lange soap transfervrij wist weg te plukken bij FC Barcelona. Maar in Frankrijk kon Messi zijn stempel niet helemaal drukken zoals verwacht. Elf goals en vijftien assists in 34 wedstrijden zijn niet de statistieken die we van hem gewoon zijn.

Messi ligt in het Parc des Princes nog onder contract tot 2023, maar PSG hoopt deze zomer al een oplossing voor de 35-jarige te vinden. Dat zou vooral gebeuren onder impuls van sportief adviseur Luis Campos, die het elftal volledig rond de pas verlengde en veel jongere Kylian Mbappé zou willen bouwen. En dus moet zelfs Messi plaats ruimen voor de nieuwe chouchou.

KANS KLEIN
Desondanks lijkt de kans klein dat het effectief tot een transfer zal komen deze zomer. Voor zowel Neymar als Messi liggen er nog heel wat struikelblokken op de weg, vooral van financiële aard. Ze hebben allebei een megacontract in Parijs en zijn daardoor voor slechts een handvol clubs betaalbaar, waarbij het nog maar de vraag is of één van die clubs ook bereid zal zijn om zo diep in de buidel te tasten voor spelers wier houdbaarheidsdatum in zicht lijkt te komen. Daarnaast is het ook niet duidelijk of Messi zelf wel wil vertrekken. Neymar zou wel al zijn zinnen op een transfer gezet hebben.


LEES OOK: Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

Zal PSG deze zomer van Messi af kunnen raken?

Meest recent

Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

9
9
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

7
7
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

47
47
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

31
31
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

104
104
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

110
110
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

64
64
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

232
232
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

193
193
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

278
278
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

415
415
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

134
134
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

96
96
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

570
570
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

297
297
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

300
300
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

186
186
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

298
298
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

427
427
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

77
77
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

141
141
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

69
69
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

265
265
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

221
221
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72

Meer sportnieuws