Officieel: Touba verkast naar topclub

53 stemmen
Officieel: Touba verkast naar topclub

Bij Club Brugge zagen ze het niet in Ahmed Touba, die onder Michel Preud'homme nog wel enkele wedstrijden in de A-ploeg speelde maar daarna door Ivan Leko opzijgeschoven werd. Na uitleenbeurten aan OH Leuven en Beroe lieten ze Touba in 2020 definitief vertrekken naar RKC Waalwijk en daar is de verdediger wel helemaal ontploft.


De voorbije twee seizoenen kwam de 24-jarige 60 keer in actie in de Eredivisie, waarin hij drie keer scoorde en twee assists gaf. Met zijn prestaties liep Touba sindsdien in de kijker. Hij werd opgeroepen voor de Jonge Duivels en koos uiteindelijk voor de A-ploeg van Algerije, waar hij inmiddels al zes caps en één goal achter zijn naam heeft staan.

Dat leverde hem ook heel wat interesse op, maar tot een transfer kwam het desondanks nog niet. Maar nu lijkt Touba wel eindelijk een stap hogerop te gaan zetten. Volgens Foot Mercato staat hij immers op het punt om te tekenen bij Istanbul Basaksehir. VoetbalNieuws had eerder al melding gemaakt van de interesse van de Turkse club, die vorig seizoen als vierde in de Turkse Süper Lig eindigde en in 2020 nog de titel veroverde.

OFFICIEEL

De transfer van Touba naar Basaksehir is nu ook officieel rond. Dat meldt RKC Waalwijk op zijn website, terwijl de Turken hem voorstellen op de clubkanalen. Touba tekent voor drie jaar, met optie op een bijkomend jaar. Hij zal het nummer 59 dragen in de Turkse hoofdstad. Met de deal zou volgens Transfermarkt 2 miljoen euro gemoeid zijn. Na passages in België, Bulgarije en Nederland gaat Touba zijn voetbalgeluk nu in Turkije beproeven.

Mooie transfer?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

3
3
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

32
32
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

55
55
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

42
42
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

107
107
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

232
232
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

33
33
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

121
121
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

95
95
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

192
192
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

100
100
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

334
334
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

146
146
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

139
139
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

275
275
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

120
120
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

234
234
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

664
664
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

141
141
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

708
708
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

705
705
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

195
195
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

463
463
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

227
227

Meer sportnieuws