Officieel: Touba verkast naar topclub

53 stemmen
Officieel: Touba verkast naar topclub

Bij Club Brugge zagen ze het niet in Ahmed Touba, die onder Michel Preud'homme nog wel enkele wedstrijden in de A-ploeg speelde maar daarna door Ivan Leko opzijgeschoven werd. Na uitleenbeurten aan OH Leuven en Beroe lieten ze Touba in 2020 definitief vertrekken naar RKC Waalwijk en daar is de verdediger wel helemaal ontploft.


De voorbije twee seizoenen kwam de 24-jarige 60 keer in actie in de Eredivisie, waarin hij drie keer scoorde en twee assists gaf. Met zijn prestaties liep Touba sindsdien in de kijker. Hij werd opgeroepen voor de Jonge Duivels en koos uiteindelijk voor de A-ploeg van Algerije, waar hij inmiddels al zes caps en één goal achter zijn naam heeft staan.

Dat leverde hem ook heel wat interesse op, maar tot een transfer kwam het desondanks nog niet. Maar nu lijkt Touba wel eindelijk een stap hogerop te gaan zetten. Volgens Foot Mercato staat hij immers op het punt om te tekenen bij Istanbul Basaksehir. VoetbalNieuws had eerder al melding gemaakt van de interesse van de Turkse club, die vorig seizoen als vierde in de Turkse Süper Lig eindigde en in 2020 nog de titel veroverde.

OFFICIEEL

De transfer van Touba naar Basaksehir is nu ook officieel rond. Dat meldt RKC Waalwijk op zijn website, terwijl de Turken hem voorstellen op de clubkanalen. Touba tekent voor drie jaar, met optie op een bijkomend jaar. Hij zal het nummer 59 dragen in de Turkse hoofdstad. Met de deal zou volgens Transfermarkt 2 miljoen euro gemoeid zijn. Na passages in België, Bulgarije en Nederland gaat Touba zijn voetbalgeluk nu in Turkije beproeven.

Mooie transfer?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

97
97
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

37
37
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

9
9
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

73
73
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

151
151
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

204
204
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

225
225
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

46
46
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

45
45
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

89
89
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

99
99
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

280
280
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

270
270
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

347
347
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

203
203
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1027
1027
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1389
1389

Meer sportnieuws