'Ongenadige Xavi verbant 3 spelers bij Barça'

door
'Ongenadige Xavi verbant 3 spelers bij Barça'

Het wordt nog een drukke zomer voor FC Barcelona, dat volgend seizoen weer voor de prijzen wil spelen en zich daar ook naar wil versterken. Robert Lewandowski blijft het droomdoelwit van de Catalanen, maar daarvoor zullen ze toch eerst nog de nodige centen moeten ophalen. Er zullen eerst nog spelers verkocht moeten worden zodat het door La Liga opgelegde salarisplafond niet weer overschreden wordt.


Voorlopig blijft het op dat vlak echter redelijk stil bij Barça. Philippe Coutinho werd definitief verkocht aan Aston Villa en het aflopende contract van Dani Alves werd niet verlengd, terwijl Clémen Lenglet dicht bij een verhuis naar Tottenham zou staan. Er zal echter nog veel meer nodig zijn en dus wil Xavi enkele spelers een duwtje in de rug geven.

Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer aan drie spelers laten weten dat ze zich niet moeten melden voor de eerste training, om hen aan te zetten verder te zoeken naar een nieuwe club. Het gaat om jeugdproducten Oscar Mingueza en Riqui Puig en de al langer overbodige Samuel Umtiti. Die eerste twee gaan hun laatste contractjaar in en konden nog niet overtuigen, terwijl Barça al lang probeert van Umtiti af te raken. Hij zou interesse uit Frankrijk genieten.

GROTE KUIS
Xavi blijft dus grote kuis houden in de kern van Barcelona, nadat ook vorig seizoen al heel wat spelers doorgestuurd werden. Zelfs dat was toen niet voldoende om genoeg ruimte te creëren om de nieuwe aanwinsten in te schrijven voor La Liga, wat pas lukte toen een aantal sterkhouders een pak op hun loon inleverden.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Had Barça hen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

2
2
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

29
29
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

76
76
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

53
53
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

52
52
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

89
89
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

190
190
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

57
57
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

141
141
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

42
42
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

296
296
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

142
142
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

121
121
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

130
130
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

43
43
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

426
426
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

190
190
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

91
91
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

356
356
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

757
757

Meer sportnieuws