'Ongenadige Xavi verbant 3 spelers bij Barça'

163
'Ongenadige Xavi verbant 3 spelers bij Barça'

Het wordt nog een drukke zomer voor FC Barcelona, dat volgend seizoen weer voor de prijzen wil spelen en zich daar ook naar wil versterken. Robert Lewandowski blijft het droomdoelwit van de Catalanen, maar daarvoor zullen ze toch eerst nog de nodige centen moeten ophalen. Er zullen eerst nog spelers verkocht moeten worden zodat het door La Liga opgelegde salarisplafond niet weer overschreden wordt.


Voorlopig blijft het op dat vlak echter redelijk stil bij Barça. Philippe Coutinho werd definitief verkocht aan Aston Villa en het aflopende contract van Dani Alves werd niet verlengd, terwijl Clémen Lenglet dicht bij een verhuis naar Tottenham zou staan. Er zal echter nog veel meer nodig zijn en dus wil Xavi enkele spelers een duwtje in de rug geven.

Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer aan drie spelers laten weten dat ze zich niet moeten melden voor de eerste training, om hen aan te zetten verder te zoeken naar een nieuwe club. Het gaat om jeugdproducten Oscar Mingueza en Riqui Puig en de al langer overbodige Samuel Umtiti. Die eerste twee gaan hun laatste contractjaar in en konden nog niet overtuigen, terwijl Barça al lang probeert van Umtiti af te raken. Hij zou interesse uit Frankrijk genieten.

GROTE KUIS
Xavi blijft dus grote kuis houden in de kern van Barcelona, nadat ook vorig seizoen al heel wat spelers doorgestuurd werden. Zelfs dat was toen niet voldoende om genoeg ruimte te creëren om de nieuwe aanwinsten in te schrijven voor La Liga, wat pas lukte toen een aantal sterkhouders een pak op hun loon inleverden.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Had Barça hen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

52
52
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

13
13
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

94
94
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

26
26
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

17
17
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

81
81
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

86
86
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

50
50
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

40
40
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

46
46
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

55
55
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

305
305
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

56
56
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

48
48
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

134
134
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

85
85
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

142
142
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

174
174
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

66
66
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

75
75
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

376
376
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1015
1015
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

202
202

Meer sportnieuws