FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

door
FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

Er werd de voorbije maanden al heel wat gespeculeerd over mogelijke versterking bij FC Barcelona deze zomer, maar vooralsnog werden er officieel nog geen nieuwe spelers voor volgend seizoen gehaald. Barça zit immers nog steeds gebonden aan de nodige financiële beperkingen. Om zich toch nog zoals gewild te kunnen versterken, maakte voorzitter Joan Laporta echter werk van het activeren van zogenoemde 'financiële hefbomen'.


Zo sloot het enkele maanden geleden al een lucratief sponsorcontract met Spotify, dat volgend seizoen op de shirts zal prijken en ook zijn naam aan Camp Nou zal verbinden in ruil voor enkele honderden miljoenen. Nu heeft Barça een tweede hefboom weten te verzilveren. De club laat namelijk weten dat het een akkoord heeft over de verkoop van zijn televisierechten.

Het investeringsfonds Sixth Street krijgt tien procent van de televisierechten van Barça in La Liga voor de komende 25 jaar en legt daarvoor in totaal maar liefst 267 miljoen euro op tafel. Daarmee krijgen de Catalanen dus weer een aanzienlijke geldsom binnen. Die zal het nog nodig hebben om de komende weken de nodige transfers af te ronden.

LEWANDOWSKI EN CO
Er gaan immers nog altijd heel wat namen van potentiële versterkingen rond in Camp Nou. Andreas Christensen (Chelsea) en Franck Kessié (AC Milan) zouden transfervrij moeten neerstrijken, terwijl Barça ook zou blijven azen op César Azpilicueta en vooral Robert Lewandowski. Aangezien Bayern München echter ook hun laatste bod afgewezen zou hebben, zal het nog wat dieper in de buidel moeten kunnen tasten.


LEES OOK: Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Zal FC Barcelona zich voldoende kunnen versterken?

Meest recent

'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

17
17
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

68
68
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

106
106
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

286
286
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

157
157
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

119
119
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

212
212
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

71
71
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

212
212
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

88
88
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

709
709
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

79
79
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

86
86
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

82
82
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

438
438
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

268
268
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

409
409
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

665
665
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

288
288
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

353
353
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

249
249
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

104
104
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

154
154
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

190
190

Meer sportnieuws