FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

door
FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

Er werd de voorbije maanden al heel wat gespeculeerd over mogelijke versterking bij FC Barcelona deze zomer, maar vooralsnog werden er officieel nog geen nieuwe spelers voor volgend seizoen gehaald. Barça zit immers nog steeds gebonden aan de nodige financiële beperkingen. Om zich toch nog zoals gewild te kunnen versterken, maakte voorzitter Joan Laporta echter werk van het activeren van zogenoemde 'financiële hefbomen'.


Zo sloot het enkele maanden geleden al een lucratief sponsorcontract met Spotify, dat volgend seizoen op de shirts zal prijken en ook zijn naam aan Camp Nou zal verbinden in ruil voor enkele honderden miljoenen. Nu heeft Barça een tweede hefboom weten te verzilveren. De club laat namelijk weten dat het een akkoord heeft over de verkoop van zijn televisierechten.

Het investeringsfonds Sixth Street krijgt tien procent van de televisierechten van Barça in La Liga voor de komende 25 jaar en legt daarvoor in totaal maar liefst 267 miljoen euro op tafel. Daarmee krijgen de Catalanen dus weer een aanzienlijke geldsom binnen. Die zal het nog nodig hebben om de komende weken de nodige transfers af te ronden.

LEWANDOWSKI EN CO
Er gaan immers nog altijd heel wat namen van potentiële versterkingen rond in Camp Nou. Andreas Christensen (Chelsea) en Franck Kessié (AC Milan) zouden transfervrij moeten neerstrijken, terwijl Barça ook zou blijven azen op César Azpilicueta en vooral Robert Lewandowski. Aangezien Bayern München echter ook hun laatste bod afgewezen zou hebben, zal het nog wat dieper in de buidel moeten kunnen tasten.


LEES OOK: Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Zal FC Barcelona zich voldoende kunnen versterken?

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

39
39
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

156
156
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

254
254
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

236
236
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

17
17
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

37
37
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

742
742
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

230
230
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

134
134
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

120
120
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

173
173
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

678
678
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

318
318
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

205
205
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

163
163
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

846
846
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

308
308
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

71
71
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

237
237
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

417
417
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

406
406
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

65
65

Meer sportnieuws