FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

door
FC Barcelona haalt nog eens meer dan 200 miljoen euro op

Er werd de voorbije maanden al heel wat gespeculeerd over mogelijke versterking bij FC Barcelona deze zomer, maar vooralsnog werden er officieel nog geen nieuwe spelers voor volgend seizoen gehaald. Barça zit immers nog steeds gebonden aan de nodige financiële beperkingen. Om zich toch nog zoals gewild te kunnen versterken, maakte voorzitter Joan Laporta echter werk van het activeren van zogenoemde 'financiële hefbomen'.


Zo sloot het enkele maanden geleden al een lucratief sponsorcontract met Spotify, dat volgend seizoen op de shirts zal prijken en ook zijn naam aan Camp Nou zal verbinden in ruil voor enkele honderden miljoenen. Nu heeft Barça een tweede hefboom weten te verzilveren. De club laat namelijk weten dat het een akkoord heeft over de verkoop van zijn televisierechten.

Het investeringsfonds Sixth Street krijgt tien procent van de televisierechten van Barça in La Liga voor de komende 25 jaar en legt daarvoor in totaal maar liefst 267 miljoen euro op tafel. Daarmee krijgen de Catalanen dus weer een aanzienlijke geldsom binnen. Die zal het nog nodig hebben om de komende weken de nodige transfers af te ronden.

LEWANDOWSKI EN CO
Er gaan immers nog altijd heel wat namen van potentiële versterkingen rond in Camp Nou. Andreas Christensen (Chelsea) en Franck Kessié (AC Milan) zouden transfervrij moeten neerstrijken, terwijl Barça ook zou blijven azen op César Azpilicueta en vooral Robert Lewandowski. Aangezien Bayern München echter ook hun laatste bod afgewezen zou hebben, zal het nog wat dieper in de buidel moeten kunnen tasten.


LEES OOK: 'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Zal FC Barcelona zich voldoende kunnen versterken?

Meest recent

Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

2
2
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

121
121
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

275
275
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

90
90
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

30
30
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

164
164
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

724
724
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

111
111
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

180
180
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

40
40
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

90
90
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

730
730
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

495
495
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

62
62
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

429
429
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

215
215
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

357
357
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

242
242
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

429
429
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

405
405
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

241
241
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

139
139
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

233
233
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

265
265

Meer sportnieuws