'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

169
'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

Verwacht u in de komende dagen aan een pak transferaankondigingen. Vanaf vrijdag 1 juli gaat voor de profvoetballers immers een nieuw contractjaar van start en dus mogen spelers met aflopende overeenkomst officieel elders aan de slag gaan. Dat is ook het geval voor Bas Dost.


De Nederlander zat bij Club Brugge in zijn laatste contractjaar en het was al een tijdje duidelijk dat er geen verlenging van zou komen. In 2021 nam de de targetspits na zijn komst in januari nochtans een vliegende start met vijf goals in zijn eerste zes wedstrijden, maar daarna werd het snel een stuk minder. Afgelopen seizoen verloor Dost zijn basisplaats zelfs helemaal. Met veertien goals, gemiddeld een doelpunt om de 100 minuten, toonde hij zich wel nog steeds zeer efficiënt. Toch werd de samenwerking niet voortgezet.

Dost is immers al behoorlijk op leeftijd (33) en streek bovendien een pittig salaris op in Brugge. De landskampioen besloot dan ook om verder te kijken en heeft het vizier op alternatieve pistes gericht. De Nederlander zelf werd de voorbije weken dan weer aan verschillende ploegen gelinkt. Gaande van FC Emmen tot Feyenoord. Maar hij lijkt nu zelf voor een verrassing te gaan kiezen. Volgens Voetbal International staat de aanvaller dicht bij een overgang naar FC Utrecht.

GEEN BUNDESLIGA
Het medium wijst er nochtans op dat Dost ook op concrete interesse vanuit de Bundesliga kan rekenen. Daarnaast zou hij uitvoerig met Emmen hebben gesproken. Maar Utrecht zou dus veruit over de beste papieren beschikken. Er wordt zelfs eerstdaags al witte rook verwacht vanuit de Galgenwaard. Het ambitieuze Utrecht plukte eerder al Daishawn Redan weg bij Hertha Berlijn en zou ook werken aan de komst van Nordin Amrabat.

LEES OOK: Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club had Dost beter nog een seizoen gehouden ...

Meest recent

Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

4
4
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

8
8
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

109
109
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

184
184
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

50
50
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

84
84
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

57
57
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

266
266
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

135
135
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

134
134
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

106
106
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

21
21
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

54
54
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

115
115
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

69
69
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

39
39
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

99
99
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

146
146
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

347
347
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

129
129
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

89
89
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

220
220
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

53
53
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

212
212
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

775
775

Meer sportnieuws