'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

169 stemmen
'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

Verwacht u in de komende dagen aan een pak transferaankondigingen. Vanaf vrijdag 1 juli gaat voor de profvoetballers immers een nieuw contractjaar van start en dus mogen spelers met aflopende overeenkomst officieel elders aan de slag gaan. Dat is ook het geval voor Bas Dost.


De Nederlander zat bij Club Brugge in zijn laatste contractjaar en het was al een tijdje duidelijk dat er geen verlenging van zou komen. In 2021 nam de de targetspits na zijn komst in januari nochtans een vliegende start met vijf goals in zijn eerste zes wedstrijden, maar daarna werd het snel een stuk minder. Afgelopen seizoen verloor Dost zijn basisplaats zelfs helemaal. Met veertien goals, gemiddeld een doelpunt om de 100 minuten, toonde hij zich wel nog steeds zeer efficiënt. Toch werd de samenwerking niet voortgezet.

Dost is immers al behoorlijk op leeftijd (33) en streek bovendien een pittig salaris op in Brugge. De landskampioen besloot dan ook om verder te kijken en heeft het vizier op alternatieve pistes gericht. De Nederlander zelf werd de voorbije weken dan weer aan verschillende ploegen gelinkt. Gaande van FC Emmen tot Feyenoord. Maar hij lijkt nu zelf voor een verrassing te gaan kiezen. Volgens Voetbal International staat de aanvaller dicht bij een overgang naar FC Utrecht.

GEEN BUNDESLIGA
Het medium wijst er nochtans op dat Dost ook op concrete interesse vanuit de Bundesliga kan rekenen. Daarnaast zou hij uitvoerig met Emmen hebben gesproken. Maar Utrecht zou dus veruit over de beste papieren beschikken. Er wordt zelfs eerstdaags al witte rook verwacht vanuit de Galgenwaard. Het ambitieuze Utrecht plukte eerder al Daishawn Redan weg bij Hertha Berlijn en zou ook werken aan de komst van Nordin Amrabat.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club had Dost beter nog een seizoen gehouden ...

Meest recent

'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

28
28
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

90
90
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

158
158
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

27
27
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

164
164
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

22
22
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

198
198
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

28
28
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

67
67
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

116
116
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

180
180
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

822
822
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

159
159
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

226
226
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

202
202
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

188
188
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

290
290
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

49
49
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

197
197
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

547
547
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

273
273
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

254
254
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

145
145

Meer sportnieuws