'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

169 stemmen
'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

Verwacht u in de komende dagen aan een pak transferaankondigingen. Vanaf vrijdag 1 juli gaat voor de profvoetballers immers een nieuw contractjaar van start en dus mogen spelers met aflopende overeenkomst officieel elders aan de slag gaan. Dat is ook het geval voor Bas Dost.


De Nederlander zat bij Club Brugge in zijn laatste contractjaar en het was al een tijdje duidelijk dat er geen verlenging van zou komen. In 2021 nam de de targetspits na zijn komst in januari nochtans een vliegende start met vijf goals in zijn eerste zes wedstrijden, maar daarna werd het snel een stuk minder. Afgelopen seizoen verloor Dost zijn basisplaats zelfs helemaal. Met veertien goals, gemiddeld een doelpunt om de 100 minuten, toonde hij zich wel nog steeds zeer efficiënt. Toch werd de samenwerking niet voortgezet.

Dost is immers al behoorlijk op leeftijd (33) en streek bovendien een pittig salaris op in Brugge. De landskampioen besloot dan ook om verder te kijken en heeft het vizier op alternatieve pistes gericht. De Nederlander zelf werd de voorbije weken dan weer aan verschillende ploegen gelinkt. Gaande van FC Emmen tot Feyenoord. Maar hij lijkt nu zelf voor een verrassing te gaan kiezen. Volgens Voetbal International staat de aanvaller dicht bij een overgang naar FC Utrecht.

GEEN BUNDESLIGA
Het medium wijst er nochtans op dat Dost ook op concrete interesse vanuit de Bundesliga kan rekenen. Daarnaast zou hij uitvoerig met Emmen hebben gesproken. Maar Utrecht zou dus veruit over de beste papieren beschikken. Er wordt zelfs eerstdaags al witte rook verwacht vanuit de Galgenwaard. Het ambitieuze Utrecht plukte eerder al Daishawn Redan weg bij Hertha Berlijn en zou ook werken aan de komst van Nordin Amrabat.

LEES OOK: 'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club had Dost beter nog een seizoen gehouden ...

Meest recent

'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

135
135
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

256
256
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

277
277
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

98
98
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

135
135
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

65
65
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

69
69
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

152
152
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

270
270
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

590
590
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

150
150
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

80
80
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

104
104
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

268
268
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

406
406
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

292
292
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

113
113
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

227
227
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

382
382
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

636
636
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

83
83
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

240
240
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

116
116

Meer sportnieuws