'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

door
'Gegeerde Dost verbaast met transferkeuze'

Verwacht u in de komende dagen aan een pak transferaankondigingen. Vanaf vrijdag 1 juli gaat voor de profvoetballers immers een nieuw contractjaar van start en dus mogen spelers met aflopende overeenkomst officieel elders aan de slag gaan. Dat is ook het geval voor Bas Dost.


De Nederlander zat bij Club Brugge in zijn laatste contractjaar en het was al een tijdje duidelijk dat er geen verlenging van zou komen. In 2021 nam de de targetspits na zijn komst in januari nochtans een vliegende start met vijf goals in zijn eerste zes wedstrijden, maar daarna werd het snel een stuk minder. Afgelopen seizoen verloor Dost zijn basisplaats zelfs helemaal. Met veertien goals, gemiddeld een doelpunt om de 100 minuten, toonde hij zich wel nog steeds zeer efficiënt. Toch werd de samenwerking niet voortgezet.

Dost is immers al behoorlijk op leeftijd (33) en streek bovendien een pittig salaris op in Brugge. De landskampioen besloot dan ook om verder te kijken en heeft het vizier op alternatieve pistes gericht. De Nederlander zelf werd de voorbije weken dan weer aan verschillende ploegen gelinkt. Gaande van FC Emmen tot Feyenoord. Maar hij lijkt nu zelf voor een verrassing te gaan kiezen. Volgens Voetbal International staat de aanvaller dicht bij een overgang naar FC Utrecht.

GEEN BUNDESLIGA
Het medium wijst er nochtans op dat Dost ook op concrete interesse vanuit de Bundesliga kan rekenen. Daarnaast zou hij uitvoerig met Emmen hebben gesproken. Maar Utrecht zou dus veruit over de beste papieren beschikken. Er wordt zelfs eerstdaags al witte rook verwacht vanuit de Galgenwaard. Het ambitieuze Utrecht plukte eerder al Daishawn Redan weg bij Hertha Berlijn en zou ook werken aan de komst van Nordin Amrabat.

LEES OOK: 'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Club had Dost beter nog een seizoen gehouden ...

Meest recent

Courtois geeft uitleg over Rode Duivels: "Verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

2
2
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

40
40
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

228
228
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

63
63
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

70
70
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

90
90
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

316
316
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

29
29
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

134
134
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

90
90
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

117
117
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

62
62
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

302
302
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

271
271
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

63
63
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

211
211
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

388
388
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

485
485
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

972
972
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

135
135
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

586
586
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

861
861
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

296
296
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

207
207
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81

Meer sportnieuws