'Touba heeft transfer naar topclub beet'

61 stemmen
'Touba heeft transfer naar topclub beet'

Bij Club Brugge zagen ze het niet in Ahmed Touba, die onder Michel Preud'homme nog wel enkele wedstrijden in de A-ploeg speelde maar daarna door Ivan Leko opzijgeschoven werd. Na uitleenbeurten aan OH Leuven en Beroe lieten ze Touba in 2020 definitief vertrekken naar RKC Waalwijk en daar is de verdediger wel helemaal ontploft.


De voorbije twee seizoenen kwam de 24-jarige 60 keer in actie in de Eredivisie, waarin hij drie keer scoorde en twee assists gaf. Met zijn prestaties liep Touba sindsdien in de kijker. Hij werd opgeroepen voor de Jonge Duivels en koos uiteindelijk voor de A-ploeg van Algerije, waar hij inmiddels al zes caps en één goal achter zijn naam heeft staan.

Dat leverde hem ook heel wat interesse op, maar tot een transfer kwam het desondanks nog niet. Maar nu lijkt Touba wel eindelijk een stap hogerop te gaan zetten. Volgens Foot Mercato staat hij immers op het punt om te tekenen bij Istanbul Basaksehir. VoetbalNieuws had eerder al melding gemaakt van de interesse van de Turkse club, die vorig seizoen als vierde in de Turkse Süper Lig eindigde en in 2020 nog de titel veroverde.

STORM EN CHADLI
Alle partijen zouden zich al akkoord verklaard hebben voor de transfers en behoudens plotse ommezwaai zou Touba voor drie jaar gaan tekenen bij Basaksehir. Daar zal hij een aantal bekende namen tegenkomen. Nacer Chadli speelt er sinds 2020 immers al en Basaksehir zou deze zomer ook zijn zinnen gezet hebben op Nikola Storm. Het zag wel zijn eerste twee aanbiedingen geweigerd worden door KV Mechelen.

Is dat een goede stap voor hem?

Meest recent

Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

19
19
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

36
36
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

102
102
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

37
37
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

60
60
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

20
20
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

50
50
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

111
111
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

329
329
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

125
125
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

335
335
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

439
439
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

35
35
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1130
1130
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

48
48
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

122
122
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

443
443
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

161
161
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

87
87
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

74
74
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260

Meer sportnieuws