'Standard zet ervaren verdediger op zijn lijst'

70 stemmen
'Standard zet ervaren verdediger op zijn lijst'

Komend seizoen maken heel wat beloftenteams van profclubs hun intrede in de nationale reeksen. In 1B mogen vier topclubs hun jonkies ervaring laten opdoen: Club Brugge, Anderlecht, KRC Genk en Standard. Zij mogen ook een ervaren speler aan hun selectie toevoegen om de jongeren te begeleiden. Zo haalde Club NXT al Lennart Mertens en had Anderlecht aanvankelijk Guillaume Gillet daarvoor gehaald, al ging die uiteindelijk aan de slag in de staf van Felice Mazzu.


Er liggen dus nog enkele plaatsjes open voor ervaren spelers. Bij Standard willen ze nu ook hun slag slaan. De Rouches hadden al geprobeerd om Christophe Lepoint binnen te halen voor SL16 FC, zoals hun U23 in 1B zullen gaan heten, maar de 37-jarige middenvelder koos ervoor om bij Seraing terug te keren in de Jupiler Pro League. Ze zouden nu echter voor een andere speler van Moeskroen gaan.

Volgens Sudpresse heeft Standard namelijk zijn zinnen gezet op Frédéric Duplus. De 32-jarige rechtsachter is een vrije speler door het failliet van Moeskroen, waar hij vorig seizoen nog een vaste waarde was. De Fransman kan heel wat ervaring voorleggen, want hij was eerder ook al aan de slag bij Sochaux, Vannes, Guingamp, Zulte Waregem, WS Woluwe, Antwerp, Lens en OH Leuven. Bij die clubs maakte hij uitgebreid kennis met 1B, waar hij maar liefst 150 wedstrijden op de teller heeft staan.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

🚀

Zou dat een goede aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

3
3
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

8
8
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

17
17
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

90
90
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

296
296
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

86
86
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

356
356
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

270
270
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

189
189
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

144
144
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

102
102
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

238
238
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

392
392
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

645
645
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

494
494
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

424
424
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

105
105
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

900
900
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

348
348
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

152
152
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

474
474
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124

Meer sportnieuws