'Standard zet ervaren verdediger op zijn lijst'

door
'Standard zet ervaren verdediger op zijn lijst'

Komend seizoen maken heel wat beloftenteams van profclubs hun intrede in de nationale reeksen. In 1B mogen vier topclubs hun jonkies ervaring laten opdoen: Club Brugge, Anderlecht, KRC Genk en Standard. Zij mogen ook een ervaren speler aan hun selectie toevoegen om de jongeren te begeleiden. Zo haalde Club NXT al Lennart Mertens en had Anderlecht aanvankelijk Guillaume Gillet daarvoor gehaald, al ging die uiteindelijk aan de slag in de staf van Felice Mazzu.


Er liggen dus nog enkele plaatsjes open voor ervaren spelers. Bij Standard willen ze nu ook hun slag slaan. De Rouches hadden al geprobeerd om Christophe Lepoint binnen te halen voor SL16 FC, zoals hun U23 in 1B zullen gaan heten, maar de 37-jarige middenvelder koos ervoor om bij Seraing terug te keren in de Jupiler Pro League. Ze zouden nu echter voor een andere speler van Moeskroen gaan.

Volgens Sudpresse heeft Standard namelijk zijn zinnen gezet op Frédéric Duplus. De 32-jarige rechtsachter is een vrije speler door het failliet van Moeskroen, waar hij vorig seizoen nog een vaste waarde was. De Fransman kan heel wat ervaring voorleggen, want hij was eerder ook al aan de slag bij Sochaux, Vannes, Guingamp, Zulte Waregem, WS Woluwe, Antwerp, Lens en OH Leuven. Bij die clubs maakte hij uitgebreid kennis met 1B, waar hij maar liefst 150 wedstrijden op de teller heeft staan.

LEES OOK: Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Zou dat een goede aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

54
54
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

156
156
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

138
138
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

31
31
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

289
289
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

167
167
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

54
54
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

750
750
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

485
485
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

566
566
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

388
388
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

321
321
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

353
353
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

441
441
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

281
281
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

132
132
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

226
226
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

104
104
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2908
2908
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

83
83
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

126
126
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

219
219
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

51
51
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

698
698
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

99
99

Meer sportnieuws