'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

door
'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

Club Brugge heeft zijn eerste trainingsweek van de voorbereiding afgesloten met een logische oefenzege. Zo haalde de landskampioen het afgelopen zaterdag met 3-0 van Thes Sport. Voor de gelegenheid deed nieuwe coach Carl Hoefkens beroep op een groot deel jongere spelers.


Veel keuze had Hoefkens dan ook niet. De internationals sluiten pas in de komende dagen en weken weer aan, waardoor de trainer genoodzaakt was om zijn selectie aan te vullen met heel wat jongens van bij Club Nxt. Maar sowieso lijkt het de bedoeling van Hoefkens, die eerder aan de slag was als jeugdcoach én talent manager bij Blauw-Zwart, om vaker gebruik te maken van de eigen jeugd. Dat betekent goed nieuws voor onder meer Noah Mbamba.

De 17-jarige middenvelder/verdediger kreeg in de eerste helft van vorig seizoen op regelmatige basis speelminuten en liet toen veelbelovende dingen zien. Maar na de trainerswissel haalde hij zelfs geen enkele keer meer de wedstrijdselectie. Daar moet met de aanstelling van Hoefkens verandering in komen. Zaterdag startte hij alvast in de basiself die aanzienlijk sterker was dan het elftal dat in de tweede helft tussen de lijnen kwam.

BARÇA OP DE LOER
Ondertussen blijft zijn toekomst bij Club wel onzeker. Mbamba gaat aanstaande vrijdag zijn laatste contractjaar in en door de ontwikkelingen van vorig seizoen weigerde hij voorlopig om te verlengen. Die situatie zou ook bij andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Het medium Futbol Total stelt zelfs dat het grote FC Barcelona hem op de verlanglijst heeft gezet, weliswaar als versterking voor de B-ploeg. Het is dus aan Club en Hoefkens om Mbamba te overtuigen dat hij voor het verdere verloop van zijn carrière beter nog een tijdje in Brugge blijft en hem alsnog te verleiden tot een contractverlenging.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Mbamba moet een vaste plek in de A-selectie krijgen ...

Meest recent

"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

18
18
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

134
134
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

200
200
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

56
56
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

117
117
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

233
233
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

122
122
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

53
53
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

130
130
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

137
137
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

277
277
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

137
137
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

983
983
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

135
135
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

178
178
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

700
700
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

344
344
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

244
244
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

170
170
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

43
43
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

409
409
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

318
318
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

167
167
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

234
234

Meer sportnieuws