'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

614 stemmen
'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

Club Brugge heeft zijn eerste trainingsweek van de voorbereiding afgesloten met een logische oefenzege. Zo haalde de landskampioen het afgelopen zaterdag met 3-0 van Thes Sport. Voor de gelegenheid deed nieuwe coach Carl Hoefkens beroep op een groot deel jongere spelers.


Veel keuze had Hoefkens dan ook niet. De internationals sluiten pas in de komende dagen en weken weer aan, waardoor de trainer genoodzaakt was om zijn selectie aan te vullen met heel wat jongens van bij Club Nxt. Maar sowieso lijkt het de bedoeling van Hoefkens, die eerder aan de slag was als jeugdcoach én talent manager bij Blauw-Zwart, om vaker gebruik te maken van de eigen jeugd. Dat betekent goed nieuws voor onder meer Noah Mbamba.

De 17-jarige middenvelder/verdediger kreeg in de eerste helft van vorig seizoen op regelmatige basis speelminuten en liet toen veelbelovende dingen zien. Maar na de trainerswissel haalde hij zelfs geen enkele keer meer de wedstrijdselectie. Daar moet met de aanstelling van Hoefkens verandering in komen. Zaterdag startte hij alvast in de basiself die aanzienlijk sterker was dan het elftal dat in de tweede helft tussen de lijnen kwam.

BARÇA OP DE LOER
Ondertussen blijft zijn toekomst bij Club wel onzeker. Mbamba gaat aanstaande vrijdag zijn laatste contractjaar in en door de ontwikkelingen van vorig seizoen weigerde hij voorlopig om te verlengen. Die situatie zou ook bij andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Het medium Futbol Total stelt zelfs dat het grote FC Barcelona hem op de verlanglijst heeft gezet, weliswaar als versterking voor de B-ploeg. Het is dus aan Club en Hoefkens om Mbamba te overtuigen dat hij voor het verdere verloop van zijn carrière beter nog een tijdje in Brugge blijft en hem alsnog te verleiden tot een contractverlenging.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Mbamba moet een vaste plek in de A-selectie krijgen ...

Meest recent

Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

28
28
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

54
54
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

25
25
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

54
54
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

123
123
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

79
79
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

175
175
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

336
336
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

242
242
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

148
148
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

114
114
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

26
26
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

145
145
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

722
722
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

210
210
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

66
66
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

410
410
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

354
354
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

870
870
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

152
152
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

26
26

Meer sportnieuws