'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

door
'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

Club Brugge heeft zijn eerste trainingsweek van de voorbereiding afgesloten met een logische oefenzege. Zo haalde de landskampioen het afgelopen zaterdag met 3-0 van Thes Sport. Voor de gelegenheid deed nieuwe coach Carl Hoefkens beroep op een groot deel jongere spelers.


Veel keuze had Hoefkens dan ook niet. De internationals sluiten pas in de komende dagen en weken weer aan, waardoor de trainer genoodzaakt was om zijn selectie aan te vullen met heel wat jongens van bij Club Nxt. Maar sowieso lijkt het de bedoeling van Hoefkens, die eerder aan de slag was als jeugdcoach én talent manager bij Blauw-Zwart, om vaker gebruik te maken van de eigen jeugd. Dat betekent goed nieuws voor onder meer Noah Mbamba.

De 17-jarige middenvelder/verdediger kreeg in de eerste helft van vorig seizoen op regelmatige basis speelminuten en liet toen veelbelovende dingen zien. Maar na de trainerswissel haalde hij zelfs geen enkele keer meer de wedstrijdselectie. Daar moet met de aanstelling van Hoefkens verandering in komen. Zaterdag startte hij alvast in de basiself die aanzienlijk sterker was dan het elftal dat in de tweede helft tussen de lijnen kwam.

BARÇA OP DE LOER
Ondertussen blijft zijn toekomst bij Club wel onzeker. Mbamba gaat aanstaande vrijdag zijn laatste contractjaar in en door de ontwikkelingen van vorig seizoen weigerde hij voorlopig om te verlengen. Die situatie zou ook bij andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Het medium Futbol Total stelt zelfs dat het grote FC Barcelona hem op de verlanglijst heeft gezet, weliswaar als versterking voor de B-ploeg. Het is dus aan Club en Hoefkens om Mbamba te overtuigen dat hij voor het verdere verloop van zijn carrière beter nog een tijdje in Brugge blijft en hem alsnog te verleiden tot een contractverlenging.

LEES OOK: Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Mbamba moet een vaste plek in de A-selectie krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

10
10
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

61
61
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

10
10
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

21
21
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

147
147
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

123
123
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

82
82
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

130
130
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

197
197
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

117
117
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

163
163
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

264
264
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

194
194
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

510
510
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

224
224
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

320
320
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

302
302
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

337
337
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

161
161
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

224
224
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

149
149
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

185
185
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

87
87
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

184
184
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38

Meer sportnieuws