'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

door
'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

Club Brugge heeft zijn eerste trainingsweek van de voorbereiding afgesloten met een logische oefenzege. Zo haalde de landskampioen het afgelopen zaterdag met 3-0 van Thes Sport. Voor de gelegenheid deed nieuwe coach Carl Hoefkens beroep op een groot deel jongere spelers.


Veel keuze had Hoefkens dan ook niet. De internationals sluiten pas in de komende dagen en weken weer aan, waardoor de trainer genoodzaakt was om zijn selectie aan te vullen met heel wat jongens van bij Club Nxt. Maar sowieso lijkt het de bedoeling van Hoefkens, die eerder aan de slag was als jeugdcoach én talent manager bij Blauw-Zwart, om vaker gebruik te maken van de eigen jeugd. Dat betekent goed nieuws voor onder meer Noah Mbamba.

De 17-jarige middenvelder/verdediger kreeg in de eerste helft van vorig seizoen op regelmatige basis speelminuten en liet toen veelbelovende dingen zien. Maar na de trainerswissel haalde hij zelfs geen enkele keer meer de wedstrijdselectie. Daar moet met de aanstelling van Hoefkens verandering in komen. Zaterdag startte hij alvast in de basiself die aanzienlijk sterker was dan het elftal dat in de tweede helft tussen de lijnen kwam.

BARÇA OP DE LOER
Ondertussen blijft zijn toekomst bij Club wel onzeker. Mbamba gaat aanstaande vrijdag zijn laatste contractjaar in en door de ontwikkelingen van vorig seizoen weigerde hij voorlopig om te verlengen. Die situatie zou ook bij andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Het medium Futbol Total stelt zelfs dat het grote FC Barcelona hem op de verlanglijst heeft gezet, weliswaar als versterking voor de B-ploeg. Het is dus aan Club en Hoefkens om Mbamba te overtuigen dat hij voor het verdere verloop van zijn carrière beter nog een tijdje in Brugge blijft en hem alsnog te verleiden tot een contractverlenging.

LEES OOK: Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mbamba moet een vaste plek in de A-selectie krijgen ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

43
43
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

83
83
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

212
212
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws