'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

door
'Barcelona mikt op buitenkansje bij Club Brugge'

Club Brugge heeft zijn eerste trainingsweek van de voorbereiding afgesloten met een logische oefenzege. Zo haalde de landskampioen het afgelopen zaterdag met 3-0 van Thes Sport. Voor de gelegenheid deed nieuwe coach Carl Hoefkens beroep op een groot deel jongere spelers.


Veel keuze had Hoefkens dan ook niet. De internationals sluiten pas in de komende dagen en weken weer aan, waardoor de trainer genoodzaakt was om zijn selectie aan te vullen met heel wat jongens van bij Club Nxt. Maar sowieso lijkt het de bedoeling van Hoefkens, die eerder aan de slag was als jeugdcoach én talent manager bij Blauw-Zwart, om vaker gebruik te maken van de eigen jeugd. Dat betekent goed nieuws voor onder meer Noah Mbamba.

De 17-jarige middenvelder/verdediger kreeg in de eerste helft van vorig seizoen op regelmatige basis speelminuten en liet toen veelbelovende dingen zien. Maar na de trainerswissel haalde hij zelfs geen enkele keer meer de wedstrijdselectie. Daar moet met de aanstelling van Hoefkens verandering in komen. Zaterdag startte hij alvast in de basiself die aanzienlijk sterker was dan het elftal dat in de tweede helft tussen de lijnen kwam.

BARÇA OP DE LOER
Ondertussen blijft zijn toekomst bij Club wel onzeker. Mbamba gaat aanstaande vrijdag zijn laatste contractjaar in en door de ontwikkelingen van vorig seizoen weigerde hij voorlopig om te verlengen. Die situatie zou ook bij andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Het medium Futbol Total stelt zelfs dat het grote FC Barcelona hem op de verlanglijst heeft gezet, weliswaar als versterking voor de B-ploeg. Het is dus aan Club en Hoefkens om Mbamba te overtuigen dat hij voor het verdere verloop van zijn carrière beter nog een tijdje in Brugge blijft en hem alsnog te verleiden tot een contractverlenging.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Mbamba moet een vaste plek in de A-selectie krijgen ...

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

158
158
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

420
420
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

220
220
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

174
174
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

118
118
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

189
189
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

373
373
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

40
40
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

234
234
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

219
219
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

318
318
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

638
638
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

194
194
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

328
328
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1990
1990
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

245
245
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

633
633
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

184
184
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

323
323
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

385
385
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

647
647
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

581
581

Meer sportnieuws