Antwerp hoopt op miljoenen: Overmars plant superdeal

door
Antwerp hoopt op miljoenen: Overmars plant superdeal

Club Brugge is volgend seizoen wederom de grote titelfavoriet bij uitstek, maar dat wil niet zeggen dat Antwerp FC vrede zal nemen met slechts een bijrolletje. The Great Old is razend ambitieus en wil óók de titel winnen. De prestaties zullen straks dus beter moeten dan vorig jaar en dat is ook de persoonlijke doelstelling van Pierre Dwomoh. De 18-jarige geldt als een groot supertalent, eentje die op een dag het uitgaande transferrecord van Antwerp moet breken.


RECORDTRANSFER

Mark van Bommel gaf het al aan tijdens zijn persvoorstelling als nieuwe coach van Antwerp FC: “Er staan mooie dingen te gebeuren. … Er is een andere ploeg favoriet voor de titel, maar dat wil niet zeggen dat wij hem niet willen winnen.” Net zoals elke andere coach stelt van Bommel altijd de resultaten voorop, maar hij staat ook bekend om jonge spelers speelkansen te geven. Dat zal Pierre Dwomoh alvast graag horen, de 18-jarige groeibriljant van Antwerp die ongeduldig staat te wachten op meer speelminuten.

Pierre Dwomoh kwam vorig seizoen 14 keer in actie voor het eerste elftal, maar hij is onlangs de voorbereiding op de nieuwe jaargang gestart om een vaste basisspeler te worden. “Het volstaat niet meer om in de ­selectie te zitten en hier en daar een wedstrijd te spelen”, zei zijn makelaar Niels De Jonck eerder deze maand in een interview met Gazet van Antwerpen. “Ik begrijp dat een 18-jarige geen veertig matchen kan afwerken en geduld moet tonen op de juiste momenten, maar ik weet ook dat er op kwaliteit geen leeftijd staat. Pierre heeft de kwaliteiten om titularis te zijn.”



Volgens Niels De Jonck deelt de clubleiding van Antwerp FC die mening en zij zouden óók graag willen dat Pierre Dwomoh meer speelkansen krijgt. “Heel Antwerp gelooft in Pierre.” Dat is ergens logisch, omdat Marc Overmars en Sven Jaecques, twee grote Dwomoh-believers, hopen dat de tiener op een dag het uitgaande clubrecord zal breken. Dat staat vandaag nog op naam van Martin Hongla (3,70 miljoen euro, Hellas Verona), maar het enorme potentieel en puur talent van Dwomoh moet dat bedrag straks stevig de hoogte injagen.

DE TOEKOMST VAN DEURNE NOORD

Pierre Dwomoh kwam vorige zomer over van KRC Genk, waar hij naar verluidt betrokken was bij enkele incidenten en vervolgens naar de B-kern vloog. De middenvelder kreeg tevens het verwijt dat hij zich te arrogant opstelde. Maar bij Antwerp gedraagt de talenvolle youngster zich voorlopig uitstekend en voorbeeldig. Hij moest wel tot in oktober wachten op zijn eerste speelminuten voor zijn nieuwe club, maar zijn debuut tegen Fenerbahçe was alvast veelbelovend. “Pierre heeft getoond dat hij een van onze grootste talenten is”, zei Brian Priske over zijn invalbeurt.

In de voorgaande maanden voor zijn debuut tegen Fenerbahçe liep Pierre Dwomoh bijna de deur plat van het bureau van Brian Priske, om beleefd te vragen wanneer het aan hem is om te kunnen spelen. “Begrijpelijk. Want hij is goed bezig op training”, zei Priske daarover tijdens een persconferentie. “En onlangs speelde hij ook een goeie oefenwedstrijd tegen Waasland-Beveren. Maar er is ook heel veel concurrentie op zijn positie. Hij moet gewoon een beetje geduld tonen. Het is nu aan hem om te bevestigen en dan is het aan mij om te beslissen.”



Drie dagen later na zijn prima debuut tegen Fenerbahçe volgde alweer een nieuwe invalbeurt, dit keer eentje van 45 minuten tegen Club Brugge. “Qua leeftijd is hij inderdaad nog een junior, maar de manier waarop hij inviel, getuigt van veel maturiteit. Doe het maar: als 17-jarig broekje ­tegen Vormer, Vanaken en co. gaan staan en zonder problemen overeind blijven”, schreef Gazet van Antwerpen lovend over de match van Pierre Dwomoh. Daarna kreeg hij op de Bosuil een staande ovatie voor zijn wedstrijd tegen KV Oostende. Dwomoh is de toekomst van Deurne Noord werd er verteld.

TERUG OP HET ACHTERPLAN

Maar na zijn veelbelovende eerste wedstrijden viel Pierre Dwomoh steeds vaker uit de wedstrijdselectie van Antwerp FC. Zelfs zeven opeenvolgende wedstrijden uit de boot vallen, was geen uitzondering meer. Volgens Brian Priske is de uitleg simpel, Dwomoh toonde gewoon te weinig. Op dat moment vond Priske de andere middenvelders Faris Haroun en Pieter Gerkens beter dan hem. Ondanks die moeilijke situatie ging de tiener bijzonder goed om met die tegenslag. Van incidenten, onprofessioneel gedrag of akkefietjes was helemaal geen sprake.

RONALDINHO EN POGBA

Volgend seizoen moet Pierre Dwomoh zich dus herpakken want het zou grote zonde zijn mocht hij zijn immens talent niet ten volle kunnen ontplooien. De 18-jarige beschikt over een enorm groot voetballend vermogen en technische kwaliteiten, hij heeft lef, is onverzettelijk en legt gif in zijn spel. Desondanks probeert hij het spel altijd simpel te houden. Overbodige tierlantijntjes of al te gekke dribbels hebben we hem in het shirt van Antwerp nog niet zien doen. Al zou hij dat wel kunnen doen met zijn groot arsenaal aan dribbels en technische bagage.

“Ik heb mijn trukendoos nog niet bovengehaald”, zei hij eerder dit seizoen over in de podcast Koolcast Sport. Ondanks het feit dat Ronaldinho zijn grote idool is. “Ik ben verliefd geworden op hem toen ik jong was. Je moet eerst het vertrouwen winnen van je ploegmaats als je net komt kijken. Ik kan niet direct 'straatacties' beginnen. Stel je voor dat je de bal knalt. Dan ben ik meteen afgeschreven. … Met Pogba word ik héél vaak vergeleken, ook vanwege zijn stijl en swag.” En die ploegmaats zijn alvast erg complimenteus over de talentvolle Dwomoh.



Niet in het minst Radja Nainggolan, die Pierre Dwomoh goed begeleidt op het veld, maar hem soms ook heel hard aanpakt. “Pierre doet me denken aan mezelf toen ik jong was. Als hij zijn hoofd op zijn schouders houdt, kan hij spelen bij Real Madrid. Maar zo niet, dan zou hij in de vierde divisie kunnen eindigen. Ik vroeg hem eerder, tijdens de training, of hij Freddy Adu kende. Hij was de grootste belofte ter wereld, maar nu zit hij zonder club. Ik vertel hem dat om hem te helpen, niet om hem af te schrikken”, zei Il Ninja in L’Avenir.

FOCUS OP ANTWERP

Volgens zijn makelaar Niels De Jonck heeft Pierre Dwomoh in het tussenseizoen de knop omgedraaid en zijn focus volledig op een basisplaats gelegd. Na zijn anderhalve week vakantie ging hij zelfs aan de slag met een personal coach. Alles om volgend seizoen definitief door te breken. Ondanks de interesse van onder meer Benfica en Olympique Marseille. “Pierre zit met zijn hoofd volledig bij Antwerp”, aldus De Jonck in Gazet van Antwerpen. “Als je op je 17de vier wedstrijden in de Europa League-poules speelt, is het logisch dat er interesse is van de buitenlandse subtop. Maar hij wil nu gewoon doorbreken op de Bosuil.”

JOUW MENING TELT:
Breekt Dwomoh volgend seizoen door bij Antwerp?

Meest recent

Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

10
10
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

101
101
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

39
39
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

30
30
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

293
293
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

91
91
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

134
134
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

154
154
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

119
119
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

52
52
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

158
158
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

435
435
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

441
441
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

207
207
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

513
513
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1341
1341
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

91
91
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

129
129
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

170
170
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

101
101
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

604
604
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

191
191
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

290
290

Meer sportnieuws