Pletinckx verklaart verrassende transfer van Essevee naar OHL

door
Pletinckx verklaart verrassende transfer van Essevee naar OHL

Zulte Waregem kende vorig seizoen geen makkelijk jaar en wist maar op het nippertje degradatie te ontlopen. De West-Vlamingen hadden deze zomer dan ook nood aan versterking en haalden die ook, maar verrassend genoeg lieten ze ook één van hun uithangborden vertrekken. Ewoud Pletinckx was nochtans zowat het enige jeugdproduct dat de laatste jaren wist door te breken en was zelfs een tijdje aanvoerder.


Pletinckx is ook een vaste waarde bij de Jonge Duivels, maar desondanks besloot Zulte Waregem om hem voor naar verluidt 750.000 euro te laten vertrekken naar OH Leuven. Ook voor de speler zelf is dat een verrassende keuze, want OHL beleefde ook maar een grijs seizoen. Van de nummer zestien naar de nummer elf is nu ook niet zo'n grote stap vooruit.

Maar zo ziet Pletinckx het zelf niet. "k heb het gevoel dat de ambities hier hoog liggen en voor mij voelt het als een stap hogerop. Bij Zulte Waregem ben ik altijd als jeugdproduct beschouwd, terwijl ik hier toekom als volwaardig A-kernspeler", merkt hij op in Het Nieuwsblad. "Volgende zomer is er het EK voor beloften en in het vooruitzicht daarvan is het voor mij heel belangrijk om komend seizoen veel te spelen. OHL wilde mij heel graag en ik voel dat ze mij hier als een basisspeler zien."

EK
Pletinckx mikt dus vooral op het EK, dat in de zomer van 2023 in Roemenië en Georgië gespeeld wordt. De Jonge Duivels wisten zich vlot voor dat toernooi te plaatsen nadat ze onder meer Denemarken voor wisten te blijven in de kwalificatiepoule. Pletinckx kwam daarbij in zes van de acht wedstrijden in actie, telkens als titularis. Enkel voor de thuismatchen tegen Denemarken en Schotland werd hij gepasseerd.

LEES OOK: Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

Is OHL een goede stap voor hem?

Meest recent

Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

14
14
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

17
17
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

52
52
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

107
107
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

178
178
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

117
117
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

73
73
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

138
138
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

77
77
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

151
151
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

83
83
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

114
114
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

105
105
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

159
159
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

657
657
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

277
277
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

119
119
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

94
94
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

259
259
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

137
137
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

190
190

Meer sportnieuws