Pletinckx verklaart verrassende transfer van Essevee naar OHL

149
Pletinckx verklaart verrassende transfer van Essevee naar OHL

Zulte Waregem kende vorig seizoen geen makkelijk jaar en wist maar op het nippertje degradatie te ontlopen. De West-Vlamingen hadden deze zomer dan ook nood aan versterking en haalden die ook, maar verrassend genoeg lieten ze ook één van hun uithangborden vertrekken. Ewoud Pletinckx was nochtans zowat het enige jeugdproduct dat de laatste jaren wist door te breken en was zelfs een tijdje aanvoerder.


Pletinckx is ook een vaste waarde bij de Jonge Duivels, maar desondanks besloot Zulte Waregem om hem voor naar verluidt 750.000 euro te laten vertrekken naar OH Leuven. Ook voor de speler zelf is dat een verrassende keuze, want OHL beleefde ook maar een grijs seizoen. Van de nummer zestien naar de nummer elf is nu ook niet zo'n grote stap vooruit.

Maar zo ziet Pletinckx het zelf niet. "k heb het gevoel dat de ambities hier hoog liggen en voor mij voelt het als een stap hogerop. Bij Zulte Waregem ben ik altijd als jeugdproduct beschouwd, terwijl ik hier toekom als volwaardig A-kernspeler", merkt hij op in Het Nieuwsblad. "Volgende zomer is er het EK voor beloften en in het vooruitzicht daarvan is het voor mij heel belangrijk om komend seizoen veel te spelen. OHL wilde mij heel graag en ik voel dat ze mij hier als een basisspeler zien."

EK
Pletinckx mikt dus vooral op het EK, dat in de zomer van 2023 in Roemenië en Georgië gespeeld wordt. De Jonge Duivels wisten zich vlot voor dat toernooi te plaatsen nadat ze onder meer Denemarken voor wisten te blijven in de kwalificatiepoule. Pletinckx kwam daarbij in zes van de acht wedstrijden in actie, telkens als titularis. Enkel voor de thuismatchen tegen Denemarken en Schotland werd hij gepasseerd.

LEES OOK: Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Is OHL een goede stap voor hem?

Meest recent

‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

243
243
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

22
22
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

18
18
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

42
42
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

242
242
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

86
86
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

452
452
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

315
315
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

426
426
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

284
284
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

191
191
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

545
545
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

243
243
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

180
180
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1377
1377
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

818
818
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

95
95
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

231
231
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

170
170
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

515
515
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

201
201
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

282
282
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

365
365
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

441
441

Meer sportnieuws